Всі Ви добре знаєте, що зима, нажаль, це не лише довгождані зимові свята, зимові розваги, але й період коли погодні умови погіршуються і збільшується небезпека травмування. Щоб убезпечити себе, необхідно дотримуватись певних правил безпеки. Тож давайте згадаємо про всі складнощі зимового періоду та запам’ятаємо правила і рекомендації, яких необхідно дотримуватись, щоб не заподіяти шкоди власному здоров’ю.
З настанням зими слід очікувати погіршення погодних умов – зниження температури повітря, ожеледицю на дорогах, заметілі та хурделиці.
Особливо небезпечними взимку стають дороги, бо від замерзлого снігу і льоду вони робляться дуже слизькими. З’являється велика ймовірність травмування людей при падінні, тому працівники комунальних служб посипають тротуари піском або сіллю. Але ж буває, що через погодні умови, сильні снігопади, не всі вулички встигають посипати. Стають особливо небезпечними автошляхи. Часто на слизькій дорозі автомобіль стає некерованим і може зачепити пішоходів навіть на тротуарі.
Щоб не наражати себе на небезпеку потрібно знати:
пересуватися по тротуару потрібно не поспішаючи, не бігти, щоб не впасти, посковзнувшись на слизькій поверхні дороги;
не ходіть під вікнами та балконами житлових будинків, виступаючими дахами споруд, на яких можуть намерзати бурульки. Вони становлять не аби яку небезпеку, бо в будь-який момент можуть відірватися і травмувати перехожих;
не можна ходити близько до краю тротуару, щоб не послизнутися і не впасти на проїжджу частину. Також небезпека полягає в тому, що на слизькій дорозі може втратити керування автомобіль і випадково зачепити перехожого;
коли чекаєте на зупинці транспортний засіб, потрібно уникати штовханини, бо це може привести до падіння та травмування;
не штовхайтеся та не грайтеся у рухливі ігри поблизу дороги;
ніколи не спускайтеся на санчатах чи лижах з гірки, яка веде до проїжджої частини;
при переході дороги будьте особливо пильними. Переходьте вулицю лише на переході. Не поспішайте та не перебігайте через вулицю. Уважно придивляйтеся, щоб не було поблизу машин, або переконайтесь, що транспортні засоби вже зупинилися;
пам’ятайте, що взимку особливо слизькі залізничні та трамвайні колії, тому переходити їх потрібно особливо обережно.
Падати потрібно правильно:
у момент падіння згрупуйтеся, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться, від цього удар пом’якшиться;
не тримайте руки в кишенях, це збільшує можливість важчих травм, переломів.
Друзі, хочемо дати Вам кілька порад, які допоможуть зробити взуття менш слизьким і уникнути падінь. Для цього, прикріпити на підбори взуття шматочки поролону або лейкопластир чи ізоляційну стрічку на суху підошву (хрест-навхрест або східцем). Також допоможе, якщо, перед виходом, натерти піском або наждачним папером підошву. Можна прикріпити наждачний папір на підошву (але від води піщинки наждачного паперу з часом обсипаються).
Також слід пам’ятати, що:
одягатися потрібно відповідно до погоди у теплі та зручні речі, так, аби надлишок одягу не перешкоджав рухові та пересуванню, не сприяв перегріванню та спітнінню;
зверніть увагу, одяг має бути з натуральної тканини і одягатися потрібно «як капустина», тобто одягнувши кілька шарів одягу;
не забувайте дома рукавички шапки та шарфики;
взуття має бути вільним і не стискати ногу;
найкращими для пересування по слизькій поверхні є взуття з мікропористою чи іншою м’якою підошвою та без високих підборів.
Якщо Ви довго перебуваєте на відкритому повітрі, намагайтесь рухатися та відновлювати кровообіг пальців рук і ніг. Для цього поплескайте в долоньки, притупуйте ногами.
У випадку, якщо Ви обморозили якусь ділянку тіла, пам’ятайте, що не можна її нагрівати, обмивати гарячою водою чи розтирати цупкими тканинами. Обробити обморожену ділянку можна ледь теплою водою та дуже обережно розтерти, щоб не травмувати шкіру. В обов’язковому порядку зверніться до лікаря! Щоб зігрітись, випийте теплого чаю, закутайтесь у теплі речі.
Зима – чудова пора для розваг, але щоб залишити від неї тільки приємні враження, необхідно пам’ятати, що кататися на ковзанах, санчатах, лижах потрібно у спеціально відведених для цього місцях. Не виходьте кататися на замерзлі озера чи річки, це надто небезпечно, можна легко провалитися під лід! Не слід кататися на лижах чи санчатах біля проїжджої частини та з’їжджати з небезпечних, неперевірених гірок! Нехай зима принесе Вам багато приємних сюрпризів. Нехай Вашим кредо стане дотримання правил безпеки і тоді катання на санчатах, лижах, ковзанах лише посприяють зміцненню здоров’я адже рухливі ігри на свіжому повітрі загартовують наш організм!
День святого Миколая 2022 року — день, на який із нетерпінням чекає кожна українська дитина. Адже в ці темні часи дуже важливо подарувати малюкам трішки світла, тепла і добра. Але в українців з’явилося запитання: коли святкувати день святого Миколая: 6 чи 19 грудня? Відповідь читайте в матеріалі ТСН.ua.
Цьогоріч у багатьох вірян з’явилося нове запитання: якого числа потрібно святкувати день святого Миколая? Чи робити це 19 грудня, як звикли українці, чи переходити на 6 грудня? Відповідь дали у Православній Церкві України (ПЦУ).
На своїй сторінці в соціальній мережі Facebook ПЦУ написала, що святкувати день святого Миколая 2022 року ми будемо все ще 19 грудня. Адже рішення про зміну календаря ухвалено не було, хоча наразі і триває обговорення такої можливості. Тому дати всіх зимових свят поки що залишаються тими ж, що і раніше:
19 грудня – вшановуємо святителя Миколая Чудотворця
7 січня – Різдво Христове
14 січня – вшановуємо святителя Василія Великого
19 січня – свято Хрещення Господнього
Однак в окремих громадах, згідно з постановою Священного Синоду Православної Церкви України, богослужіння за чином свята Різдва Христового може бути звершено 25 грудня. Рішення приймають громада і настоятель.
Серед українців святий Миколай завжди був знаковою фігурою. В культурі інших країн світу він носить інші імена: Санта Клаус, Сент Ніколас тощо. Віряни західного обряду свято святкують 6 грудня. Зранку діти прокидаються і знаходять у різдвяних шкарпетках солодощі й інші подарунки. Але малюки в Україні знають, що сюрпризи від Миколая варто шукати під подушкою.
12 червня християни східного обряду відзначають Зелену неділю або П’ятидесятницю
Сьогодні, у неділю, 12 червня, православні християни відзначають Трійцю. Вважається одним із найважливіших свят після Великодня. Інша назва Трійці – Зелена неділя, адже в цей день прикрашають домівки травами-оберегами.
У мирний час, оскільки Трійця входить до списку державних свят, понеділок, 13 червня, став би вихідним, однак цьогоріч у зв’язку із впровадженням воєнного стану цю норму скасували.
Значення свята Трійці
Свято Трійці не має своєї постійної дати та залежить від дати святкування Воскресіння Христового. Традиційно Трійцю відзначають на 50 день після Великодня, і це дало другу назву святу – П’ятдесятниця. Трійця входить в число найважливіших церковних свят.
Традиції свята
На Трійцю в церквах проводять святкові літургії, читають молитви за померлими, молитви про порятунок.
Будинки прикрашають зеленими травами та гілками дерев. Із давніх часів Трійця вважається символом розквіту природи та початком нового життя.
Вважається, що трави та зелень захистять житло від нечисті й негараздів. А лікарські рослини зібрані в цей день, мають особливу силу для зцілення хворих.
Що категорично не можна робити на Трійцю
Не можна займатися прибиранням будинку і працювати – це вважається великим гріхом;
Не можна стригтися і займатися косметичними процедурами;
Не можна плести, в’язати та вишивати;
Категорично не можна займатися роботою на землі (копати, висаджувати рослини, косити траву, обрізати або рубати дерева) – вважається, що потривожити землю в день її іменин принесе біду і негаразди;
Не можна купатися в річках і озерах – за стародавніми повір’ями, в цей день у водоймах вирує нечиста сила, яка може забрати людину на дно;
На Трійцю не святкують весілля – це погана прикмета. Але на Троїцькі гуляння можна свататися;
Не можна гуляти поодинці в лісі або полях – нечисті сили можуть заплутати дорогу подорожньому;
У святковий день не можна проявляти негатив, лаятися і лихословити. Не можна сваритися, висловлювати претензії, провокувати конфлікти;
Не можна заздрити та ображатися.
Прикмети свята Трійці
Якщо вмитися росою на Трійцю, можна продовжити здоров’я і зберегти красу;
Трави, зібрані на Трійцю, мають цілющу силу. Їх можна відварити і лікуватися ними весь рік;
Гілку берези, зрізану на Трійцю, потрібно поставити на підвіконня як оберіг від злих духів;
Незаміжнім дівчатам потрібно бути привітними з усіма, щоб швидше вийти заміж;
Не можна купатися в цей день, інакше русалки можуть втопити;
Якщо день видався дощовий – буде багато врожаю і грибів;
Сонячна погода на Трійцю – літо буде спекотним і посушливим;
– 80 років від дня народження Шості Віталія Костянтиновича, українського графіка, живописця, педагога, народного художника України (1942).
– 65 років від дня народження Міленко Валентини Іванівни, української майстрині декоративно-ужиткового мистецтва (петриківський розпис), заслуженого майстра народної творчості України (1957).
Міжнародні
ООН: Міжнародний день Матері-Землі
Національні
Іспанія: День королеви Ізабелли.
Сербія: День пам’яті жертв Голокосту.
США: Національний день жувального мармеладу. День Оклахоми.
Події
1370 — за наказом французького короля Карла V закладений перший камінь у фундамент фортеці Бастилія.
1500 — експедиція португальця Педру Альвареша Кабрала першою з європейців досягла берегів Бразилії і проголосила її власністю Португалії.
1760 — на одному з музичних вечорів у Лондоні пройшов дебют роликових ковзанів. Юний музикант-бельгієць вкотився в зал на винайденому ним засобі пересування зі скрипкою в руках і не встиг вразити присутніх своєю майстерністю, як урізався в дзеркало.
1838 — вперше пароплав перетнув Атлантичний океан. До нью-йоркської гавані пришвартувалося англійське судно «Сіріус». На шлях від Саутгемптона до Нью-Йорка він витратив 18 днів і 10 годин, і лише на декілька годин випередив конкурента — пароплав Брунеля «Грейт Вестерн», який вийшов у море на чотири дні пізніше.
1921 — міська влада Чикаго прийняла рішення штрафувати на суму від 10 до 100 доларів жінок, які з’являтимуться на вулицях у коротких спідницях і з оголеними руками.
1922 — у місті Подєбради (Чехословаччина) відкрита Українська господарська академія (з 1932 — Технічно-господарський інститут).
1943 — Альберт Гофманн робить перше повідомлення про галюциногенні властивості ЛСД.
1952 — 35 мільйонів американців стали свідками прямого репортажу з місця випробувань ядерної бомби в штаті Невада.
1965 — ухвалено рішення про створення в Києві радіостанції «Промінь».
1967 — гурт «Pink Floyd» уперше потрапив в англійський хіт-парад з піснею «Arnold Layne».
1969 — у Г’юстоні вперше проведена вдала операція з трансплантації людського ока.
1970 — У США вперше у світі відбулося святкування Дня Землі.
2004 — оголосили про свій розпад Orbital, прощання групи з публікою відбулося на фестивалі Glastonbury.
2004 — у КНДР неподалік від кордону з Китаєм біля залізничного вокзалу зіткнулися два поїзди. Один з них перевозив бензин, а інший — вибухонебезпечні речовини. Внаслідок зіткнення загинуло до 3000 осіб, вщент знищене й приміщення вокзалу.
2007 — прем’єра в Україні серії «Love’s Labours Lost in Space» мультсеріалу Футурама.
Традиції святкування Великодня у різних країнах світу є досить схожими, проте відзначення Пасхи у деяких куточках планети може здивувати та навіть шокувати. Шоколадний білбі, баранячі голови, хода грішників, спалення опудала Юди, катання яєць по газону та прибивання живих людей до хрестів – це лише кілька великодніх традицій із десяти країн світу, про які ми вам розповімо.
Німеччина
У п’ятницю і суботу, що передують Великодню, в Німеччині ніхто не працює. У Страсну п’ятницю німці обов’язково споживають рибу. А в суботу ввечері влаштовують велике Великоднє вогнище. Воно символізує кінець зими та згоряння всіх поганих почуттів. Окрім того, під час суботніх гулянь німці змагаються, у кого міцніші великодні яйця. Проте там яйцями не “б’ються”, а скочують їх зі схилів.
На Великдень у Німеччині дерева прикрашають фарбованими яйцями
За німецьким повір’ям, великодній зайчик розмальовує писанки та ховає їх у саду. Тож вранці на Великдень після церковної служби діти із задоволенням шукають ці писанки, а також кошики з ласощами, які батьки дбайливо заховали напередодні. У другій половині Великодня німецькі сім’ї відвідують друзів і родичів та п’ють разом чай.
Святкове меню:
Головною великодньою стравою в Німеччині є запечена риба, яку прикрашають “великодніми дзвіночками” – нарцисами. Також на святковому столі присутні баранина у вигляді торта та смажене ягня зі спаржею і картоплею. На десерт у Німеччині ласують пирогом, дуже схожим на українську паску. В тісто пирога додають родзинки, заплітають його у вигляді коси і запікають у довгастій формі.
Австралія
Головним символом Великодня в Австралії є не пасхальний кролик, як у багатьох країнах світу, а білбі. Це рідкісна тубільна тварина цього континенту, у формі якої австралійці полюбляють робити святкові гостинці, зокрема шоколадні яйця.
Великдень в Австралії святкують на природі. Адже австралійці вірять, що в це свято очищується повітря, а вода в джерелах набуває властивості, схожі до властивостей святої води. Крім того, на Великдень в Австралії щороку відбувається фестиваль великих повітряних куль, зроблених у вигляді великодніх яєць. До слова, відпочивають австралійці на Великдень аж 4 дні.
Традиційною великодньою твариною в Австралії є білбі
Святкове меню:
Головною великодньою стравою в австралійців вважається смажена баранина, яловичина або курчатко. На гарнір подають смажені овочі – картоплю, моркву, кабачок, квасолю, горох або броколі. Щодо десерту, то австралійці полюбляють поласувати традиційним тортом із безе, прикрашеним фруктами, ківі, полуницями, ананасами та мандаринами. Окрім того, популярними на Великдень є солодкі гарячі булочки (Hot Cross Bun). Їх в Австралії їдять на великодній сніданок перед обов’язковим відвідуванням церкви.
Мексика
Великдень у Мексиці святкують майже два тижні. У Страсну п’ятницю стартує Великодній карнавал з розкішними постановками страстей Христових, танцями та феєрверками. Над вулицями розвішують гірлянди зі строкатого паперу. А в суботу розвішують ляльки Юди із пап’є-маше, до яких чіпляють петарди та хлопавки. До кінця дня ці ляльки підривають. На сам Великдень у неділю в Мексиці проводиться богослужіння та святе причастя. А після них проходять фінальні постановки страстей Христових, після чого сім’ї розходяться по домівках або ж танцюють на вулицях.
У Мексиці на Великдень розвішують ляльки зрадника Юди
Святкове меню:
На Великдень у Мексиці традиційно їдять приготоване на грилі порося. Ласують мексиканці і незвично для нас приготованою бараниною: баранячі голови фарширують печінкою, беконом, травами і злегка обсмажують в олії. Потім викладають ці голови на кругле блюдо разом із баранячими ногами, відвареними в білому бульйоні, і баранячими зобними залозами, обсмаженими в беконі, з крокетами з язиків та мізків і крутонами. Страву поливають соусом велюте з цибулею.
Великобританія
Перед Великоднем в Британії всі школи зачиняються на два тижні. З п’ятниці до настання Великодня в церквах затихають дзвони. А в неділю британці відвідують Пасхальну службу, після якої вітають один одного із завершенням посту і початком нового життя. У цей день прийнято вдягати новий одяг, що символізує кінець сезону поганої погоди і настання весни. Церкви на Великдень прикрашають гілками дерев з бруньками, нарцисами та розфарбованими яйцями. На Великодню службу англійці, як і українці, несуть святити кошики, наповнені яйцями, хлібом та іншою їжею. Після церковної служби – проводять час у колі сім’ї.
Як і в Німеччині, в Британії діти прокидаються в неділю і бачать, що великодній заєць залишив для них кошики з солодощами, а також сховав яйця, які дітлахи розписували на минулому тижні. Тож малеча береться по всьому будинку шукати ці яйця. Дитина, яка збере найбільше яєць, отримує приз.
На Великдень в Британії діти збирають розфарбовані яйця
Святкове меню:
В Англії традиційними великодніми стравами є баранина з овочами, запечена свинина, медово-часникові фрикадельки, весняний салат, глазуровані яблуками сосиски, здобні булочки і спеціальний великодній торт. Крім того, в Англії існує традиція дарувати знайомим і незнайомим дітям на вулиці солодощі.
Італія
Великодню передує Страсна п’ятниця, в яку в Італії вшановують пам’ять Страстей Христових і традиційно не їдять м’яса. Вночі вулицями міст відбуваються костюмовані хресні ходи за участю “грішників, що каються”, які несуть із собою окови та запалені факели. День Страсної суботи в Італії сповнений мовчання. В цей день згадується сходження Христа в пекло.
На сам Великдень тисячі італійців збираються на головній площі Риму, щоб почути привітання Папи. А потім збираються в колі сім’ї, влаштовують пасхальний сніданок, їдять розфарбовані яйця, сирну паску і неаполітанський пиріг.
Святкують італійці і Світлий понеділок після Великодня. Цей день здебільшого італійці проводять на природі, влаштовуючи прогулянки та пікніки.
На Великдень в Італії тисячі людей сходяться на месу Папи Римського
Святкове меню:
Головна великодня страва в Італії – це смажена баранина з артишоками або козеня. Щодо випічки, то найпоширенішою в Італії є коломба – щось на зразок української паски, проте з яскравим лимонним ароматом. Щоправда, великодня випічка в кожному регіоні країни відрізняється. Так, у Мілані печуть пасхальний кекс у вигляді голуба з мигдалем і цукровими кульками. На півдні Італії печуть пиріг зі шматками сиру пекоріно, пармезаном, ковбасою різних сортів і вареними яйцями. А сицилійці печуть відкритий пиріг з сиром і відвареною у воді пшеницею та цукатами. Проте жоден Великдень в Італії не обходиться без лігурійської страви Тorta pasqualina. Це особливий пиріг, начинений шпинатом і яйцями.
США
У США на Великдень сім’ї обов’язково відвідують церкву. Служба супроводжується колективним співом на честь повсталого із царства мертвих Ісуса Христа. Після цього дітям дарують кошики від “пасхального зайчика”, який наповнив їх кольоровими яйцями та солодощами.
Дуже популярною пасхальною грою у США є катання яєць по похилому газону. Так, учасники гри змагаються, хто далі і без зупинки зможе прокатати своє яйце. Найбільше змагання проводиться в неділю на газоні біля Білого дому у Вашингтоні. Сотні дітей приходять зі своїми пасхальними кошиками з яскраво розфарбованими яйцями і катають їх вниз по галявині біля президентського маєтку.
У США на Великдень діти влаштовують перегони яєць
Святкове меню:
На Великодній стіл американці кладуть шинку з ананасами, картоплю, фруктовий салат та овочі.
Індія
Великдень святкують і в Індії, незважаючи на те, що кількість християн в цій країні налічує лише 2,5% всього населення. Невід’ємною частиною святкувань в Індії є обмін подарунками, богослужіння та екстравагантні карнавали. Також люди обмінюються кольоровими ліхтариками та пасхальними тістечками. При цьому в Індії немає традиції розфарбовувати яйця, проте їх та великоднього зайця можна придбати у крамницях і на ринках.
В Індії на Великдень розвішують кольорові ліхтарики
Польща
У Польщі, як і в Україні, освячують у храмах фарбовані яйця, м’ясо та хрін. Великдень тут святкують у неділю та понеділок. Ранок неділі починається зі святкової меси у костелі, після чого поляки сідають за святковий стіл. За традицією, за цим столом повинні зібратися всі покоління однієї родини. Святкова трапеза починається з молитви.
Давньою традицією святкування Великодня у Польщі “смігус-дингус” – жартівливий звичай обливання один одного водою у святковий понеділок. У цей день дівчата плетуть вінки з квітів і лікувальних трав, ходять з ними по домівках і співають пісні.
У Польщі на Великдень обливаються водою
Святкове меню:
На святковий стіл у Польщі кладуть холодні м’ясні закуски і ковбасні вироби, серед них – знаменита біла ковбаса зі свинини, приправлена сіллю, перцем, мускатним горіхом, часником і майораном. До неї звичайно подають хрін з буряком. Святкове застілля, зазвичай, не обходиться без домашньої випічки і солодощів. Так, центральне місце на столі займає випечений з борошна або зроблений з розтопленого цукру агнець, що символізує собою воскресіння Ісуса Христа.
Філіппіни
На Філіппінах у п’ятницю перед Великоднем прихильники римсько-католицької церкви проводять ритуал розп’яття Ісуса Христа. Люди прибивають учасників ритуалу до дерев’яних хрестів, а охочих спокутувати свої гріхи б’ють різками. Офіційна католицька церква засуджує розп’яття на хресті і самобичування, проте ритуал став традиційним на Філіппінах.
Проте не всі великодні традиції на Філіппінах є такими болючими. Окрім них, у країні відбувається барвистий захід: розпускається величезна паперова квітка, пелюстки якої механічно відкривають гігантські іграшкові птахи. У великодній ранок лунають церковні дзвони, і тоді батьки високо над головою піднімають своїх маленьких дітей. Батьки сподіваються, що це принесе щастя малюкам.
На Філіппінах на Великдень охочих спокутувати гріхи лупцюють різками по спинах
Фінляндія
Великдень у Фінляндії святкують чотири дні – з п’ятниці до понеділка. Тож фіни охоче проводять цей час на природі. Страсна п’ятниця в країні проходить тихо: не працюють магазини, банки, пошта. У п’ятницю та суботу традиційно розпалюють вогнище, яке, за повір’ями, відганяє нечисту силу.
Однією з головних подій святкування Великодня у Фінляндії є Хресна хода із зображенням Страстей Господніх, що відбувається в суботу. А з настанням Великодня все зло вважається переможеним і вигнаним. Фіни кажуть, що навіть сонце танцює від радості, тому із настанням Великодня пов’язана традиція зустрічати схід сонця. При цьому майже половина жителів Фінляндіє споживають на Великдень буденну їжу та не запрошують до себе гостей.
У Фінляндії на Великдень палять велике вогнище
Святкове меню:
У Фінляндії на Великдень на святковий стіл обов’язково кладуть солодку кашу мяммі з цукром та вершками, приготовану з житнього борошно і солоду, які замішуються на воді та запікаються в духовці. Також на святковому столі присутні риба, запечена баранина, паска і фарбовані яйця. А дітлахи люблять поласувати шоколадними яйцями і кроликами.
Міністерство освіти і науки розробило інформаційний комікс для дітей у воєнний стан – це збірка інформаційних порад для дітей та їхніх близьких.
“Через воєнні дії в Україні сьогодні діти позбавлені спокою, вільного неба над головою, а також навчання. Щоб допомогти найменшим українцям емоційно у найважчі хвилини війни та підтримувати патріотичний дух нашої нації МОН представляє авторитетні поради від захисника України”, – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
Продовжуємо публікувати поради для дітей та їхніх близьких у межах інформаційного коміксу під час воєнного стану в нашій державі.
Порада № 1 “Головний скарб для України!”
Порада № 2 “Запорука гарного самопочуття”
Порада № 3 “Спитай у батьків, чим допомогти та яку користь ти можеш принести зараз для родини”
Порада № 4 “Бути уважним!”
Порада № 5 “Навчання – твоя найбільша допомога!”
Порада № 6 “Разом зі своїм документом завжди тримай при собі листок з ім’ям, прізвищем і номерами телефонів рідних”
Порада № 7 “Обережно стався до почутого та побаченого – наступна порада.”
Порада № 8 “На вулиці не відставай від дорослих. Будь слухняним і пильним. Якщо хтось запитує тебе про щось – передавай запитання дорослим.”
Порада № 9 “Якщо тобі страшно – говори з дорослими”
Порада № 10 “Сьогодні, незважаючи на теплу погоду, рекомендує залишатися у захищеному місці”
Порада № 11 “Бути обережним з повідомленнями, які приходять на телефон, адже вони можуть бути небезпечними”
Порада № 12 “Не забувайте мріяти, адже саме мрії допоможуть побороти страх і тривогу”
Порада № 13 “Прислухатися один до одного та не сперечатися”
Порада № 14 “Перебуваючи у безпечному місці з дорослими, саме час навчатися новим здібностям, а також вдосконалити уже здобуті навички й уміння”
Порада № 15 “Якщо ти злякався – це нормально. Поговори про це з дорослими, а також намалюй свій страх чи те, що тебе злякало”
Порада “А чи знаєте ви, хто такий волонтер?”
“А ви знали, що людей, які безкорисливо допомагають, називають «янголами за покликом серця»?”
“Чим займаються волонтери під час війни”
“Волонтер ділиться слушною порадою про добро та зло”
“Як потрібно ставитись до домашніх улюбленців. Адже вони зараз, як ніколи, потребують догляду і піклування!”
“Ми творимо добро своїми руками. Не тримайте образи та непорозуміння.
Усміхнися близьким, друзям і тим, хто поруч, адже саме в такий спосіб ти даруєш частинку тепла й доброти”
ООН: Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності
Всесвітній день міграції риб.
Національні
Італія: День заснування Риму.
В’єтнам: День книги.
Індія: День цивільних служб.
Кенія: День посадки дерев.
Події
1519 — іспанський конкістадор Ернан Кортес висадився на узбережжі Мексики з метою завоювання держави ацтеків.
1818 — цісар видав розпорядження, щоб навчання релігії для дітей вірних УГКЦ у Галичині та Буковині відбувалось рідною мовою.
1910 — комета Галлея максимально наблизилася до Землі.
1913 — спуск на воду «Аквітанії», єдиного лайнера, який брав участь у обох світових війнах.
1920 — у Варшаві між Польщею та УНР підписано загальну та торгово-економічну конвенції, згідно з якими Польща визнавала незалежність УНР й обіцяла їй військову допомогу.
1944 — жінкам у Франції надано право голосу на виборах.
1960 — новою столицею Бразилії стало спеціально для цього збудоване однойменне місто — Бразиліа.
2007 — прем’єра в Україні серії «I, Roommate» мультсеріалу «Футурама».
2019 — другий тур президентських виборів в Україні. На пост президента обрано Володимира Зеленського
1713 — імператор Священної Римської Імперії Карл VI Габсбург встановлює своєю т. зв. «Прагматичною санкцією» неподільність володінь Габсбургів та запроваджує право на спадковість по жіночій лінії для дому Габсбургів.
1775 — битви при Лексингтоні і Конкорді, початок війни за незалежність США
1839 — західноєвропейські держави гарантують у «Лондонському протоколі» незалежність та нейтралітет Бельгії від Нідерландів, до якої також додається валонська частина Люксембургу. Велике герцогство Люксембург номінально залишається частиною німецької федерації держав.
1850 — Велика Британія і США підписали договір про спільне будівництво Панамського каналу (пізніше США вирішили будувати канал самотужки).
1898 — Конгрес США визнав незалежність Куби і поставив вимогу Іспанії залишити острів.
1937 — в Іспанії створений блок правих сил на чолі з генералом Франко.
1941 — Сенат США прийняв резолюцію про підтримку ідеї державотворення в Ізраїлю.
1947 — партія «Індійський національний конгрес» погодилася розділити країну на Індію і Пакистан.
1967 — члени групи «Бітлз» підписали контракт, яким вони зобов’язувалися не залишати групу протягом десяти років.
1992 — Верховною Радою Вірменії прийнятий Герб Вірменії.
1999 — у Берліні відбулось офіційне відкриття Рейхстагу як нового місця засідань парламенту Німеччини.
2000 — в Румунії поблизу села Рошія-Монтане відкрите найбільше в Європі родовище золота (до 300 т золота і 1600 т срібла), розробки заблоковано парламентом після масових протестів з екологічних, історико-культурних і туристичних міркувань.