Психологічна служба школи - Олешківський ліцей №2

Category Archives: Психологічна служба школи

24 травня 2024 року в режимі онлайн у Олешківському ліцеї №2 Олешківської міської ради відбулося засідання Психолого-педагогічної команди супровідну дітей з особливими освітніми потребами.

24 травня 2024 року в режимі онлайн у Олешківському ліцеї №2 Олешківської міської ради відбулося засідання Психолого-педагогічної команди супровідну дітей з особливими освітніми потребами. У заході брали участь члени ППК : Голова комісії виконувачка обов’язків директора Олешківського ліцею №2 Олена ДИМЧЕНКО, заступники директора ЛЕВИЦЬКА Ірина, ЩЕРБИНА Жанна, практичний психолог САМОХІНА Катерина, соціальний педагог ЧАБАНОВ Сергій, класні керівники інклюзивних класів, 4-В класу ГУРКОВСЬКА Наталія, 6-Б класу ЯКОВЛЕВА Анастасія, 7-В БОЖЧЕНКО Світлана, 7-Г ПИТОМЕЦЬ Наталія, 8-Б ОХРІМЕНКО Ганна, 9-В САВЄЛЬЄВА Олена, 9-Г СІЛЯНСЬКА Анна, 10-В ДЖОС Ганна; асистенти вчителів 4-В класу НАЗАРЕНКО Вадим, 6-Б класу ГАШЕНКО Олег, 8-Б класу – ГАШЕНКО Андрій, вчителі предметники, які викладають в інклюзивних класах, батьки дітей з ООП.

На засідання були запрошені представники Олешківського Інклюзивно – ресурсного центру на чолі з директором БАСЮК Надією. Це – практичний психолог ЗУБЕНКО Ірина, дефектолог КРЕПИШЕВА Тетяна, логопед АЛЬОХІНА Ірина.

Мета засідання : Підведення підсумків роботи психолого-педагогічної команди супроводу за 2023-2024 навчальний рік. Виконання індивідуальної програми розвитку кожного учня . Завдання та рекомендації на 2024-2025 навчальний рік.

Класні керівники, практичний психолог, асистенти вчителів, вчителі предметники, представили результати моніторингу кожного здобувача освіти. Акцент був на навчальні досягнення учнів, емоційно-вольовій, фізичній, когнітивній, мовленнєвій та соціальній сферах. Діти як навчалися , опановуючи свої знання , вміння, навички, так і розвивали творчі здібності. Зосередили увагу на індивідуальний розвиток і рівень підтримки кожної дитини, слабкі і сильні сторони.

На кінець 2023-2024 навчального року , діти покращили свої результати, завдяки спільній роботі психолого-педагогічної команди супроводу. Не зважаючи , що навчання яке здійснюється в дистанційному форматі, діти постійно були на уроках, для них проводилися консультації, індивідуально допомагали опановувати навчальний матеріал, залучали до творчих конкурсів, спортивних змагань. Діти захопилися : малюванням, вишивкою, футболом.

У засіданні брали участь батьки учнів : Кабішарова Дмитра , Повода А., Кащука Олега – 8Б клас; Попової Злати, Костюк Марії -10- В класу.; Хромова Сергія, Вангеласта Микити – 6Б клас,; Грабара Ігоря , Гетьманського Олександра, Солдатової Вікторії. 7-В клас.

Вони висловили слова подяки педагогічному колективу за роботу, допомогу у навчанні, вихованні та розвитку дітей з ООП. Вказали на результативність навчальних досягнень , покращення мотивації до навчання , психологічного стану кожного них. Батьки підтримують дітей, педагогів.

Директор Олешківського ІРЦ БАСЮК Надія, спілкуючись з командою супроводу, відмітила результативну роботу , професійний підхід усього педагогічного колективу, плідну співпрацю з батьками. Надала рекомендації на подальшу спільну дію психолого-педагогічної команди Олешківського ліцею №2, а саме – підготовка документів для проведення обстеження дітей з ООП, які закінчили початкову і середню ланку (4-В , 9В, 9Г класів) .

Від адміністрації Олешківського ліцею№2, велика подяка усьому педагогічному колективу у реалізації інклюзивного навчання дітей з ООП.

До міжнародного дня родини з учнями 6-х класів було проведено годину психолога

До міжнародного дня родини з учнями 6-х класів було проведено годину психолога, де з учнями обговорювали важливість родини, виконували різні завдання з тематики та спробували себе у ролі журналістів. З метою дізнатися більше і краще про своїх батьків, учні придумали цікаві та креативні запитання. Також малювали герб де зображали особливості та цінності кожної родини.

 

До міжнародного дня родини, який святкують 15 травня, з учнями молодшої школи було проведено годину психолога

До міжнародного дня родини, який святкують 15 травня, з учнями молодшої школи було проведено годину психолога. Під час заняття учні малювали родину, обговорювали важливість родини для кожної людини на протязі всього життя, та для суспільства а також для держави. Учні відгадували загадки та народні мудрості, згадали які бувають сім’ї та що об’єднує всі сім’ї. Також характеризували членів родини та придумувати ласкаві назви для членів родини.
Учні з 3-4 класів придумали герб для власної родини.
А учні 4Б класу розповідали чудові вірші про родину.

Практичним психологом було проведено годину психолога разом з учнями 1А та 2А, яка була присвячена Всеукраїнському дню психолога, який відзначають 23 квітня.

Практичним психологом було проведено годину психолога разом з учнями 1А та 2А, яка була присвячена Всеукраїнському дню психолога, який відзначають 23 квітня. На уроці з учнями познайомились з цікавою наукою психологія. Переглядали цікавий мультик, головною темою якого, є висвітлення цінності та унікальність кожної особистості.

24.04. 4- А провели годину з психологом. Дізналися, хто такий психолог, його важливість у житті людини.

24.04. 4- А провели годину з психологом. Дізналися, хто такий психолог, його важливість у житті людини. Та навчилися хвалити себе і шукати найкращі свої якості. Дякуємо Катерині Самохіній за зустріч

У рамках інформаційно-роз’яснювальноі кампанії в закладах освіти щодо протидії булінгу та попередження будь-яких проявів насильства 01 квітня 2024 року відбулося обговорення за “круглим столом»із залученням здобувачів освіти 10-11 класів

У рамках інформаційно-роз’яснювальноі кампанії в закладах освіти щодо протидії булінгу та попередження будь-яких проявів насильства
01 квітня 2024 року відбулося обговорення за “круглим столом»із залученням здобувачів освіти 10-11 класів на тему:
«Протидія булінгу та попередження будь-яких проявів
насильства.Гледінг на кожний день.»
Учасники онлайн-заходу мали нагоду через тестування перевірити свої знання щодо обізнаності з даної теми,отримати інформацію про шляхи вирішення конфліктних ситуацій, виробити навички позитивного спілкування та запровадження руху гледінгу у повсякденному житті.

25.03.2024 року відбулася навчально-методична нарада.

25.03.2024 року відбулася навчально-методична нарада. Де було висвітлено такі питання:

1.Робота сайту школи. (Адміністратор сайту)

2.Участь учнів  у дистанційних конкурсах.     Керівники МО

3.Робота соціально-психологічної служби з дітьми з ООП. Ефективність співпраці з ІРЦ. (Психолог)

Перша психологічна допомога. Алгоритм дій

Перша психологічна допомога. Алгоритм дій

Як підтримати дитину під час війни

  1. Дізнайтеся, як дитина бачить події та як реагує на них

Ставте дитині відкриті запитання та дізнайтеся, що саме дитина вже знає. Дайте зрозуміти, що дитина може поговорити з вами тоді, коли захоче. Допомогти почати розмову можуть малювання, ваші розповіді й інші види спільної діяльності.

  1. Будьте відкриті і говоріть з дитиною зрозумілими для неї словами

Діліться власним баченням ситуації, при цьому намагайтеся бути емоційно стриманими. Якщо ви не можете відповісти на запитання дитини, не намагайтеся вигадати правильну відповідь. Не знати відповіді на всі запитання – нормально. Спробуйте зрозуміти, чому дитина запитує про це, що саме для неї важливо, та з огляду на це побудуйте розмову.

  1. Говоріть про емоції

Якщо ваша дитина переживає чи відчуває злість через те, що відбувається навколо, слова «не переживай» чи «тобі не варто злитись» не заспокоять дитину. Скажіть: «Я бачу, що ти переживаєш через те, які обставини склались у країні, я теж хвилююсь». Дитина буде розуміти, що вона не залишилась один на один  зі своїми переживаннями. У якості підтримки не варто давати обіцянок, які не залежать від вас: «все буде добре», «нічого не станеться», натомість скажіть: «що би не сталось, головне – ми одне в одного є». Якщо діти грають чи малюють «війну» – не забороняйте їм. Саме так вони допомагають собі впоратися зі своїми емоціями.

  1. Поділіться з дитиною планом на випадок надзвичайних подій

Допомагає стишити хвилювання наявність плану дій у разі погіршення ситуації у країні. Спочатку план маєте скласти ви, дорослі, нехай він буде максимально простим та зрозумілим. Розкажіть про нього дитині. Обговоріть, де ви можете зустрітися, якщо не працюватиме мобільний зв’язок; до кого з дорослих можна звертатися за допомогою, якщо дитина опинилася у людному місці без вас; які речі краще взяти з собою, а які необхідно буде залишити у разі евакуації тощо.

  1. Залучайте дитину до позитивної діяльності

У часи невизначеності дитина особливо потребує емоційного контакту із значимими  дорослими. Це може бути читання разом, гра або фізична активність. Така діяльність допомагає дитині залишатися емоційно пов’язаною з людьми, які є важливими для неї. Окрім того, дотримуйтеся регулярних процедур і розкладу життя родини, наскільки це можливо, особливо перед сном.

  1. Дбайте про себе

Ви краще допоможете дитині, якщо піклуватиметеся про себе. Дитина бачить, як ви реагуєте на новини та копіює вас. Тому для дитини важливо розуміти, що ви зберігаєте спокій. Якщо ви занепокоєні або засмучені, знайдіть час для себе, поспілкуйтеся про те, що вас непокоїть, з іншими членами родини, з вашими друзями та людьми у вашому оточенні, яким ви довіряєте.

  1. Обережно закінчуйте розмови

Дитині важливо знати, що вона не залишиться на самоті. Коли ви завершуєте розмову про важливі речі, оцініть рівень тривожності дитини: спостерігайте за мовою тіла, оцінюйте, чи використовує вона звичайний тон голосу, і дивіться, як вона дихає. Нагадайте дитині, що ви піклуєтеся про неї, слухаєте її і що вона може у будь-який час поговорити з вами на будь-які теми, які її хвилюють.

Скажемо НІ електронному та звичайному палінню

Відеоролик з 1+1 запуститься після завантаження презентації на комп`ютер

Завантажити презентацію : https://docs.google.com/presentation/d/1lvIr-SLcRvsI7_7cY1TU8HG5PXAekbYV/edit?usp=sharing&ouid=100791210252027247528&rtpof=true&sd=true