Загальнодержавні та міські заходи - Олешківський ліцей №2

Category Archives: Загальнодержавні та міські заходи

9-Б клас година спілкування на тему « Крим- це Україна!»

Учні 9-Б класу взяли участь у годині спілкування на тему « Крим- це Україна!» до дня спротиву російської окупації Криму.
Мета заходу: формувати в учнів уявлення про український Крим, його місце та роль, зокрема в майбутньому; мінімізувати дезінформацію, маніпуляції та інші шкідливі для українців впливи; розвивати в учнів критичне мислення; формувати почуття любові до Батьківщини.

11 – В тематична година спілкування «Свобода Криму: надія і боротьба»

Тематична ГС в 11-В класі – «Свобода Криму: надія і боротьба», на якій учні ознайомились з історичними подіями, пов’язаними з окупацією Криму.
Зʼясували причини та наслідки окупації, дослідили приклади героїчного спротиву українського народу окупантам.
Що сприяє формуванню в учнів усвідомлення того, що Крим – це невід’ємна частина України, виховує в учнів повагу до прав людини та демократичних цінностей.

3 – А година спілкування “Свобода Криму : надія і боротьба”

Мета заходу: Ознайомити учнів із подіями, пов’язаними з окупацією Криму у 2014 році. Пояснити, що таке мирний спротив та як кримчани захищали свої права. Формувати патріотичні почуття, гордість за Україну та віру в її майбутнє. Виховувати повагу до людей, які протистояли окупації, та розуміння важливості єдності.

       Ознайомились  із поняттями «окупація» та «спротив». Обговорення, що таке Крим і чому він є частиною України. У доступній формі пояснено дітям, що відбулося у лютому-березні 2014 року, які були перші ознаки окупації та як кримчани реагували на ці події. Учні дізналися про кримськотатарський народ, їхню культуру та боротьбу за свої права. Наведені приклади мирного протесту кримчан. Учням запропоновано коротке відео про те, як кримчани боролися за збереження української ідентичності. Вчитель наголосив на важливості збереження історичної пам’яті та єдності народу.

        Година спілкування сприяла формуванню патріотичних почуттів, розумінню історичних подій та вихованню відповідальності за майбутнє країни. Учні усвідомили значення боротьби за незалежність і важливість підтримки одне одного у складні часи.

11 – Б тематична зустріч “Спротив окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя

В 11Б класі відбулась тематична зустріч присвячена спротиву окупації Автономної
Республіки Крим та м. Севастополя. Учні відвідали віртуальний музей російської
агресії, в якому задокументувано перебіг і наслідки збройної агресії Російської Федерації проти України у сучасному доступному вигляді. Учні прослідкували хронологію, причини та наслідки тимчасової окупації Автономної
Республіки Крим та м. Севастополя та ще раз висловили свою незламну віру в нашу перемогу та звільнення Криму від загарбників.

10 – В година спілкування ” Триріччя повномасштабного вторгнення”

У 10-В класі відбулася година спілкування, присвячена триріччю повномасштабної війни в Україні. Під час спілкування учні разом з кл.керівником Оленою Савєльєвою обговорили ключові події, що сталися за цей жахливий період, згадали героїв, які захищають нашу державу, та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
Звернули увагу на роль кожного у підтримці України, силу єдності та незламність нашого народу. Захід став важливим нагадуванням про те, що кожен із нас робить свій внесок у боротьбу за свободу та незалежність. Разом – до перемоги!

26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. – Інформаційний вісник

26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Ця пам’ятна дата встановлена 2020 року Указом Президента України № 58 на вшанування мужності й героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, відзначення річниці проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей.

20 лютого 2014-го розпочалася активна збройна агресія Росії проти України з переміщенням російських військових підрозділів у Криму та в районі Керченської протоки. Ця дата зафіксована на відомчій медалі Міністерства оборони Росії «За повернення Криму». А в заяві Верховної Ради України від 21 квітня 2015 року та в Законі України «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення дати початку тимчасової окупації» 20 лютого 2014 року визначено днем початку російської агресії.

16 березня 2014 року відбувся псевдореферендум про статус Криму. Цей захід, зрежисований Росією, бойкотували кримські татари та інші проукраїнськи налаштовані жителі півострова. 25 березня захоплено останню військову частину, що тримала український прапор у Криму – морський тральник «Черкаси» ВМС України. Відтоді Автономна Республіка Крим і місто Севастополь окуповані збройними силами Росії.

#КримЦеУкраїна

2- А година спілкування «Три роки боротьби, стійкості та незламності»

24 лютого о 09:00 годині ранку учні 2-А класу приєдналися до ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОЇ ХВИЛИНИ МОВЧАННЯ. В цей день українці, дорослі та малі, повинні згадати всіх захисників та захисниць, які віддали своє життя за свободу й незалежність України та подякувати тим хто продовжує героїчно боронити власну державу.
На годині спілкування «Три роки боротьби, стійкості та незламності» другокласники дізналися про події, які передували повномасштабному вторгненню. Висловлювали побажання героям ЗСУ. Підбирали слова, які характеризують воїнів. Під час виконання вправи «Моя сила», учні називали чинники, які допомагають підтримувати емоційний стан у важкі моменти життя. Завершили годину спілкування роздумами на тему «Що ви зробите першим, коли почуєте слово «ПЕРЕМОГА!»».
Даний захід був спрямований на формування почуття гордості й приналежності до незламного українського народу, глибокої пошани до загиблих героїв і вшанування їх світлої пам’яті; поваги до Збройних сил України й усіх причетних до захисту нашої Вітчизни і вдячності їм; вміння аналізувати та робити висновки.
ПАМ’ЯТАЄМО.
БОРЕМОСЯ.
ПЕРЕМОЖЕМО!

1- А створення казки ” Незламне серце України”

Сьогодні, 24 лютого 2025 року, учні 1-А класу взяли участь у створенні казки «Незламне серце України», присвяченої третій річниці повномасштабного вторгнення.
Під час ранкової зустрічі діти разом з учителем обговорювали важливі теми про силу, мужність і єдність українського народу. Малюки долучилися до творчого процесу: вигадували героїв, складали сюжет та ілюстрували ключові моменти казки.
У своїй історії першокласники зобразили Україну у вигляді Незламного Серця, яке, попри всі випробування, світиться любов’ю, добром і незламною вірою в перемогу. Завдяки підтримці друзів – Відданості, Сміливості та Мудрості – Серце змогло подолати всі труднощі та зберегти світло для майбутніх поколінь.
Ця творча робота допомогла дітям краще зрозуміти значення слів «незламність» та «патріотизм», а також подарувала можливість висловити свої почуття та думки про рідну країну.
Разом ми ще раз переконалися: навіть найменші українці мають велике серце, сповнене віри, надії та любові до Батьківщини.

Три роки повномасштабного вторгнення! Три роки боротьби за свободу!

Три роки повномасштабного вторгнення! Три роки боротьби за свободу!

Так, уже три роки Україна героїчно протистоїть повномасштабному вторгненню, борючись за свою свободу, незалежність і майбутнє. Увесь світ став свідком мужності українського народу, його єдності та незламності

Ця боротьба — не лише про територію, а й про цінності: свободу, демократію, право на реалізацію. Українці щодня доводять, що вони сильні, відважні й непереможні.

Вічна пам’ять героям, які віддали життя за Батьківщину! Слава ЗСУ та всім захисникам! Україна переможе! 🇺🇦💙💛

Національний меморіальний комплекс героїв небесної сотні – музей революції гідності

Щодо інформаційної та соціальної кампанії до Дня Героїв Небесної Сотні:

20 лютого Україна вшановуватиме пам’ять Героїв Небесної Сотні – загиблих майданівців, які поклали свої життя в боротьбі за свободу, демократію та європейське майбутнє країни. Одинадцятий рік від тих трагічних подій Революції Гідності, ми продовжуємо цю боротьбу. Битва, що розпочалася в Києві на барикадах Майдану, триває на фронті російсько-української війни.

Цього року Музей разом із партнерами підготував програму заходів, інформаційно-методичні матеріали та соціальну кампанію під гаслом «ГЕРОЇ ПЕРШОЇ ПЕРЕМОГИ У БИТВІ, ЩО ТРИВАЄ». Соціально-інформаційна кампанія має на меті не лише нагадати про подвиг Героїв Небесної Сотні, утвердити його значущість у сьогоденній боротьбі українців за свободу, а й підтримати в суспільстві віру в перемогу над загарбником у цій війні. Адже ми вже маємо досвід такої перемоги, коли жага українців щодо свободи та справедливості й жертовність героїв дали змогу подолати значно могутнішого ворога.

Належне відзначення Дня Героїв Небесної Сотні є особливо важливим для збереження пам’яті про героїв та новітньої історії України. А також зважаючи на вагоме просвітницьке значення соціально-інформаційної кампанії, просимо вашого сприяння та інформаційної підтримки

Матеріали можна завантажити на офіційному сайті Музею в розділі “Новини”: https://www.maidanmuseum.org/