НМТ - Олешківський ліцей №2

Category Archives: НМТ

План дій для вступників із ТОТ та прифронтових територій, у яких відсутній документ про повну середню освіту.

📌 План дій для вступників із ТОТ та прифронтових територій, у яких відсутній документ про повну середню освіту.

У добірці слайдів гортайте покрокову інструкцію — від складання річного оцінювання до подання документів через спеціальні освітні центри.

Створюємо майбутнє — в українських університетах!

#вступ2024 #вступтот

ЩОДО СИТУАЦІЇ З ПРОВЕДЕННЯМ НМТ В УМОВАХ ВІДІМКНЕНЬ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Джерело: https://testportal.gov.ua/shhodo-sytuatsiyi-z-provedennyam-nmt-v-umovah-vidimknen-elektroenergiyi/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR0JgyUjx-4Mb6pRT6vxMeAWRIIgKjEBhjICU1XbrMyXvXmBNB__cjnNJoI_aem_ATJv_X8nVCaCDjtGW1t6w7E_8_DTWW7SmA-27gtm3yp14ud4R2Z-H9i1LhtxHSs86WXfW0XsKATujIZ4kiIADeTu

Національний мультипредметний тест (НМТ) – випробування, яке відбувається в комп’ютерному онлайн-форматі. Відповідно для його успішного проведення критичною є наявність електрики та інтернету в закладах освіти, на базі яких утворено тимчасові екзаменаційні центри (ТЕЦ).

На жаль, через масовані й цілеспрямовані обстріли росією об’єктів критичної інфраструктури в Україні було втрачено чимало потужностей електрогенерації. У зв’язку із цим у більшості регіонів почастішали планові й екстренні вимкнення електроенергії. Ураховуючи це, Український та регіональні центри оцінювання якості освіти налагодили постійну комунікацію з усіма суб’єктами, від яких може залежати мінімізація ризиків відсутності електроенергії та/або інтернету в ТЕЦ у дні проведення тестувань. Зокрема Міністерство енергетики України, а також ДТЕК роблять усе можливе, щоб запобігти вимиканням електроенергії в тих закладах освіти, де проводиться НМТ, однак повністю зарадити проблемі неможливо, адже чимало таких закладів підімкнено до тих самих ліній електропостачання, що й інші побутові чи промислові споживачі.

Передбачити графік проведення НМТ, який би враховував усі вимкнення також неможливо. Це пов’язано, по-перше, з тим, що в Україні одночасно працюють до 600 тимчасових екзаменаційних центрів, які розташовані в різних населених пунктах і в різних районах тих самих населених пунктів, де вимкнення можуть відбуватися за різними графіками. По-друге, відімкнення переважно відбуваються в екстреному порядку з огляду на поточну ситуацію в енергосистемі країни, відповідно їх неможливо передбачити або врахувати в спосіб, який би уможливив вчасне інформування учасників НМТ про потенційні зміни дня чи часу тестування.

Використання електрогенераторів у ТЕЦ також не може повністю вирішити проблеми, адже в цьому разі залишається питання інтернет-зв’язку, який є такою самою необхідною умовою для проведення оцінювань, як і наявність електрики. Крім того, доступні в закладах освіти електрогенератори не завжди мають необхідну для належного функціонування ТЕЦ потужність.

Усі ці факти, безумовно, є прикрими і, на жаль, можуть впливати на проходження учасниками НМТ у визначені для них дні. У цих умовах важливо розуміти, що подібні ситуації враховані у відповідних нормативних документах. Так, нормативними документами, які регламентують проведення НМТ передбачено, що учасник може подати заяву для участі в додатковій сесії тестування, якщо під час основної сесії через повітряну тривогу, технічні проблеми або відсутність електроенергії він не мав змоги виконувати тест понад дві з половиною години. Скористатися своїм правом і взяти участь у додатковій сесії чи чекати початку / продовження / завершення тестування в межах основної сесії – добровільний вибір кожної учасника / кожної учасниці.

Важливо також наголосити, що в обставинах, що склалися, можуть виникнути ситуації, коли учасники, зареєстровані для участі в додаткових сесіях, не зможуть пройти оцінювання навіть у цей додатковий період. У цьому разі будуть ухвалені належні рішення – і таким вступникам буде надано ще одну можливість для проходження НМТ. Водночас ми сподіваємося, що таких ситуацій не виникне й усі учасники зможуть успішно завершити тестування під час основних або додаткових сесій і, відповідно, отримати свої результати для подання їх для вступу до омріяних вишів.

Нам дійсно прикро, що цьогорічним вступникам доводиться проходити через такі випробування, але водночас ми впевнені, що кожен і кожна врешті зможе реалізувати свій шанс на вступ завдяки успішному складанню НМТ. Для цього ми разом з нашими партнерами на всіх рівнях докладемо максимальних зусиль!

Category: НМТ, Новини

Як отримати витяг з відомостей результатів НМТ: пояснення

Як отримати витяг з відомостей результатів НМТ: пояснення

З 14 травня до 25 червня триває основна сесія національного мультипредметного тесту (НМТ). Інформацію про свої результати учасники отримають у персональних кабінетах до 2 липня.

Про це повідомили в УЦОЯО. 

У персональному кабінеті у вкладці «Результати» також буде доступна опція формування Інформаційної картки учасника НМТ, необхідної для вступу в Україні. Якщо ж учаснику потрібно подати до закордонного закладу освіти оригінал документа, то лише після офіційного оголошення результатів (з 2 липня) він може замовити витяг з відомостей результатів НМТ.

Для отримання витягу учасник НМТ має надіслати до Українського центру оцінювання якості освіти (на адресу: вул. Володимира Винниченка, 5, м. Київ, 04053 一 або на e-mail: org@testportal.gov.ua):

  • заяву про виготовлення витягу (зразок заяви є за посиланням);
  • копію документа, на підставі якого учасника зареєстровано для участі в ЗНО/НМТ (якщо неможливо зробити копії документа, на підставі якого учасника зареєстровано, 一 подати копію іншого документа, що посвідчує особу).

 

В УЦОЯО відправлять документи Укрпоштою за власний рахунок або «Новою поштою» за рахунок абітурієнта. Сам витяг повністю безкоштовний.

 

Category: НМТ, Новини

Інформація щодо складання НМТ 2024

Інформація щодо складання НМТ 2024

nmt_2024_procedura

Category: НМТ, Новини

Розповідаємо алгоритм дій, якщо під час НМТ розпочнеться повітряна тривога

Розповідаємо алгоритм дій, якщо під час НМТ розпочнеться повітряна тривога ⬇️

Якщо під час мультипредметного тесту розпочнеться повітряна тривога, інструктор зупинить тестування, а учасники та працівники тимчасового екзаменаційного центру мають обов’язково піти в укриття.

🔹 За цих обставин учасник має зберегти відповідь після кожного завдання, а час, який залишиться до завершення тесту, — буде зупинено. Після закінчення тривоги учасники можуть повернутися до аудиторій та продовжити тестування (за умови, що сама тривога тривала менше ніж час, відведений на тестування).

Якщо тривога триватиме довше, то відповідальний за ТЕЦ разом із регіональним центром оцінювання якості освіти вирішуватиме, чи продовжувати тестування з урахуванням залишкового часу. У разі, якщо тестування буде зупинено, учасники зможуть скласти НМТ під час додаткових сесій.

Що для цього потрібно ❓

Подати заяву до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти: https://testportal.gov.ua/regions/.

Заяву (бланк тут➡️ bit.ly/3yA8Y11) можна подати через відповідального за тестовий пункт одразу на місці або самостійно протягом трьох робочих днів (включно з тим днем, коли ви складали НМТ).

#вступ2024

Category: НМТ, Новини

НМТ 2024 Основна сесія

Category: НМТ, Новини

НМТ-2024: ПРО ВАЖЛИВЕ ДЛЯ УЧАСНИКІВ

НМТ-2024: ПРО ВАЖЛИВЕ ДЛЯ УЧАСНИКІВ

https://khersontest.org.ua/

 

Category: НМТ, Новини

📚 Що варто повторити перед НМТ?

📚 Що варто повторити перед НМТ?

Вчителі та автори уроків Всеукраїнська школа онлайн підготували корисні підказки для вступників, щоб заощадити час і зосередитися на найголовнішому.

Йдеться про чотири базові предмети: українська мова, історія України, математика та англійська мова. Які теми повторити, як ефективно розподілити час на тестуванні та на що варто звернути увагу:

🔷 Для НМТ з української мови, історії та англійської:

https://osvitoria.media/opinions/nmt-2024-shho-vstygnuty-povtoryty/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR1BB-9Qyvl7DDAaIi3th5_5TtajkRA34jwDdMQMUFUrTWZfznJvcuK_fOA_aem_AXZiI8rbukHqj166OJTJVHvb97gJ0jdAxTeSN-VEuZMQVA9mslyIXZ9nQostaY_EBEZSSuBh6r9oPa10boiI9r2w

🔷 Для НМТ з математики:

Місяць до НМТ: секрети інтенсивної підготовки, щоб скласти математику

Також для вивчення чи повторення матеріалу можна скористатися курсами ВШО, у яких враховано вимоги програми НМТ.

Вдалої підготовки та успіхів 💪

Category: НМТ, Новини

НМТ–2024: ДОДАТКОВИЙ ПЕРІОД РЕЄСТРАЦІЇ

НМТ–2024: ДОДАТКОВИЙ ПЕРІОД РЕЄСТРАЦІЇ

Протягом 10 – 15 травня триватиме додатковий період реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті.

Цей період реєстрації передбачений для тих, хто реєструвався в основний період, але отримав відмову, та тих, хто не зміг із поважних причин вчасно зареєструватися.

Також у цей період здійснюють реєстрацію осіб, які за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань / слідчих ізоляторах.

  1. Особи, які реєструвалися в основний період реєстрації, але яким було відмовлено в реєстрації для участі в НМТ, мають у персональному кабінеті, створеному в основний період реєстрації, доопрацювати надані ними під час реєстрації для участі в основній сесії НМТ інформацію та/або копії документів.

Поширеною причиною відмови в реєстрації було  завантаження скриншота електронної копії документа в мобільному застосунку Дія замість сканкопії або фотокопії документа, що посвідчує особу, або завантаження копії документа, що підтверджує інформацію про освіту, який не відповідає вимогамЦьогорічним випускникам, які отримали відмову в реєстрації саме через некоректне оформлення довідки з місця навчання, треба подбати про те, щоб вона відповідала  встановленому зразку: у ній  має бути зазначено: “він (вона) завершує здобуття повної загальної середньої освіти в (місяць) 2024 року в (назва закладу освіти)”. Довідка, у якій написано іншу фразу (наприклад: «він (вона) навчається в (клас) в (назва закладу освіти)») або не зазначено номер і дату її видання, не є підтвердженням факту здобуття особою повної загальної середньої освіти у 2024 році.

Тож учасникам, у яких вже є персональний кабінет, достатньо завантажити копії тих документів, які стали підставою для відмови, та надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши на відповідну кнопку в сервісі. 

  1. Особи, які не змогли з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду реєстрації, мають за допомоги спеціального сервісу створити персональний кабінет на вебсайті УЦОЯО. 

Для швидшої і зручнішої реєстрації потенційні вступники можуть скористатись застосунком Дія для автоматичного заповнення персональних даних. Достатньо надіслати копію цифрового паспорта (ID-картки або закордонного) через Дію у процесі створення персонального кабінету. У такому разі не потрібно буде вручну вводити персональні дані і завантажувати сканкопії паспорта та картки платника податків. Необхідні персональні дані підтягнуться з копії цифрового документа автоматично.

Наголосимо, що потенційні вступники під час створення персонального кабінету в спеціальному сервісі можуть також самостійно зазначити особисті дані (реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, дані документа, що посвідчує особу).

Потім потрібно виконати такі дії:

  • зазначити реєстраційні дані (контактну інформацію, категорію «випускник поточного року» або «випускник минулих років», указати на потребу створення особливих (спеціальних) умов)вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет на вибір і населений пункт в Україні або за кордоном, де він / вона планує проходити НМТ, а також мову складання предметів сертифікаційної роботи;
  • завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
  • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши відповідну кнопку в сервісі.

Звертаємо увагу! Під час реєстрації для участі в додатковій сесії НМТ потрібно обов’язково завантажити до персонального кабінету сканкопію / фотокопію  заяви щодо надання можливості пройти НМТ під час додаткових сесій та документа, що підтверджує поважну причину, через яку учасник / учасниця  не зареєструвався / не зареєструвалася під час основного періоду реєстрації.

У рубриці «Процедура реєстрації» докладно описано, як зареєструватися, які документи потрібно підготувати й вимоги до їх завантаження, як перевірити стан опрацювання реєстраційних документів, як унести зміни до реєстраційних даних тощо.

  1. Особи, які за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань / слідчих ізоляторах, для реєстрації мають звернутися до представників установи виконання покарань / слідчого ізолятора або безпосередньо до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Зауважимо, що рішення щодо допуску особи до участі в НМТ під час додаткових сесій буде прийнято колегіальним органом – регламентною комісією при регіональному центрі оцінювання якості освіти. У разі успішної реєстрації потенційний учасник матиме змогу пройти тестування під час додаткових сесій.

Тим, хто буде реєструватися в додатковий період, радимо після надсилання реєстраційних даних на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти щодень перевіряти в персональному кабінеті стан опрацювання реєстраційних документів, аби в разі виявлення недоліків у них встигнути про це дізнатися та виправити їх. Адже іншого шансу зареєструватися ви вже не матимете.

 

Category: НМТ, Новини

НМТ -2024: Про важливе для учасників

НМТ -2024: Про важливе для учасників

Category: НМТ, Новини