Здоров`язбереження - Олешківський ліцей №2

Здоров`язбереження

Posted on by

ТИЖДЕНЬ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

Заборона паління електронних сигарет

– 5 речей про коронавірус, які потрібно знати батькам – МОН та МОЗ дають роз’яснення

– Звернення Володимира Зеленського щодо заходів для мінімізації поширення короновірусу
– Інформація щодо заходів по запобіганню поширення коронавірусу 2019-nCoV, проявів хвороби та дій у випадку захворювання
– МОН надало рекомендації щодо запровадження карантину у всіх навчальних закладах України
– Роз’яснювальні мультики про коронавірус від МОЗ
– Захист від коронавірусу: 3 типові помилки під час миття рук
– Надання відпустки на період оголошення карантину
– Візуалізація у альбомі “Як вберегтися від коронавірусу”
Додаткові матеріали про коронавірус
Захист від кліщів

Джерело : https://isida.ua/uk/article/chem-opasny-kleshchi-i-chto-delat-v-sluchae-ukusa/

Укус кліща може бути прикрою неприємністю, що затьмарить весняний пікнік, але може також становити для людини, зокрема для дитини, велику небезпеку. Відрізнити один випадок від іншого може тільки фахівець. Педіатри клініки ISIDA наводять кілька фактів про кліщів, що допоможуть Вам уникнути серйозної небезпеки.

Укус кліща практично не відчувається. Кліщі – це дрібні павукоподібні членистоногі тварини, які живляться кров’ю людей і тварин, залазячи хоботком глибоко в шкіру. Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин, у цей час виділяє речовину-анестезію, завдяки якій укус майже не відчутний. Саме тому багато людей знаходять кліща на своєму тілі через досить тривалий час – кілька годин, а то й днів. До речі, кліщ може триматися на тілі людини до 12 діб.

Кліщі небезпечні з березня по листопад. Сезонна активність кліщів спостерігається з березня по листопад, але спостерігаються два піки їхньої особливої активності. Це квітень-травень і серпень-вересень. Саме в цей час треба бути особливо обережними.

Кліщі можуть нападати на людину в будь-який час дня і ночі, в будь-яку погоду. Особливо небезпечні прохолодні похмурі дні, за такої погоди кліщів стає особливо багато. У суху погоду їх менше, але це не означає, що про правила безпеки можна забути.

Кліщ може присмоктатися до тіла людини не тільки безпосередньо під час прогулянки, але й, залишившись на одязі, через деякий час. Не варто забувати і про ризик нападу кліща в електричці або автобусі, якщо поруч є попутники, які повертаються з лісу. Крім того, кліщів можна занести в житло людини з букетами квітів, собаками, іншими тваринами.

Кліщі – переносники дуже небезпечних захворювань: кліщового бореліозу (хвороба Лайма), кліщового вірусного енцефаліту, марсельської гарячки.

Як убезпечитися від укусів кліщів? Щоб убезпечитися від укусу кліща, дотримуйтесь таких правил:

Подбайте про відповідний одяг. Уникнути укусу кліща допоможе світлий однотонний одяг із довгими рукавами. Обов’язково одягніть головний убір.

Використовуйте репеленти (засоби, що відлякують кліщів). Препарати слід купувати в аптечній мережі, наносити згідно з інструкцією. Користуватися репелентами слід з урахуванням особливостей свого організму. У разі виникнення алергічних реакцій необхідно звертатися до лікаря-педіатра.

На прогулянці або пікніку уважно оглядайте себе і дитину кожні дві години. Не забудьте зробити це і після повернення додому. Обов’язково змініть і ретельно огляньте одяг. Перевірте всі речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки і т.д.).

Ретельно вибирайте місце для пікніка: уникайте місць із високою травою, чагарником. Звільніть місце для пікніка від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.

Якщо ви виявили кліща на шкірі, негайно зверніться до лікаря хірурга або ортопеда-травматолога клініки ISIDA або до найближчого травмпункту, де кліща видалять із дотриманням усіх правил.

Тривожні симптоми. Всім, кого вкусив кліщ, рекомендується протягом 30 днів проводити щоденні заміри температури тіла. Необхідно також стежити за самопочуттям і місцевими реакціями. У разі появи будь-яких ознак захворювання (підвищення температури тіла, почервоніння, припухлості на шкірі в місці укусу) необхідно звернутися до лікаря! За станом здоров’я людей, які звернулися до лікаря в зв’язку з укусом кліща і яким не проводили постконконтактну антимікробну профілактику, повинен пильно спостерігати лікар-інфекціоніст. Це необхідно робити протягом 6 місяців, візити до лікаря необхідні через місяць після укусу, три і шість місяців

Захист від вірусних інфекцій