Новини - Олешківський ліцей №2

Category Archives: Новини

Вітаємо учнів Олешківського ліцею №2 Олешківської міської ради з перемогою у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології у 2024/2025 навчальному році

Результати ІІ етапу олімпіади з біології.

Горбач Поліна – І місце

Цибульська Маргарита – І місце

Буричеко Анастасія – IV місце

Велика подяка вчителям
Щербині Ж.Ф., Куденко А.А.
за роботу з обдарованими дітьми .

Вітаємо Морарь Анастасію, ученицю 9-А класу Олешківського ліцею №2 Олешківської міської ради з перемогою у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з правознавства у 2024/2025 навчальному році

Морарь Анастасія учениця 9-А класу посіла І місце на олімпіаді з правознавства

Подяка учителю Сидоренку І.Л. за роботу з обдарованими дітьми.

Погорелкін Іван перемога у Лізі тестування фізичної підготовленності в онлайн форматі

Переможців визначено»
З 04 по 10 листопада в Олешківській територіальній громаді відбулися змагання Шкільних Ігор – Ліга тестування фізичної підготовленості в онлайн-форматі (піднімання тулуба із положення лежачи в сід) серед юнаків і дівчат 3-4 , 5-6, 7-9 та 10-11 класів. У І (внутрішкільному) та другому (першість ОТГ) прийняли участь 507 учнів з 4 закладів освіти.

Серед юнаків усіх вікових груп найкращий результат 26 разів у Погорелкіна Івана з Олешківського ліцею № 2.
Переможці та призери були нагороджені грамотами Управління освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Олешківської міської ради.

Вітаємо усіх переможців призерів і бажаємо вдалого виступу у обласному етапі та у наступному виді тестування-згинання та розгинання рук в упорі лежачи.

 

 

 

Category: Новини

Вітаємо учнів Олешківського ліцею №2 Олешківської міської ради з перемогою у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з географії у 2024/2025 навчальному році

Вітаємо учнів Олешківського ліцею №2 Олешківської міської ради з перемогою у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з географії у 2024/2025 навчальному році

Результати ІІ етапу олімпіади з географії.
І місце 9 кл.- Горбач Поліна.
І місце 10 кл. – Черних Віктор.
ІІ місце 8кл. – Цибульська Маргарита.

Велика подяка вчителю географії Петровій Світлані Анатоліївні за професіоналізм і високі показники.

Державна служба якості освіти України 7 листопада проведе презентацію результатів тестування учнів 6-8 класів з української мови та математики у 2023/2024 навчальному році

Державна служба якості освіти України за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні проводить серію презентацій результатів ІІ етапу загальнодержавного моніторингового дослідження якості освіти в умовах воєнного стану (результати тестування учнів 6-8-х класів з української мови та математики у 2023/2024 навчальному році). Презентація результатів дослідження в контексті макрорегіону «Південь»
відбудеться 07 листопада 2024 року, початок об 11:00. Переглянути можна буде за посиланням: https://youtube.com/live/KDRmcJct8gM?feature=share.

Засідання педагогічної ради ” Освітні втрати та освітні розриви на рівні ліцею: вимірювання, механізми їх подолання”

30 жовтня 2024 р. відбулося засідання педагогічної ради з теми «Освітні втрати та освітні розриви на рівні ліцею: вимірювання, механізми їх подолання»

З метою ефективної підготовки до засідання педагогічної ради у жовтні 2024 р. проведено опитування вчителів щодо проведення ними заходів з подолання освітніх втрат, відвідані онлайн уроки, проаналізовані результати учнівських діагностувальних робіт, випущено інформаційний бюлетень «Навчальні втрати: сутність, причини, подолання», оновлено тематичну сторінку сайту закладу.

29 жовтня 2024 р. проведені тематичні засідання методичних об’єднань та навчально-методичної ради «Шляхи подолання освітніх втрат та недопущення нових», на яких педагоги обговорили методичні підходи та актуальні ресурси для подолання і зменшення освітніх втрат та підвищення рівня навчальних результатів здобувачів освіти, їхньої мотивації в умовах дистанційного навчання .

Під час засідання педагогічної ради проаналізовані фактори та обставини, що призводять до освітніх втрат здобувачів ліцею, визначені напрями і стратегії, спрямовані на  удосконалення навчально-методичного забезпечення освітнього процесу,  зменшення та подолання навчальних втрат і розривів, підвищення рівня навчальних досягнень учнів, відбувся обмін педагогічним досвідом.

Левицька І.В., заступник директора з НВР,  у виступі «Освітні втрати та освітні розриви на рівні ліцею: вимірювання, механізми їх подолання» зробила аналіз роботи педагогічного колективу з діагностування та визначення стратегій щодо подолання освітніх втрат і розривів, окреслила коло проблемних питань та шляхи їх вирішення.

В  обговоренні взяла участь учитель початкових класів Снігірьова Г.І. , яка запропонувала ефективні методичні прийоми, спрямовані на стабілізацію психоемоційного стану учнів та покращення когнітивних процесів під час навчання в умовах воєнного стану.

Змістовним був виступ співдоповідача вчителя хімії Степанської А.В. з питання «Практичні кроки для подолання освітніх втрат при підготовці та проведенні дистанційних уроків».

Педагогічним досвідом своєї роботи з проблеми «Технологія диференційованого навчання через призму подолання освітніх втрат» поділилася Раба В.І., учитель математики.

Не залишилося поза увагою питання шляхів подолання навчальних втрат в класах інклюзивної форми, зокрема про технології розвитку самостійного та персоналізованого навчання як один із шляхів подолання освітніх втрат йшлося у виступі вчителя Гусєвої С.В..

Порядок денний, рішення засідання, презентації виступів додаються.

НАКАЗ Про підготовку до засідання_педагогічної ради 30.10.2024

Порядок денний

РІШЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ

виступ Левицька І.В.

виступ Снігірьова Г.І.

виступ Степанська А.В.

виступ Раба В.І.

виступ Гусєва С.В.

 

Category: Новини

МО вчителів початкових класів “«Шляхи подолання освітніх втрат та недопущення нових».

Одним із пріоритетних напрямів освітньої діяльності Міністерство освіти і науки України визначило подолання втрат у навчанні, зумовлених спочатку тривалими карантинами, потім – російсько-українською війною.

Тож науково-методичною проблемою області було обрано тему: «ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ КОМПЕНСАЦІЇ НАВЧАЛЬНИХ, ВИХОВНИХ ТА ПСИХОСОЦІАЛЬНИХ ВТРАТ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ У ВОЄННИЙ ТА ПІСЛЯВОЄННИЙ ЧАС».

Науково-методична проблема шкільного методичного об’єднання була адаптована до науково-методичної проблеми області. « ПОДОЛАННЯ НАВЧАЛЬНИХ, ВИХОВНИХ ТА ПСИХОСОЦІАЛЬНИХ ВТРАТ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ У ВОЄННИЙ ТА ПІСЛЯВОЄННИЙ ЧАС».

Мета : Забезпечити діагностування та компенсацію (подолання) навчальних, виховних та психосоціальних втрат (розривів) у здобувачів освіти у воєнний та післявоєнний час.

Відповідно до  реалізації науково-методичної проблеми методичного об’єднання вчителів початкових класів 29.10.2024 пройшло засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів. Темою засідання було обрано «Шляхи подолання освітніх втрат та недопущення нових».

Теоретичний матеріал виклала Снігірьова Г.І. відповідно до теми засідання «Шляхи подолання освітніх втрат та недопущення нових».

Обговорення теми продовжилось за круглим столом. Вчителі мали можливість обмінятись актуальним досвідом щодо шляхів вирішення проблеми.

Були запропоновані такі шляхи подолання освітніх втрат:

1 . Діагностика знань.

2. Адаптація календарного планування відповідно до результатів.

3. Індивідуальні консультації:

  • щотижня консультація для учнів, які навчаються за кордоном.
  • 1-2 рази на тиждень після уроків виділяти 15-20 хвилин для роботи з учнями (дистанційна форма навчання), які мають труднощі із засвоєнням матеріалу.
  • Розробити індивідуальні навчальні плани для таких учнів з конкретними завданнями на закріплення матеріалу.

4. Розвиток пізнавальних навичок:

«Щоденні 3»– технологія для розвитку математичних навичок учнів.

«Щоденні 5» – методична система, яка навчає учнів працювати самостійно з Української мови і Літературного читання.

5. Розроблення різнорівневих завдань.

6. Групові та індивідуальні проекти.

7. Робота з психологом:

  • Групові заняття ;
  • Індивідуальні зустрічі для учнів, у яких виявлені тривожні прояви або страхи перед навчанням.

8. Ігрові заняття.

9. Бібліотечні уроки:

10. Робота з батьками:

  • Щомісяця проводити консультації для батьків з конкретними рекомендаціями, як допомогти дитині вдома (наприклад, методи розвивального читання або вправи на концентрацію уваги).
  • Вислати батькам список рекомендованих онлайн-ресурсів і додатків для самостійного навчання дитини.

11. Використання цифрових ресурсів:

  •  Платформа Google Classroom, де розміщувати відеоуроки з поясненням тем.
  • Використовувати навчальні онлайн-ігри: Wordwall, LearningApps, Kahoot! (наприклад, для вивчення алфавіту або простих математичних прикладів, склад числа) на уроках та для домашнього завдання.

12. Розробка системи винагород для учнів, які показують значний прогрес у навчання (похвали, грамоти, конкурси).

13. Сприяти розвитку оптимального обсягу рухової активності дітей в умовах дистанційного навчання (фізкультхвилинки, руханки, вправи на збереження зору та інше).

 Ухвалили: працювати над реалізацією науково-методичної проблеми методичного об’єднання, працювати над розробкою завдань , що сприятимуть подоланню освітніх втрат учнів.

Презентація виступу Снігірьова Г.І.

Виступ Недибалюк О.І.

Category: Новини

“Кібергігієна та безпека” в 3 – А

25.10 в 3 – А проведена ранкова зустріч “Кібергігієна та безпека”

Мета заходу: ознайомити учнів із основами кібергігієни та безпеки в Інтернеті, навчити їх правилам безпечного користування соціальними мережами, допомогти усвідомити важливість створення надійного паролю та розвивати критичне мислення у питаннях обробки особистої інформації в Інтернеті.

На початку заходу обговорили з дітьми значення кібергігієни та чому вона важлива. Учні поділилися своїм досвідом користування Інтернетом та соціальними мережами. Визначили основні правила: що можна, а чого не можна робити в Інтернеті.

Діти брали участь в інтерактивній грі, яка включала завдання з теми кібербезпеки. Під час гри вони вчилися розпізнавати небезпечні ситуації в Інтернеті та обирати правильні дії. Обговорили, яку інформацію можна публікувати (наприклад, фото з друзями під час шкільних подій) і яку не можна (особисті дані, місця проживання).

Дітям було запропоновано скласти власний надійний пароль, використовуючи приклади з різними буквами, цифрами та символами. Обговорили, чому важливо уникати простих паролів і використовувати унікальні комбінації.

Учні отримали листівки з основними правилами безпеки в Інтернеті та креативними ідеями для створення паролю.

Category: Новини

25 жовтня Олешківськи ліцей № 2 Олешківської міської ради приєднається до ВСЕУКРАЇНСЬКОГО РАДІОДИКТАНТУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ

Category: Новини

Старша школа змінюється! З 2027 року в Україні запрацює Профільна: реформа старшої школи.

Шановні колеги та партнери, запрошуємо вас підтримати інформаційно запуск реформи профільної старшої школи! Для цього просимо вас зробити репост нашого відеоролика про Профільну, який опублікований на офіційних каналах МОН.

Дописи, які ви можете репостнути:

фейсбук: https://www.facebook.com/UAMON/videos/1038602264719810/

інстаграм: https://www.instagram.com/p/DASqL03Nlo6/

Старша школа змінюється!

З 2027 року в Україні запрацює Профільна: реформа старшої школи. У підлітків буде можливість вибору профілю навчання і предметів — вони свідомо формуватимуть свій освітній шлях. У цьому — докорінна зміна, яку передбачає реформа від МОН.

Після 9 класу учні обирають навчання в академічному ліцеї або професійному коледжі.

🎓Обираючи академічний напрям, підлітки навчатимуться в ліцеї і готуватимуться до вступу в ЗВО. Тут у них буде великий вибір профілів навчання, базуючись на кластерах: STEM, мовно-літературний, суспільно-гуманітарний. А також можливість обирати додаткові предмети, які їх цікавлять.

⚙️Обираючи професійний напрям, старшокласники швидше отримуватимуть професію та виходитимуть на ринок праці. У профтесі або закладі фахової передвищої також можна буде обирати предмети, повʼязані з майбутньою кар’єрою.

Профільна — це можливість самостійно обрати, що вчити, щоб потім обрати, ким стати!

#профільна #змінипочинаються

Посилання на інформаційний сайт Профільної:

https://profilna.mon.gov.ua

Кілька цікавих цифр:

Реформу підтримують 85% старшокласників.

91% старшокласників і 83% студентів профтехів хотіли б обирати частину предметів для вивчення.

Серед батьків учнів 10-11 класів реформу підтримують 85%, серед батьків учнів 5-6 класів — 78%.

Дані з дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) у квітні-травні цього року на замовлення Швейцарсько-українського проєкту DECIDE — «Децентралізація для розвитку демократичної

освіти» на запит МОН.

Category: Новини