Козел Євген - Олешківський ліцей №2

Blog Archives

Олешківський ліцей №2 оголошує набір учнів у 1-й клас на 2023-2024 н.р.

Заява на зарахування до ліцею

Воєнний час – період, коли вчителям, батькам, дітям постійно треба пристосовуватися до нових обставин. Педагогічний колектив Олешківського ліцею №2 Олешківської міської ради приклав багато зусиль для організації освітнього процесу . Діти відчули підтримку від педагогів, батьків, де б вони не перебували: за кордоном, на тимчасово окупованій чи підконтрольній території.

Зараз наш ліцей знаходиться на тимчасовій окупованій території, але недивлячись на труднощі , організовує навчання здобувачів освіти за різними формами (дистанційна, сімейна, екстернат). Час плине, треба крокувати вперед, бо майбутнє нашої держави – це наші діти.

2023-2024 навчальний рік в Україні, традиційно, розпочнеться 1 вересня. Звертаємо Вашу увагу , що до 31.05.2023 року треба надати заяви на зарахування дітей до 1-го та додатково 2-11-тих класів. Маємо надію, що навчальний рік розпочнеться в стінах рідного ліцею.

В.о. директора Олена ДИМЧЕНКО

Category: Новини

На НМТ-2023 довідкові матеріали будуть вбудовані в тестову платформу в окремих вкладках

За матеріалами сайту: https://nus.org.ua/news/na-nmt-2023-usi-dovidkovi-materialy-z-matematyky-fizyky-ta-himiyi-budut-vbudovani-v-testovu-platformu-v-okremyh-vkladkah/

Під час трансляції “НМТ-2023: ви запитуєте – ми відповідаємо” заступниця директора УЦОЯО Тетяна Вакуленко пояснила: набір довідкових матеріалів з математики ідентичний 2022 року, з фізики та хімії – тому, що був дозволений на ЗНО-2021. Раніше ці матеріали вступники мали в тестових зошитах, тепер вони будуть доступні на платформі для виконання тестових завдань.   

Повне відео із роз’ясненнями можна подивитися за посиланням.

Під час трансляції на екран виводили QR-коди, за якими можна було перейти до довідкових матеріалів на сайті УЦОЯО.

Зокрема, матеріали з математики містять деякі формули з геометрії, логарифми, таблицю квадратів від 10 до 49 тощо.

Учасники, які оберуть складати фізику, можуть скористатися такими матеріалами: таблицею префіксів до одиниць SI, таблицею значень тригонометричних функцій деяких кутів.

Учасники тестування з хімії можуть використати такі довідкові матеріали:

  • періодичну систему хімічних елементів (у короткій і довгій формі);
  • таблицю розчинності основ кислот амфотерних гідроксидів і солей у воді за температури 20-25°C;
  • таблицю ряду активності металів.

Для розв’язання задач із фізики, хімії та математики учасникам буде надано чернетки.

Category: НМТ, Новини

Правила безпеки у зимовий період

Дорогі друзі!

Всі Ви добре знаєте, що зима, нажаль, це не лише довгождані зимові свята, зимові розваги, але й період коли погодні умови погіршуються і збільшується небезпека травмування. Щоб убезпечити себе, необхідно дотримуватись певних правил безпеки. Тож давайте згадаємо про всі складнощі зимового періоду та запам’ятаємо правила і рекомендації, яких необхідно дотримуватись, щоб не заподіяти шкоди власному здоров’ю.
З настанням зими слід очікувати погіршення погодних умов – зниження температури повітря, ожеледицю на дорогах, заметілі та хурделиці.
Особливо небезпечними взимку стають дороги, бо від замерзлого снігу і льоду вони робляться дуже слизькими. З’являється велика ймовірність травмування людей при падінні, тому працівники комунальних служб посипають тротуари піском або сіллю. Але ж буває, що через погодні умови, сильні снігопади, не всі вулички встигають посипати. Стають особливо небезпечними автошляхи. Часто на слизькій дорозі автомобіль стає некерованим і може зачепити пішоходів навіть на тротуарі.

Щоб не наражати себе на небезпеку потрібно знати:

пересуватися по тротуару потрібно не поспішаючи, не бігти, щоб не впасти, посковзнувшись на слизькій поверхні дороги;

не ходіть під вікнами та балконами житлових будинків, виступаючими дахами споруд, на яких можуть намерзати бурульки. Вони становлять не аби яку небезпеку, бо в будь-який момент можуть відірватися і травмувати перехожих;

не можна ходити близько до краю тротуару, щоб не послизнутися і не впасти на проїжджу частину. Також небезпека полягає в тому, що на слизькій дорозі може втратити керування автомобіль і випадково зачепити перехожого;

коли чекаєте на зупинці транспортний засіб, потрібно уникати штовханини, бо це може привести до падіння та травмування;

не штовхайтеся та не грайтеся у рухливі ігри поблизу дороги;

ніколи не спускайтеся на санчатах чи лижах з гірки, яка веде до проїжджої частини;

при переході дороги будьте особливо пильними. Переходьте вулицю лише на переході. Не поспішайте та не перебігайте через вулицю. Уважно придивляйтеся, щоб не було поблизу машин, або переконайтесь, що транспортні засоби вже зупинилися;

пам’ятайте, що взимку особливо слизькі залізничні та трамвайні колії, тому переходити їх потрібно особливо обережно.

Падати потрібно правильно:

у момент падіння згрупуйтеся, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться, від цього удар пом’якшиться;

не тримайте руки в кишенях, це збільшує можливість важчих травм, переломів.

Друзі, хочемо дати Вам кілька порад, які допоможуть зробити взуття менш слизьким і уникнути падінь. Для цього, прикріпити на підбори взуття шматочки поролону або лейкопластир чи ізоляційну стрічку на суху підошву (хрест-навхрест або східцем). Також допоможе, якщо, перед виходом, натерти піском або наждачним папером підошву. Можна прикріпити наждачний папір на підошву (але від води піщинки наждачного паперу з часом обсипаються).

Також слід пам’ятати, що:

одягатися потрібно відповідно до погоди у теплі та зручні речі, так, аби надлишок одягу не перешкоджав рухові та пересуванню, не сприяв перегріванню та спітнінню;

зверніть увагу, одяг має бути з натуральної тканини і одягатися потрібно «як капустина», тобто одягнувши кілька шарів одягу;

не забувайте дома рукавички шапки та шарфики;

взуття має бути вільним і не стискати ногу;

найкращими для пересування по слизькій поверхні є взуття з мікропористою чи іншою м’якою підошвою та без високих підборів.

Якщо Ви довго перебуваєте на відкритому повітрі, намагайтесь рухатися та відновлювати кровообіг пальців рук і ніг. Для цього поплескайте в долоньки, притупуйте ногами.

У випадку, якщо Ви обморозили якусь ділянку тіла, пам’ятайте, що не можна її нагрівати, обмивати гарячою водою чи розтирати цупкими тканинами. Обробити обморожену ділянку можна ледь теплою водою та дуже обережно розтерти, щоб не травмувати шкіру. В обов’язковому порядку зверніться до лікаря! Щоб зігрітись, випийте теплого чаю, закутайтесь у теплі речі.

Зима – чудова пора для розваг, але щоб залишити від неї тільки приємні враження, необхідно пам’ятати, що кататися на ковзанах, санчатах, лижах потрібно у спеціально відведених для цього місцях. Не виходьте кататися на замерзлі озера чи річки, це надто небезпечно, можна легко провалитися під лід! Не слід кататися на лижах чи санчатах біля проїжджої частини та з’їжджати з небезпечних, неперевірених гірок! Нехай зима принесе Вам багато приємних сюрпризів. Нехай Вашим кредо стане дотримання правил безпеки і тоді катання на санчатах, лижах, ковзанах лише посприяють зміцненню здоров’я адже рухливі ігри на свіжому повітрі загартовують наш організм!

Вітаємо з днем Святого Миколая!!!

День святого Миколая 2022 року — день, на який із нетерпінням чекає кожна українська дитина. Адже в ці темні часи дуже важливо подарувати малюкам трішки світла, тепла і добра. Але в українців з’явилося запитання: коли святкувати день святого Миколая: 6 чи 19 грудня? Відповідь читайте в матеріалі ТСН.ua.

Цьогоріч у багатьох вірян з’явилося нове запитання: якого числа потрібно святкувати день святого Миколая? Чи робити це 19 грудня, як звикли українці, чи переходити на 6 грудня? Відповідь дали у Православній Церкві України (ПЦУ).

На своїй сторінці в соціальній мережі Facebook ПЦУ написала, що святкувати день святого Миколая 2022 року ми будемо все ще 19 грудня. Адже рішення про зміну календаря ухвалено не було, хоча наразі і триває обговорення такої можливості. Тому дати всіх зимових свят поки що залишаються тими ж, що і раніше:

  • 19 грудня – вшановуємо святителя Миколая Чудотворця
  • 7 січня – Різдво Христове
  • 14 січня – вшановуємо святителя Василія Великого
  • 19 січня – свято Хрещення Господнього

Однак в окремих громадах, згідно з постановою Священного Синоду Православної Церкви України, богослужіння за чином свята Різдва Христового може бути звершено 25 грудня. Рішення приймають громада і настоятель.

Серед українців святий Миколай завжди був знаковою фігурою. В культурі інших країн світу він носить інші імена: Санта Клаус, Сент Ніколас тощо. Віряни західного обряду свято святкують 6 грудня. Зранку діти прокидаються і знаходять у різдвяних шкарпетках солодощі й інші подарунки. Але малюки в Україні знають, що сюрпризи від Миколая варто шукати під подушкою.

Джерело: https://tsn.ua/ukrayina/koli-svyatkuvati-den-svyatogo-mikolaya-6-chi-19-grudnya-2214916.html

 

НУБіП запрошує на навчання (донабір)

Економічний факультет Національного університету біоресурсів і природокористування України (м. Київ) оголошує додатковий набір для вступників на 1 курс ОС Бакалавр за спеціальностями:
‒ 051 Економіка (Економіка підприємства, Міжнародна економіка)
‒ 071 Облік і оподаткування (Облік і аудит, Аналітичне та обліково-правове забезпечення бізнесу)
‒ 072 Фінанси, банківська справа та страхування (Фінанси і кредит, Корпоративні фінанси)
‒ 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність
Терміни подачі заяв: 31 серпня – 24 вересня 2022 р.
Контакти:
Декан економічного факультету – Діброва Анатолій Дмитрович (+38050 5458087)
Відбіркова комісія: Кірейцева Олена Василівна (+38067 1920209)

Любі учні! Шановні батьки! Вітаємо з Днем знань!

Любі учні! Шановні батьки!

Вітаємо з Днем знань!

З 01 вересня 2022 року Олешківський ліцей №2 Олешківської міської ради працює в дистанційному режимі.

У новому 2022-2023 навчальному році учні 1-11-х класів навчаються з використанням дистанційних технологій, на екстернатній та сімейній формах.

Запрошуємо 01 вересня 2022 р. о 10 годині

(за українським часом) приєднатися до першого уроку в режимі онлайн. Покликання на приєднання буде надіслано додатково.

 

 

 

 

Збірка аудіоказок українською

https://www.youtube.com/watch?v=mjnOboWuFn8

https://www.youtube.com/watch?v=f8Y-84S4p8Y

https://www.youtube.com/watch?v=d9xEWzUDvew

https://www.youtube.com/watch?v=7kXfgL6Y6nY

16 лютого – ДЕНЬ ЄДНАННЯ В УКРАЇНІ!!!

В Олешківському ліцеї № 2 відбулося урочисте підняття Державного Прапору України присвячене Дню єднання. Після, відбулося зібрання працівників ліцею на центральному вході, під час якого було обговорено важливість єднання всіх українців. Після заходу, на подвір’ї школи звучала патріотична музика підібрана здобувачами освіти з паралелей 5-11 класів, з нагоди річниці подій лютого 2014 року. Плейлист обраних здобувачами освіти пісень буде опублікований на сайті закладу найближчими днями.

 

Дії при виявленні вибухонебезпечних предметів

ЗАВАНТАЖИТИ: http://oleshkyschool2.com/wp-content/uploads/2022/02/Rekomendaciї_gromadam-1.pdf