Новини - Олешківський ліцей №2

Category Archives: Новини

Додатковий період реєстрації на НМТ триватиме з 10 до 15 травня

Джерело: https://osvita.ua/test/advice/91895/

Додатковий період реєстрації на НМТ триватиме з 10 до 15 травня

Вступники, які не змогли зареєструватись на НМТ, матимуть змогу пройти реєстрацію під час додаткового періоду, який триватиме з 10 до 15 травня.

Відповідні дати затверджені календарним планом проведення національного мультипредметного тесту.

Зареєструватись на НМТ зможуть ті вступники, які реєструвалися в основний період, але отримали відмову від регіонального центру оцінювання якості освіти.

Також зареєструватись для участі в додатковій сесії НМТ зможуть ті, хто не зміг зареєструватись під час основного періоду з поважних причин.

Окрім того, у цей період здійснюють реєстрацію осіб, які за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах.

БІЛЬШЕ ПРО НМТ

Category: НМТ, Новини

Лайфхаки НМТ 2024

Лайфхаки НМТ 2024

Вебінари Лайфхаки НМТ brames Квітень 2024

НМТ_Brames_Графік_ЛАЙФХАКИ_НМТ

Category: НМТ, Новини

Морський фаховий коледж Херсонської державної морської академії запрошує на навчання

Морський фаховий коледж Херсонської державної морської академії запрошує на навчання

12 квітня учні 3-б класу під час “Ранкової зустрічі” здійснили віртуальну подорож в безмежні простори космосу.

12 квітня учні 3-б класу під час “Ранкової зустрічі” здійснили віртуальну подорож в безмежні простори космосу. Познайомились із історію підкорення та будовою всесвіту. Та провели “Космічну вікторину”.

НМТ-2024: УСУНУТИ НЕДОЛІКИ В РЕЄСТРАЦІЙНИХ ДОКУМЕНТАХ МОЖНА ДО 15 КВІТНЯ

НМТ-2024: УСУНУТИ НЕДОЛІКИ В РЕЄСТРАЦІЙНИХ ДОКУМЕНТАХ МОЖНА ДО 15 КВІТНЯ

Учора, 11 квітня, завершився основний період реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ) 2024 року.

Звертаємо увагу тих, хто надіслав реєстраційні дані на оброблення до регіонального центру оцінювання якості освіти, на потребу перевірити в  персональних кабінетах стан опрацювання заявки на участь в НМТ.

Якщо замість сповіщення про успішну реєстрацію і можливість сформувати сертифікат буде отримано повідомлення про потребу виправити недоліки, необхідно якнайшвидше це зробити. Перелік недоліків буде зазначено в самому повідомленні (надання недостовірної інформації, ненадання копій документів або надання копій документів, які не відповідають вимогам законодавства, неможливість створення особливих (спеціальних) умов для проходження НМТ, зазначених у медичному висновку).

Наголошуємо на тому, що виправити й повторно надіслати всі документи й інформацію на перевірку до регіонального центру оцінювання якості освіти можна до 15 квітня включно. Тож не зволікайте!

Якщо ж вступник / вступниця не усуне недоліків, на які за результатами оброблення інформації та реєстраційних документів вказав регіональний центр оцінювання якості освіти, йому / їй буде відмовлено в реєстрації для участі в НМТ.

Так само до 15 квітня в персональному кабінеті вступник / вступниця матиме змогу змінити навчальний предмет додаткового блоку, з якого він / вона бажає пройти тестування, чи населений пункт в Україні або за кордоном, де перебуватиме в дні проведення НМТ, чи вказати на потребу в проходженні НМТ під час додаткової сесії.

Якщо ж ви не встигли чи не змогли з поважних причин подати заявку на участь в НМТ або вчасно усунути недоліки 一 матимете змогу зареєструватися для участі в додаткових сесіях НМТ в додатковий період реєстрації, який триватиме з 10 до 15 травня.

Category: НМТ, Новини

Ранкова зустріч 4- А “Космічні пригоди” до Всесвітнього дня авіації та космонавтики

Ранкова зустріч 4- А “Космічні пригоди” до Всесвітнього дня авіації та космонавтики

 

Як готуватися до виконання завдань НМТ з біології

Як готуватися до виконання завдань НМТ з біології

Джерело: https://osvita.ua/test/advice/88329/?fbclid=IwAR0-GbbnUB-xl8F-V72Cq2oA08SgA0RatLef6HSGgisUJJSXFWTY0n_gDiI

Національний мультипредметний тест у 2024 році складатиметься з двох блоків по два предмети. Другий блок після перерви складатиметься з завдань з історії України, яка є обов’язковою для усіх абітурієнтів, та предмета за вибором учасника тестування. Серед предметів за вибором учасник НМТ може обрати біологію.

Усього в блоці НМТ з біології буде 30 завдань, з-поміж яких:

 • 24 завдання з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
 • 4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»);
 • 2 завдання з вибором 3 відповідей із 3 груп запропонованих варіантів.

За виконання завдань блоку мультитесту з біології вступники зможуть отримати від 0 до 46 балів.

Зміст завдань блоку НМТ з біології буде відповідати чинній програмі ЗНО з біології. Ця програма охоплює 5 розділів, вивчення яких передбачено в шкільному курсі з біології.

Як отримати високий результат?

Для того щоб отримати високий результат з біології, необхідно ретельно працювати над шкільною програмою, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі.

Якісно підготуватися до майбутнього тестування допоможе й самостійне тренування. Регулярно виконуючи тести ЗНО-ОНЛАЙН з біології за попередні роки, вступники зможуть повторити весь теоретичний матеріал, застосовуючи його на практиці.

А завдання з біології, згруповані за певними темами, які відповідають програмі, дозволять відпрацювати найбільш проблемні розділи, приділивши їм максимум уваги при підготовці.

Якщо при виконанні тих чи інших завдань будуть виникати питання щодо правильності відповідей, абітурієнти можуть скористатися коментарями до тестів з біології минулих років, які надані провідними фахівцями з підготовки до тестування.

Усі охочі можуть спробувати свої сили й пройти онлайн демоверсії національного мультипредметного тесту 2023 та 2024 років.

Також майбутні вступники можуть скористатися сервісом з підготовки до мультитесту. На сервісі представлені тренувальні варіанти мультитесту, які складені відповідно до вимог тесту.

Регулярне виконання тестових завдань з біології онлайн дозволить призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників та отримати результат, який стане перепусткою до омріяного закладу вищої освіти.

ДОРОЖНЯ КАРТА УЧАСНИКА ЗНО

Category: НМТ, Новини

Усе, що треба знати про НМТ-2024: календар проведення, особливості тестів, необхідні документи та корисні посилання для підготовки

Усе, що треба знати про НМТ-2024: календар проведення, особливості тестів, необхідні документи та корисні посилання для підготовки

Джерело: https://nus.org.ua/articles/use-shho-treba-znaty-pro-nmt-2024-kalendar-provedennya-osoblyvosti-testiv-neobhidni-dokumenty-ta-korysni-posylannya-dlya-pidgotovky/?fbclid=IwAR0iXP5nuPGpP_COoeJ3ScqT5zXL0VnmH7nXdxRoi-RFPJbHIF1i-oiqOJg

 

У 2024 році Національний мультипредметний тест (НМТ) майбутні абітурієнти та абітурієнтки складатимуть з 14 травня до 25 червня на основній сесії й з 11 до 19 липня – на додатковій. На вступників чекає тестування із чотирьох предметів (три обов’язкові та один на вибір), з яким вони працюватимуть в один день у тимчасових екзаменаційних центрах.

З новацій цьогорічного тестування – перерва у 20 хв, вищий пороговий бал (15 %), обов’язкова історія України, повернення української літератури та географії, тести мовами корінних народів та національних меншин. Як і минулоріч, учасники зможуть скласти тест і в Україні, і за кордоном.

У цьому матеріалі “Нова українська школа” зібрала всю основну інформацію, яку варто знати майбутнім абітурієнтам про НМТ-2024, його правила та особливості.

Зокрема, ви дізнаєтеся:

 • які важливі дати НМТ–2024 варто позначити в календарі;
 • до коли можна змінити четвертий предмет та місце проходження тесту після реєстрації;
 • де відбуватиметься НМТ-2024;
 • що дозволено, а що заборонено брати із собою в центри тестування;
 • скільки часу відводять на виконання завдань із кожного предмета;
 • якими є порогові бали;
 • де можна знайти демонстраційні варіанти НМТ та інші корисні ресурси для підготовки.

КАЛЕНДАР НМТ-2024: ВАЖЛИВІ ДАТИ ТА НОВОВВЕДЕННЯ

Як повідомляють на сайті УЦОЯО, у 2024 році тестування відбудеться під час основних і додаткових сесій:

 • основні: 14 травня – 25 червня;
 • додаткові: 11–19 липня.

З огляду на те, що в травні в школах ще триває навчальний рік, на одному з вебінарів на YouTube-каналі iLearn Тетяна Вакуленко, директорка УЦОЯО, зазначила, що в цей час НМТ переважно складатимуть випускники минулих років. Однак фінальну інформацію про дату й місце проведення вступникам потрібно шукати у своїх запрошеннях, які з’являться в персональних кабінетах до 8 травня.

Інші важливі дати НМТ-2024:

 • з 14 березня до 11 квітня включно триває основний період реєстрації на НМТ. Про те, копії яких документів можуть знадобитися під час реєстрації, читайте тут. Докладніше із самою процедурою можна ознайомитися за посиланням або у відео:

 

 • до 15 квітня зареєстровані учасники й учасниці ще матимуть змогу внести зміни в персональному кабінеті.

Це може бути, наприклад, зміна четвертого предмета на вибір, населеного пункту в Україні чи за кордоном, де майбутні абітурієнти хочуть складати тестування, виправлення помилок під час реєстрації, якщо на них вказали фахівці УЦОЯО в кабінеті.

Саме в персональному кабінеті буде розміщена вся важлива інформація про тестування, дані про місце й час його проходження, а також результати для вступу;

 

 • з 10 до 15 травня – додатковий період реєстрації для осіб, які з поважних причин не змогли зареєструватися в основний період, взагалі не створювали кабінети на сайті УЦОЯО, а також для тих, кому було відмовлено в основній реєстрації.

Фахівці Центру звертають увагу, “якщо не натиснути на кнопку “Надіслати на обробку” – регіональний центр не зможе опрацювати інформацію, через що особу не буде зареєстровано для участі в НМТ”. Зміни до реєстраційних даних у додатковий період реєстрації можна буде внести до 19 травня;

 • до 8 травня зареєстровані учасники й учасниці основних сесій НМТ зможуть завантажити запрошення зі своїх персональних кабінетів. Там буде вказано дату, час і місце проведення НМТ. Учасники додаткових сесій дізнаються про дату, час і місце проведення тестування до 8 липня;

Важливо! З міркувань безпеки учасників НМТ-2024 просять не розголошувати стороннім особам дані про те, де й коли вони складатимуть тестування. Від цього залежить не тільки їхня безпека, а й безпека інших учасників та фахівців, які допомагатимуть у роботі тимчасово екзаменаційних центрів.

 • до 2 липня в персональних кабінетах розмістять інформацію про результати основних сесій за шкалою 100–200 балів, до 26 липня – результати додаткових сесій.

Завантажити графік НМТ-2024 також можна тут.

Що ще варто знати про тестування:

 • формат тестів буде наближений до ЗНО, але, як і в минулі роки, саме тестування відбудеться на комп’ютері;
 • усі чотири предмети учасники складатимуть в один день упродовж чотирьох годин із перервою у 20 хв;
 • будуть доступні тести мовою відповідного корінного народу або національної меншини для тих вступників, які здобували середню освіту цими мовами;
 • НМТ відбуватиметься в тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), які створять на базі закладів освіти в Україні та за кордоном (в 57 містах 32 країн). З мапою країн, де проводитимуть НМТ, можна ознайомитися тут;
 • в аудиторіях ТЕЦ буде по 10–20 робочих місць для учасників. Роботу центрів забезпечуватимуть відповідальний за ТЕЦ, ІТ-фахівець та інструктори. До останніх можна буде звертатися в разі виникнення запитань (наприклад, щодо роботи системи, інтерфейсу, у випадку погіршення самопочуття тощо). Якщо ви вже завершили тестування, вийшли з ТЕЦ і лише тоді повідомляєте про проблеми в системі чи про певні порушення, то, на жаль, це буде запізно. Про все варто повідомляти одразу під час проходження тестування;
 • у 2024, як і в минулі роки, вступники не зможуть складати тестування на тимчасово окупованих територіях (ТОТ), пише Українська правда. Життя. НМТ можна буде скласти в будь-якому підконтрольному Україні населеному пункті або в одній із країн за кордоном. Однак абітурієнти з ТОТ зможуть вступати до українських вишів і без НМТ за співбесідою.

ЯКИМИ БУДУТЬ ЗАВДАННЯ З РІЗНИХ ПРЕДМЕТІВ ТА ЩО ВЗЯТИ ІЗ СОБОЮ НА ІСПИТ

Цьогоріч учні складатимуть НМТ із чотирьох дисциплін: три обовʼязкові (українська мова, історія України (завдання охоплюватимуть події другої половини XVI – початку XXI ст.) і математика) та ще один предмет на вибір:

 • українська література (для філологічних спеціальностей);
 • іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська);
 • біологія;
 • фізика;
 • хімія;
 • географія.

Усього на виконання завдань із чотирьох предметів учасники матимуть 240 хвилин – по 60 хвилин на кожен. Залежно від предмета різнитиметься і кількість завдань:

 • тести з української мови, історії України, української літератури, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань;
 • з математики й фізики – 22 і 20;
 • з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької, французької) – 32 завдання.

Усі вони відповідатимуть чинним програмам ЗНО (шукати внизу сторінки сайту у відповідних розділах для кожного предмета).

Що взяти із собою на тестування:

 • оригінал документа, що посвідчує особу (ID-картка, закордонний паспорт, підійдуть також і документи із “Дії”). Скан-копії чи фотокопії не допускаються;
 • паперовий або електронний сертифікат учасника НМТ (його можна завантажити зі свого персонального кабінету на сайті УЦОЯО після успішної реєстрації);
 • запрошення (його не обов’язково друкувати, достатньо мати в телефоні);
 • крім цього, радять мати із собою ручку (неважливо якого кольору) для роботи із чернеткою,
 • пляшку води без етикетки та перекус;
 • допуск здійснюватимуть за пів години до початку тестування.

Що не можна брати в аудиторію ТЕЦ:

 • ґаджети: телефон, смартгодинник, флешку, навушники, камеру, калькулятор тощо. Усі особисті речі потрібно буде покласти в окремо виділене місце в аудиторії;

запам’ятайте, навіть просто наявність забороненого предмета на вашому робочому місці – це вже підстава, щоби усунути вас від можливості пройти тестування цьогоріч;

 • якщо учасникам потрібно вживати якісь ліки або мати поруч із собою певні медичні пристрої, то варто про це повідомити інструкторів перед початком тестування, а також надати відповідне підтвердження від лікаря;
 • під час допуску учасників до тестування будуть застосовувати металошукачі.

Сама модель проведення НМТ-2024 передбачає, що учасник / учасниця проходитиме два предметні тести до перерви та два після неї.

1. Як пояснювала Тетяна Вакуленко, перші 120 хв учасники працюватимуть над завданнями з української мови та математики. Втім, вони зможуть самостійно розподіляти час на завдання між предметами. Наприклад, більше часу витратити на виконання завдань з української мови, а решту відвести на математику, або навпаки. Також під час тесту можна буде пропускати якісь запитання, а потім до них повертатися. Однак експерти УЦОЯО радять не зловживати цим, аби такий частий перехід між завданнями не повпливав на вашу уважність та продуктивність.

2. Далі на учасників чекає перерва до 20 хв. Під час перерви можна:

 • скористатися вбиральнею;
 • перекусити – рекомендують узяти із собою чай у термосі, бутерброд, печиво, фрукти тощо. Не варто брати їжу із різким ароматом;
 • відпочити;
 • під час перерви межі ТЕЦ покидати заборонено. Дозволено перебувати лише в спеціально відведеному для перерви місці, на яке вам вкажуть інструктори.

3. Після перерви учасники повертаються і починають виконувати завдання з історії України та четвертого предмета, який вони оберуть. На цю частину теж матимуть 120 хв. Тут так само можна почати як з історії України, так і із четвертого предмета.

Зауважимо, що під час виконання завдань із математикихімії чи фізики учасники зможуть скористатися довідковими матеріалами (у вигляді спеціальних вкладок у програмі, де учні проходитимуть тестування). Також на столі в учасників лежатиме аркуш паперу – це чернетка. Якщо потрібно буде декілька додаткових аркушів, їх можна попросити в інструкторів.

У жодному блоці НМТ не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю, а завдання з іноземних мов міститимуть лише частини “Читання” та “Використання мови”. Зауважимо, що НМТ-2024 з української мови не матиме завдань за новим правописом.

Серед типів завдань на НМТ-2024 такі:

Зображення УЦОЯО

 • В УЦОЯО рекомендують заздалегідь ознайомитися зі схемою нарахування балів за завдання різних типів.
 • Також докладно із характеристикою кожного предмета та його завдань можна ознайомитися на сайті Центру.

4. Одразу після проходження тесту кожен/на учасник / учасниця дізнається про кількість набраних тестових балів за шкалою 100–200 балів.

Під час сигналу повітряної тривоги робота над тестом блокується і всі йдуть в укриття.

Відновлення тестування можливе лише після завершення тривоги й у разі, якщо вона була недовго (минулого року – до 1,5 години). Якщо ж тривога затягнеться, то учасники зможуть скласти тест на додатковій сесії.

У такому разі роботу над завданнями потрібно буде починати знову від самого початку. Тобто попередній варіант, який ви встигли зробити до тривоги, але через неї тестування перенесли на інший день, не зберігається.

РЕЗУЛЬТАТИ ДЛЯ ВСТУПУ: ЯКИМИ Є ПОРОГОВІ БАЛИ

У 2024 році пороговий бал має складати не менше 15 % від загальної кількості балів. А щоби брати участь у конкурсному відборі, потрібно подолати порогові бали з кожного предмета. Хоча експерти УЦОЯО радять ознайомлюватися з вимогами до відбору кожного закладу окремо.

Порогові бали для кожного з предметів НМТ-2024. Фото УЦОЯО

Як раніше розповідала Тетяна Вакуленко, як і минулого року, вступити на будь-яку спеціальність можна з будь-яким набором предметів.

Але ваші шанси відрізнятимуться залежно від того, який предмет ви обрали четвертим і який коефіцієнт до нього застосовано.

Наприклад, такі коефіцієнти застосовуються для спеціальностей “Освітні, педагогічні науки”, “Дошкільна освіта”, “Початкова освіта”:

Скриншот із додатка до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році

Повний перелік вагових коефіцієнтів оцінок предметів НМТ та творчого конкурсу у 2024 році можна переглянути тут.

А так виглядатиме формула для обчислення результатів:

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО НМТ-2024 ТА ДЕ ШУКАТИ ІНФОРМАЦІЮ

Нагадаємо, що раніше “Нова українська школа” публікувала серію матеріалів із порадами та корисними посиланнями від вчителів, як підготуватися до НМТ із таких предметів:

Category: НМТ, Новини

11 квітня учні 5-6 класів зустрілися на виховному заході ” Спорт і здоров’я”.

11 квітня учні 5-6 класів зустрілися на виховному заході ” Спорт і здоров’я”. Обговорили важливість підвищення рухової активності протягом дня та занять спортом як головних чинників зміцнення здоров’я, доброго самопочуття і довголіття. Дійшли висновку, що рівень здоров’я можна покращити займаючись спортом, одним з яких є спортивне орієнтування.

Category: Новини

Порогові бали, вагові коефіцієнти та головні дати НМТ 2024: відповіді Тетяни Вакуленко

Порогові бали, вагові коефіцієнти та головні дати НМТ 2024: відповіді Тетяни Вакуленко

На скільки підвищився пороговий бал? Що як повітряна тривога не дасть пройти ані основну, ані додаткову сесії? Як обрати, з якого предмету пройти четверте оцінювання? Ми зібрали найбільш актуальні запитання, що хвилюють цьогорічних вступників. Відповіді на них дала директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко під час вебінару «Яким буде НМТ у 2024» на платформі та YouTube-каналі iLearn. Ми стисло записали головне.

1. Які три тести обов’язкові та який предмет можна обрати четвертим?

Одне з основних нововведень року: обов’язковими для учасників будуть три оцінювання (з української мови, математики та історії України). Кожен вступник повинен буде також обрати четвертий предмет із переліку таких: українська література, біологія, хімія, географія, фізика або одна з іноземних мов, тобто це англійська, німецька, іспанська чи французька.

2. Іноземну мову слід обирати ту, яку вивчали в школі?

Ні, незалежно від того, яку саме іноземну вивчали в закладі освіти, можна обрати будь-який варіант. Приміром, якщо учасник НМТ навчався у закладі, де викладалася як основна німецька мова, але перебував за кордоном і добре опанував французьку, може обрати саме її.

3. Де знайти максимум інформації стосовно НМТ?

Національний мультипредметний тест використовується замість традиційного зовнішнього незалежного оцінювання в умовах війни уже третій рік, і про це щорічно ухвалюється відповідний закон. Формат НМТ максимально наближений до того, який застосовувався під час ЗНО, але на комп’ютерній основі. Вже оприлюднено затверджений «Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році». Це документ, який описує всі процеси вступної кампанії, ті вимоги, які потрібно виконати, щоб вступити на кожну зі спеціальностей.

Учасникам важливо заздалегідь ознайомитися із наведеними у документі таблицями переведення тестових балів до шкали 100-200 балів, а також із ваговими коефіцієнтами. Це дасть змогу розрахувати, який предмет за вибором кожному з абітурієнтів вигідніше проходити під час оцінювання. Уся інформація опублікована на сайті Міністерства освіти і науки України.

4. Чи дійсно пороговий бал підвищився?

Так, порівняно з попереднім роком. Щоб отримати мінімальні 100 балів по шкалі 100-200, потрібно набрати щонайменше 15% від максимальної кількості тестових балів. Якщо вступнику не вдалося подолати цей поріг із одного предмета, це означає, що він не може надалі брати участь у випробуваннях.

Після виконання завдань тестові бали абітурієнти побачать одразу, а ось дізнатися все про свої конкурсні бали зможуть, коли отримають офіційний результат: до 2 липня (для основної сесії) та до 26 липня (для додаткової).

5. Як працює ваговий коефіцієнт?

Як і раніше, можна з будь-яким набором предметів вступити на будь-яку спеціальність, але шанси відрізнятимуться залежно від того, який предмет обрали, і який коефіцієнт до цього предмета застосовано. Так, наприклад, якщо обрати спеціальність 011 «Освітні, педагогічні науки» і проаналізувати вагові коефіцієнти до предметів необов’язкового блоку, очевидно, що більш вигідно проходити тестування з іноземної мови, біології або географії. Там коефіцієнт 0,4, а в решти предметів — 0,25. Водночас, під час вибору четвертого предмета важливо обрахувати шанси отримати високий результат. Наприклад, якщо абітурієнт ідеально знає українську літературу і складе її на 200 балів, то з коефіцієнтом 0,25 це становитиме 50 балів. А якщо він спокуситься високим коефіцієнтом 0,4 за англійську мову, але складе її лише на 100, матиме всього 40 балів. Перший варіант вигідніший за другий.

6. А для творчих спеціальностей що змінилося?

Цього року НМТ є обов’язковим для тих, хто хоче отримати творчу або спортивну спеціальність. Встановлено єдиний ваговий коефіцієнт за творчий конкурс: 0,6 для творчих спеціальностей та 0,25 для спортивних.

7. Чи ще можна зареєструватися на основну сесію?

На основну сесію можна зареєструватися до 11 квітня: надати про себе всю інформацію в реєстраційній формі на сайті УЦОЯО, завантажити всі документи, про які йдеться у формі, та там же обрати четвертий предмет. Оскільки у цьогорічних випускників ще не буде інших документів, що підтверджує рівень освіти, треба взяти довідку у школі про те, що учасник НМТ завершує здобуття повної загальної середньої освіти саме у 2024 році.

Основна сесія триватиме з 14 травня по 25 червня.

До 8 травня учасники отримають запрошення на НМТ у персональному кабінеті, яке міститиме всю необхідну інформацію: де і коли для них проходитиме випробування.

8. Чи треба створювати новий персональний кабінет, якщо реєструвалися торік?

Так, треба. Реєстрація відбувається один раз на рік. До слова, не можна робити й другий персональний кабінет. Наприклад, тим, хто з поважних причин пропустив основну сесію, не треба повторно реєструватися під час додаткової сесії, щось змінювати у даних. Їхні кабінети залишаються тими самими.

9. До якої дати можна виправити помилки?

Кожен учасник має отримати підтвердження від регіонального центру, що всю інформацію про себе він надав правильно й в повному обсязі. Після цього повідомлення з’явиться можливість сформувати сертифікат учасника чи учасниці НМТ. Якщо натомість надійде повідомлення від регіонального центру про те, що потрібно виправити окремі недоліки, їх слід усунути до 15 квітня. У цей час також ще можна, за потреби, змінити окремі реєстраційні дані: вибір четвертого предмета та локацію, де ви плануєте проходити тестування.

10. Куди звертатися, якщо виникли проблеми з реєстрацією?

В Україні це заклади освіти, які надають підтримку з реєстрацією, куди можна зателефонувати чи прийти. Якщо це незручно або перебуваєте за кордоном, то можете телефонувати на телефони гарячих ліній УЦОЯО або відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

11. Якими є найтиповіші помилки при реєстрації?

 • Завантажувати QR-код із застосунку «Дія», а не сканкопію, фотокопію документа;
 • Завантажувати документи невідповідного формату. Обов’язково має бути розширення jpg;
 • Завантажувати документи невідповідного розміру: кожен документ має бути не більшим одного мегабайта.  Для того, щоб переконатися, що  файл відповідає вимогам, достатньо натиснути праву кнопку комп’ютерної мишки та подивитися на властивості файла.

12. Чи будуть випускники складати НМТ у травні, коли навчальний рік ще не завершився?

Основна сесія триватиме з 14 травня по 25 червня, тобто вона тривала. Цю незручність намагаються врахувати, тож переважно у травні проходитимуть оцінювання випускники минулих років.

До 8 травня учасники отримають запрошення на НМТ у персональному кабінеті, яке міститиме всю необхідну інформацію: де і коли для них проходитиме випробування.

13. Хто має реєструватися на додаткову сесію?

Це стосується лише тих учасників, які не створювали взагалі кабінети на сторінці УЦОЯО, пропустили цей період або ж їм відмовили через неможливість надати належні документи. Вони можуть зареєструватися на додаткову сесію з 10 по 15 травня. До 19 травня вони можуть змінити місце проведення випробування або четвертий предмет НМТ, виправити помилки.

14. А що робити тим, хто захворів під час основної сесії?

У тих, хто з поважних причин пропустив основну сесію, інший шлях на додаткову сесію: з 10 по 15 травня їм треба подати заявку на участь у додатковій сесії, вказавши причину пропуску основної сесії та додавши відповідні документи.

До 8 липня прийдуть запрошення на додаткову сесію, яка відбудеться з 11 по 19 липня.

15. Що буде, якщо через повітряну тривогу особа не зможе скласти НМТ в основну й в додаткову сесії?

Таких ситуацій за попередні два роки інтенсивних повітряних тривог не було. Якщо повітряні тривоги нетривалі, учасники після їх завершення повертаються до роботи (і мають стільки часу, скільки залишалося до початку тривоги). Якщо ж вони тривалі, пропонують прийти на додаткову сесію.

Торік понад 550 учасників, на жаль, не змогли пройти тестування в межах основної сесії через повітряні тривоги або через проблеми з електроенергією. Але в межах додаткової сесії вони успішно пройшли тестування.

Наразі важливо намагатися взяти участь в основній сесії оцінювання. Адже якщо учасник НМТ реєструється на додаткову сесію через обставини, які можна було б змінити (вчасно виправити помилки з реєстрацією, наприклад), цим він підвищує ризик не пройти оцінювання цьогоріч. Адже якщо потрапити на тривалу повітряну тривогу під час додаткової сесії, запасного варіанту для проходження оцінювання вже не буде.

Підготуватись безкоштовно до НМТ

Category: НМТ, Новини