НМТ – Олешківський ліцей №2

Category Archives: НМТ

Що потрібно знати вступникам до вишів про реєстрацію на НМТ

Джерело: https://osvita.ua/test/88760/#google_vignette

14 березня розпочнеться реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті. Процедура триватиме до 11 квітня. Пропонуємо роз’яснення для майбутніх учасників НМТ, як правильно зареєструватись для участі у важливому іспиті.

У 2024 році реєстрація учасників НМТ відбудеться в безпаперовій формі.

Кожен учасник тестування має створити персональний електронний кабінет. Для його створення вступникам потрібно буде скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти. Функція створення кабінету стане доступною одночасно з початком реєстрації, тобто з 14 березня.

Щоб зареєструватися для участі в НМТ, майбутній вступник після створення е-кабінету має виконати в ньому такі дії:

 • внести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;
 • завантажити в електронній формі сканкопії або фотокопії реєстраційних документів;
 • підтвердити бажання взяти участь у НМТ;
 • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру;
 • сформувати Сертифікат НМТ 2024 року.

Копії яких документів знадобляться для реєстрації?

Для реєстрації майбутнім абітурієнтам будуть необхідні:

 • паспортний документ або інший документ, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;
 • документ, що підтверджує інформацію про освіту: довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2024 році (для цьогорічних випускників), або свідоцтво про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);
 • документ, що підтверджує внесену інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картки платника податків або паспорта громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.

За потреби вступник має додати копії:

 • свідоцтва про зміну імені, або свідоцтва про шлюб, або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
 • медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 (для осіб з особливими освітніми потребами);
 • нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
 • документа, що підтверджує причину невнесення інформації про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 • документа, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основних сесіях НМТ.

Важливо! Кожна копія документа, яку потенційний учасник НМТ буде завантажувати в персональному кабінеті, повинна бути сканованою або сфотографованою копією його оригіналу у вигляді окремого файла у форматі .png або .jpg розміром не більше 1 Мб; зображення повинно бути чітким та повнорозмірним (без обрізань сторін документа); текст на зображенні має бути розбірливим і вільно читатися.

Вибір предмета додаткового блоку

Також під час реєстрації вступник матиме змогу вибрати предмет додаткового блоку та населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ. Цю інформацію буде використано для розподілу учасників за тимчасовими екзаменаційними центрами.

Навчальні предмети, які увійшли до основного блоку НМТ, – українська мова, математика та історія України, – будуть автоматично зазначені в сервісі реєстрації, тож вступникові потрібно буде вибрати із запропонованого переліку лише один із предметів другого блоку НМТ.

Вибрати кілька предметів додаткового блоку не можна, адже НМТ буде цілісним (складатиметься з двох блоків, до яких входитиме чотири предмети), відтак реєстрація для проходження тестування з меншої або більшої кількості предметів неможлива.

Внесення змін до персональних даних в е-кабінеті

Після надсилання інформації на обробку до 15 квітня в персональному кабінеті можна буде вносити зміни до інформації про:

 • назву навчального предмета на вибір, з якого вступник бажає пройти тестування;
 • населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ;
 • потребу в проходженні НМТ під час додаткових сесій.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в НМТ є Сертифікат. Його вступник матиме змогу сформувати у своєму персональному кабінеті в разі підтвердження регіональним центром реєстрації вступника для участі в НМТ. Ця функція стане доступною не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.

Category: НМТ, Новини

НМТ-2024: НА ДОПОМОГУ УЧАСНИКАМ 一 ДРУГИЙ ВАРІАНТ ДОДАТКОВИХ ТРЕНУВАЛЬНИХ ТЕСТІВ

Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) підготували ще один варіант тестів, які можна використати як тренувальні в межах підготовки до національного мультипредметного тесту (НМТ) у 2024 році.

Минулого тижня ми повідомляли про нові можливості для підготовки потенційних учасників до НМТ-2024, а саме про перший варіант тренувальних тестів, укладених на основі матеріалів, що були використані на реальному тестуванні у 2023 році. Відтепер став доступний ще й другий варіант.

Добірки завдань, упорядковані на основі тестів, що було оприлюднено в  розділі 4 тому ІІ офіційного звіту за підсумками НМТ-2023, з української мови, математики, історії України, іноземної мови (англійської, іспанської, німецької, французької), біології, фізики та хімії подано в окремих pdf-файлах та розміщено на платформі «Всеукраїнська школа онлайн».

Щоб скористатися платформою:

 • створіть обліковий запис на ній (якщо ще не зареєстровані);
 • перейдіть до вкладки  «Курси» й виберіть навчальний курс для 10 чи 11 класу;
 • відкрийте вкладку «НМТ-2023: другий варіант»;
 • натисніть на «Переглянути курс», а потім — на «Зареєструйтеся» — у такий спосіб ви отримаєте повний доступ до курсу для перегляду й виконання тестових завдань.

Принагідно нагадаємо: сьогодні о 15:00 у прямому етері на YouTube-каналі Українського центру оцінювання якості освіти говоритимемо про важливі питання організації та проведення НМТ у 2024 році. Чим тестування відрізнятиметься від минулорічного, якими будуть зміст та структура предметних тестів, як відбуватиметься реєстрація для участі у вступному випробуванні, коли і де потенційні учасники / учасниці проходитимуть тестування та як визначатимуть результати для вступу — відповіді на ці питання допоможуть зорієнтуватися в інформаційному просторі та налаштуватися на успішне проходження НМТ.

Category: НМТ, Новини

Ваш ключ до НМТ 2024: дати, персональний кабінет, демонстраційні тести, мотиваційний лист

Джерело: https://osvitoria.media/experience/vash-klyuch-do-nmt-2024-daty-personalnyj-kabinet-demonstratsijni-testy-motyvatsijnyj-lyst/

Освіторія

До основної сесії НМТ 2024 залишається два з половиною місяці — вона триватиме з 14 травня до 25 червня. Змін цьогоріч чимало — від збільшення кількості обов’язкових предметів та підвищення порогового балу до відеоспостереження за учасниками та можливості змінювати предмет на вибір у персональному кабінеті. У цьому матеріалі ми зібрали все, що потрібно знати про НМТ у 2024 році: календар проведення і дати, безкоштовний онлайн-тренажер для проходження НМТ, інструкція з написання мотиваційного листа, а ще — поради та ресурси з підготовки до тестування.

Матеріали за посиланням:

https://osvitoria.media/experience/vash-klyuch-do-nmt-2024-daty-personalnyj-kabinet-demonstratsijni-testy-motyvatsijnyj-lyst/

Category: НМТ, Новини

Category: НМТ, Новини

УЧАСНИКАМ НМТ-2024: ВИ ЗАПИТУЄТЕ — МИ ВІДПОВІДАЄМО

Для вступу на бакалаврський (магістерський — для медицини) рівень вищої освіти цьогоріч абітурієнтам потрібно буде скласти національний мультипредметний тест (НМТ). 

Чим НМТ у 2024 році відрізнятиметься від минулорічного, якими будуть зміст та структура предметних тестів НМТ, як відбуватиметься реєстрація для участі у вступному випробуванні, коли і де потенційні учасники / учасниці проходитимуть тестування та як визначатимуть результати для вступу 一 про це говоритимемо 28 лютого о 15:00 у прямому етері на YouTube-каналі Українського центру оцінювання якості освіти.

Цей етер розпочне низку випусків «НМТ-2024: ви запитуєте — ми відповідаємо» від команди Українського центру оцінювання якості освіти.

До 17 години 27 лютого всі охочі мають змогу поставити запитання за посиланням.

Category: НМТ, Новини

Скористатися платформою «Всеукраїнська школа онлайн» можна за посиланням https://lms.e-school.net.ua/

Category: НМТ, Новини

НМТ-2024: КАЛЕНДАР ПРОВЕДЕННЯ

 

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту (НМТ). 

Тестування проходитиме під час основних і додаткових сесій:

 • основні: 14 травня – 25 червня;
 • додаткові: 11–19 липня.

Відповідно до наказу також передбачено два періоди реєстрації осіб, які бажають узяти участь в НМТ, —  основний та додатковий.

Основний етап реєстрації осіб для участі в основних сесіях НМТ триватиме з 14 березня до 11 квітня включно.

До 15 квітня зареєстрований учасник матиме змогу в персональному кабінеті внести зміни (змінити предмет на вибір на інший чи змінити населений пункт в Україні / за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ).

У додатковий період (10–15 травня) матимуть змогу зареєструватися для проходження НМТ під час додаткових сесій особи, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвався в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня.

З 08 травня для зареєстрованих учасників основних сесій НМТ з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткових сесій матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування з 8 липня. З міркувань безпеки ми не публікуватимемо інформації про те, де на території України відбудуться тестування, ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на наших офіційних сторінках у соцмережах. Наполегливо рекомендуємо учасникам не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека і їхня, і організаторів НМТ.

Інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено в персональних кабінетах учасників до 2 липня, додаткових сесій – до 26 липня.

Зауважимо, що 28 лютого на YouTube каналі Українського центру відбудеться пряма трансляція із директоркою УЦОЯО Тетяною Вакуленко. Доєднавшись до прямого етеру, потенційні учасники НМТ-2024 отримають відповіді на важливі питання щодо його проведення. Цей етер розпочне низку випусків «НМТ-2024: ви запитуєте — ми відповідаємо» від команди УЦОЯО.

Завантажити графік НМТ у форматі PDF.

Category: НМТ, Новини

Як перевірити свої шанси на вступ до ЗВО: інструкція від МОН

Джерело: https://osvitoria.media/news/yak-pereviryty-svoyi-shansy-na-vstup-do-zvo-instruktsiya-vid-mon/?fbclid=IwAR0zKSSscYhpGFmAqoAtv1hjmRdFncbHwDvrETJw1JTKpswOwETtke9sE_w

Зробити це можна за допомогою сервісів ЄДЕБО.

Про це повідомили в МОН.

Міністерство надало докладні інструкції, як оцінити свої шанси на вступ. Абітурієнти можуть з’ясувати, який мінімальний бал потрібний для обраної спеціальності і наскільки велика конкуренція за місце. Також на цьому ресурсі можна оцінити свої шанси на вступ до магістратури. Для цього варто дослідити, які спеціальності мають менший конкурс.

ЄДЕБО надає можливість переглянути, скільки абітурієнтів подали заяви на спеціальність у закладі, який вас цікавить, і скільки з них отримали рекомендації на бюджетне місце. Для цього необхідно перейти на веб-сайт ресурсу, у розділі «Вступ» звернутися до «Статистики». Після цього система відобразить таблицю з інформацією про всі спеціальності у конкретному ЗВО. Варто зазначити, що в таблиці будуть дані тільки за один рік. Тому для повної оцінки слід також перевірити попередні вступні роки.

Проте у відомстві підкреслюють, що ця інформація є орієнтовною, оскільки конкурсні бали та конкуренція змінюються щороку залежно від обсягу державного замовлення, поданих заяв і результатів вступних іспитів.

іспитів.

Category: НМТ, Новини

НМТ-2024: НА ДОПОМОГУ УЧАСНИКАМ 一 ДОДАТКОВІ ТРЕНУВАЛЬНІ ТЕСТИ

Для розширення можливостей підготовки потенційних учасників до національного мультипредметного тесту (НМТ) 2024 року фахівці Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) підготували тренувальний варіант предметних тестів.

За основу взято тести, що «відпрацювали» на НМТ-2023 й оприлюднені в офіційному звіті разом із психометричними характеристиками завдань. Відтепер для зручності використання цих тестів як тренувальних добірки завдань з української мови, математики, історії України, іноземної мови (англійської, іспанської, німецької, французької), біології, фізики та хімії подано в окремих pdf-файлах. Крім того, ці тести розміщено на платформі «Всеукраїнська школа онлайн».

Для того щоб скористатися платформою, спочатку створіть обліковий запис на ній (якщо ще не зареєстровані). Потім перейдіть до вкладки  «Курси» й виберіть навчальний курс для 10 чи 11 класу. Після цього відкрийте вкладку «НМТ-2023: перший варіант», натисніть на «Переглянути курс», а потім — на «Зареєструйтеся» — у такий спосіб ви отримаєте повний доступ до курсу для перегляду й виконання тестових завдань.

Радимо не втрачати нагоди, бо, як показує досвід успішних учасників НМТ 2023 року, проходження тестів минулих років є одним з ефективних прийомів підготовки до тестування.

Зауважимо: оприлюднені тренувальні тести НМТ-2023, крім потенційних учасників, можуть стати в пригоді й учительству, адже в розділі 3 тому ІІ звіту репрезентовано статистичні та психометричні характеристики відповідних предметних тестів. Ознайомившись із цією інформацією, педагоги матимуть широке коло можливостей для аналізу прогресу своїх учнів. Наприклад, порівняння відсотка учнів, які упоралися з тим чи тим завданням, із часткою учасників НМТ минулого року, які дали правильну відповідь на нього, може стати підґрунтям для зміщення акцентів у підготовці до НМТ-2024.

Нагадаємо, що на платформі «Всеукраїнська школа онлайн», раніше стали доступні демонстраційні варіанти предметних тестів НМТ 2024 року.

Продовжуйте стежити за новинами на нашому сайті ー уже найближчим часом ми оприлюднимо ще одну добірку тренувальних предметних тестів НМТ.

Category: НМТ, Новини

Вступна кампанія дедалі ближче, а отже, настав час визначитися з омріяним фахом та закладом освіти.

⏳ Вступна кампанія дедалі ближче, а отже, настав час визначитися з омріяним фахом та закладом освіти.

Оцінити свої шанси на вступ можна за допомогою сервісів та реєстрів на сайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО) https://info.edbo.gov.ua/

Наприклад, переглянути, скільки заяв вступники подали на спеціальність у заклад, який вас цікавить, та скільки з них отримали рекомендації на бюджет, можна у розділі «Вступ» — «Статистика» https://vstup.edbo.gov.ua/statistics/

➡️ Детальна інструкція — на картках.

На основі цієї інформації вступники можуть зрозуміти, який конкурсний бал потрібний для обраної спеціальності і чи великою буде конкуренція за місце. Проте наголошуємо, що інформація є орієнтовною, адже конкурсні бали та конкуренція змінюються щороку залежно від обсягу держзамовлення, поданих заяв, результатів вступних іспитів.

Державне підприємство «ІНФОРЕСУРС»