ЗВІТ
керівника комунального закладу «Олешківська спеціалізована школа
І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням іноземних мов»
Олешківської міської ради Херсонської області
Ігоря СИДОРЕНКА про роботу в 2020-2021 навчальному році
м. Олешки 18 червня 2021 року
Вступ
Структура звітування керівника закладу передбачена Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 року № 178.1
Комунальний заклад «Олешківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 2 з поглибленим вивченням іноземних мов» Олешківської міської ради Херсонської області (далі- Заклад) розташована за адресою вул. Софіївська, 45, м. Олешки, Херсонська область, 75100, телефон 05542-21370.
Статут (нова редакція) закладу затверджений рішенням IV позачергової сесії Олешківської міської ради VIIІ скликання від 04.01.2021р. року № 71. Свідоцтво про державну реєстрацію від 22.04.1997 року, 26.10.2016 року №14971050014000054. Код ЄДРПОУ 24959718.2
Заклад введено в експлуатацію в 1980 році за типовим проектом №224-1-114. Будівля складається з трьох поверхів. Потужність закладу становить 1176 посадкових місць. Загальна площа приміщень становить 7147,7 м2. Площа земельної ділянки – 2,7 га. Будівельний об’єм – 30612 м3.
За результатами державної атестації школа була вдруге атестована з відзнакою (протокол регіональної експертної ради з ліцензування та атестації навчальних закладів Херсонської області від 15.11.2011 року №5).3
Комунальний заклад «Олешківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням іноземних мов» Олешківської міської ради Херсонської області – переможець обласного конкурсу «Школа Херсонщини» ( 2006 рік), Всеукраїнського конкурсу «Сто кращих шкіл України»( 2007 рік), Всеукраїнського конкурсу «Кращий керівник року» (2007 рік). Упродовж 2005-2010 років – «пілотна» школа Міжнародного проекту «Громадянська освіта – Україна». За внесок у формування іміджу науки та освіти школа нагороджена дипломом Міністерства освіти й науки України та Академії педагогічних наук України «Флагман освіти й науки України – 2009». Педагогічний колектив закладу у районному рейтингу освітньої діяльності навчальних закладів посідає перші позиції.
У квітні 2012 року керівник і педагогічний колектив нагороджені Дипломом якості в номінації «За вагомий внесок у справу розбудови України та високий професіоналізм у сфері освіти та виховання» Міжнародної академії рейтингових технологій та соціології «Золота Фортуна».
У травні 2018 року школа отримала подяку МОН України та Українського центру оцінювання якості освіти за якісну організацію і проведення основного етапу міжнародного дослідження якості освіти PISA- 2018.
У 2019 році шкільна команда «Сокіл» виборола І місце у змаганнях «Рятівник», «Медицина» та «Орієнтування» обласного етапу Всеукраїнської військово – патріотичної гри «Джура – 2019» та 14-те загальнокомандне місце серед 25-х команд Херсонської області. Учень 10-А класу Олексій Степанов є чинним чемпіоном Європи у свої вазі.
Маючи такі високі творчі здобутки в освітній діяльності у попередні роки, у 2020/2021 навчальному році заклад освіти продовжив реалізувати освітню місію – забезпечення сприятливих умов для всебічного розвитку, виховання та соціалізації особистості школяра. Звідси, система управління закладом освіти виконувала свої основні функції:
– раціональний розподіл повноважень між усіма суб’єктами освітнього процесу та координація їх діяльності;
– мотивація педагогічних працівників до успішного виконання професійних обов’язків, стимулювання їх праці, надання управлінської підтримки;
– розвиток управлінської культури на принципах довіри, справедливого оцінювання праці кожного, партнерства та співробітництва;
– розвиток внутрішньої системи забезпечення якості освіти.
Станом на 01 червня 2021 року в закладі освіти здобувають освіту 1021 учнів:
початкова школа – 403 (попередній навчальний рік – 419);
базова середня освіта (школа ІІ ступеня) – 500 (498);
повна загальна середня освіта (школа ІІІ ступеня) – 118 (107).
Усього 40 учнівських колективів (38), серед яких:
- класів з поглибленим вивченням іноземних мов – 16 (17);
- класів профільної освіти – 2 (2);
- класів інклюзивної освіти – 10 (8).
Усі здобувачі освіти навчаються в одну зміну.
Як і у попередні роки мною приділялася велика увага підтримці розвитку талановитих і обдарованих учнів. Не зважаючи на карантинні обмеження та відповідно онлайн-формат проведення ІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад, було забезпечено якісну підготовку учнів до участі у предметних олімпіадах, у результаті чого переможцями стали з:
– англійської мови – Логвиненко Каріна (11-А кл.) та Логвиненко Вероніка (9-А кл.), учитель Батрак М.С.. Матвієнко Т.С.;
– біології та хімії – Фундірат Олександр (11 – А кл.), учителі Куденко А.А., Степанська А.В.
Перемогу в олімпіаді з правознавства здобула і моя учениця – Дзюбинська Ангеліна.
Протягом навчального року забезпечувалися умови щодо участі школярів та вчителів у 26 інтелектуальних і творчих конкурсах, турнірах, змаганнях тощо (у попередньому навчальному році – 22 конкурси) різних рівнів. Зокрема, у районному етапі конкурс ім. Т. Шевченка команда учнів посіла І місце (учитель Корват С.А.). Участь та перемогу в обласному етапі різноманітних природничих конкурсів забезпечили школярі під керівництвом вчителів Гусєвої С.В., Зоріної Ю.Л., Куденко А.А.. Степанської А.В., Щербини Ж.Ф; вихованці Зоріної Ю.Л. вибороли першість у всеукраїнському етапі інтелектуальних змагань. 4
Підтвердженням статусу закладу освіти з поглибленим вивченням іноземних мов стала перемога учнів у конкурсах «Грінвіч» (учитель Колеснікова М.К.), «Орлятко» (учитель Приходько О.В.). Переможницею міжнародних конкурсів з англійської мови є Логвиненко Каріна, 11 А клас, яка за результатами «Програми обліку майбутніх лідерів «Flex» є представницею України в молодіжній раді ООН. (учитель Батрак М.С.). 5
Учителі точних наук залучили учнів до участі у конкурсах «Кенгуру», «Бебрас», «Олімпіс», «Левеня» (Курносенко О.В., Бойкова Л.В.), «Година коду» (Конуп І.Б.)
За результатами Спартакіади школярів наші спортивні команди вибороли перші місця з баскетболу (хлопці) та легкоатлетичної естафети. У змаганнях з баскетболу (дівчата) та з футболу – треті місця. Загалом, заклад освіти за результатами Спартакіади школярів з легкої атлетики впродовж останніх 4 років посідає перші місця (учителі Варакса О.М., Веремієнко А.П., Павленко Є.В., Токар Ю.В., Краєвський М.В.)6
У Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт Малої академії Наук переможницею І етапу та призером ІІ (обласного) етапу стала учениця 10-Б класу Костенко Аліна (учитель Сілянська А.В.), ІІ місце у І етапі виборов учень 10-А класу Фундірат Олександр (учитель Синєгуб О.В.).
За результатами 2020/2021 навчального року 2 випускників нагороджено Золотими медалями (2019/2020 н.р. – 3).
Такі досягнення стали можливими завдяки розгалуженій мережі факультативів, гуртків, секцій та системній індивідуальній роботі вчителів з учнями щодо розвитку їх здібностей. Як результат, спостерігається підвищення рівня засвоєння здобувачами освіти освітніх програм з предметів інваріантної складової на достатньому і високому рівні, зокрема:
– у 2-4 класах – 66% (минулий навчальний рік – 62%);
– у 5-11 класах – 47% (46%).
З метою підвищення рівня професійної майстерності педагогів, оволодіння ними сучасних освітніх практик, діяльність педагогічного колективу була спрямована на реалізацію мети і завдань обласного науково-дослідницького експерименту «Інноваційні підходи до управління навчальним закладом як умови успішної соціалізації дітей та учнівської молоді», протягом якого запроваджувалися інноваційні підходи до оновлення змісту освіти, форм і методів освітньої діяльності; забезпечувався розвиток соціального партнерства закладу освіти та інших суб’єктів соціалізуючого простору на основі власної авторської моделі.
З результатами експериментальної роботи пропонуємо ознайомитися на веб-сайті школи за адресою: https://oleshkyschool2.com.
Керівництво закладу освіти співпрацює зі шкільною профспілковою організацією (голова профспілкового комітету Степанська А.В.): спільна реалізація взятих зобов’язань сприяє побудові партнерських взаємовідносин та узгодженню інтересів членів трудового колективу та завдань, покладених на заклад освіти. Із профспілковим комітетом вчасно погоджуються режим роботи закладу, розклад уроків, педагогічне і трудове навантаження працівників, порядок проходження атестації педпрацівниками, графік відпусток, розмір виплати премій та одноразової щорічної грошової винагороди. Члени профспілки надавали благодійну матеріальну допомогу 24 колегам; 63 дитини членів профспілки віком до 18 років отримали новорічні подарунки. Трудовий колектив є активним учасником районної Спартакіади працівників освіти, де традиційно посідає І місце у змаганнях з баскетболу. (команда у складі Веремієнко Антон, Варакса Олександр, Краєвський Михайло, Павленко Євген, Пилипчук Катерина). Двоє працівників закладу освіти стали новими членами шкільної профспілкової організації.
Дирекція школи разом з профспілковим комітетом за погодженням з керівниками МО школи щорічно преміюють працівників школи за сумлінне виконання посадових обов’язків в розмірі 8000-10000грн.
У 2020 році за рахунок профспілкових коштів на оздоровлення працівників школи було виділено 6910,00грн. (м.н.р.- 10248,00грн.), у 2021 році передбачено кошти в сумі 13000,00 грн.; на культурно-масові заходи – 6685,00грн.; матеріальну допомогу у зв’язку з матеріальним становищем –3770,00грн..
21 травня 2017 року в Олешківській районній державній адміністрації був зареєстрований Колективний договір між директором і первинною організацією профспілки на 2017-2020 роки, згідно якого працівникам школи гарантується соціальний захист, безпечні умови праці і відпочинку, соціальні пільги та гарантії.
Проект нової редакції Колективного договору на 2021-2024 роки розміщений на сайті школи для обговорення і внесення доповнень.
Додаткову інформацію можна отримати за посиланнями:
- Наказ Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 року № 178
- Статутні документи
- АКТ про наслідки атестаційної експертиза Цюрупинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземної мови Цюрупинської районної ради Херсонської області
- 6-А клас нагороджено дипломом за перше місце в обласному етапі Всеукраїнського еколого-натуралістичного походу “Біощит”
Наші учні взяли участь в обласній Спартакіаді з легкої атлетики
- Підвищення рівня організації освітнього процесу
Колектив педагогів початкової школи щороку реалізує проект «Перші сходинки», який покликаний адаптувати здобувачів освіти і батьків майбутніх першокласників до соціалізуючого простору нашої школи. Як результат, упродовж останніх трьох років заклад освіти формує чотири 1 класів. 1
Освітній простір, рівень освітніх послуг та систематична профорієнтаційна робота забезпечують учням можливість продовжити здобуття повної загальної освіти, передусім, у нашій школі, а лише окремі з випускників 9 класів продовжують навчатися в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти. Порівняльний аналіз працевлаштування випускників базової школи за останні три роки свідчить про те, що продовжили навчання в 10 класах:
– у 2018 році – з 97 здобувачів освіти 63, що становить 65%;
– у 2019 році – з 91 – 55 учнів (61%);
– у 2020 році – з 90 здобувачів освіти 61 учень (68%).
Отже, поступово у здобувачів освіти зростає інтерес до здобуття повної загальної середньої освітив саме в школі.
Разом із тим є обгрунтованим певний «відсів» випускників, які зорієнтовані на отримання професійно-технічної освіти, у першу чергу, в Олешківському професійному ліцеї, а також Херсонському вищому політехнічному коледжі державного університету «Одеська політехніка», Херсонського морському коледжі, Херсонському медичному коледжі, Херсонському училищі сервісу і дизайну, Херсонському музичному училищі, Бериславському педагогічному коледжі, що цілком відповідає тенденціям на регіональному ринку праці. 2
Освітній процес здійснюється на основі Освітньої програми та з урахуванням Положення про дистанційне навчання, затверджених на засіданні педагогічної ради (протокол № 10 від 31.08.2020 р.). Педагогічний колектив успішно вирішив завдання на подолання викликів сьогодення, пов’язаних з карантинними обмеженнями через захворювання COVID. Адміністрацією забезпечувалося навчання педагогів щодо запровадження дистанційного навчання, ефективності освітнього процесу в умовах змішаного формату навчання: 77 педагогів (93%) отримали сертифікати з цифрової грамотності, 47 вчителів успішно завершили онлайн- курси «Про дистанційний та змішаний формати навчання».
На високому методичному рівні проводили свої уроки в синхронному режимі вчителі Чернишова В.О., Батрак М.С., Павлова О.В., Савєльєва О.О., Охріменко А.В., Куденко А.А., Щербина Ж.Ф., Степанова Т.М. та ін.
Слід відзначити якісну роботу щодо інформаційного та технічного забезпечення дистанційної форми навчання адміністратора шкільного веб-сайту, учителя Назаренка В.С.
Навіть в мовах карантину вчителі активно займалися навчально-методичною та самоосвітньою діяльністю. Зокрема, педагоги брали участь у навчально-методичних вебінарах, семінарах, конференціях з питань розвитку:
- фізико-математичних наук – 84 заходи;
- природничих наук – 33;
- початкової освіти – 182;
- іноземних мов – 53;
- історії – 5;
- трудового навчання – 27;
- фізичної культури – 20;
- філології – 89. 3
З метою забезпечення індивідуальних освітніх потреб здобувачів освіти, рівного доступу до якісної освіти, враховуючи запити дітей та батьків, при складанні освітньої програми на навчальний рік, години варіативної складової адміністрацією школи спрямовуються на підсилення предметів інваріантної складової: української мови, історії України, математики; запровадження факультативів, курсів за вибором, що розширюють обрану закладом спеціалізацію та світоглядне спрямування – етика, українознавство, на предмети необхідні для складання ЗНО: математики, географії біології, української мови, історії.
Для формування навичок здорового способу життя та безпечної поведінки продовжено викладання факультативних курсів «Я-моє життя, моє здоров’я», «Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІД». З метою реалізації принципів особистісно-орієнтованого навчання, надання індивідуальної допомоги учням у підготовці до занять, поглиблення їхніх знань, розвитку наскрізних умінь, підготовки до ДПА, ЗНО, виділені години на індивідуальні заняття та консультації з української мови, математики, біології, історії України. З метою забезпечення профільності, яка є ефективним засобом диференціації навчання здобувачів освіти, забезпечує ефективну підготовку старшокласників у тій галузі знань і діяльності, до яких вони мають здібності – на поглиблене вивчення англійської мови, другої іноземної – німецької, іспанської, французької; на вивчення профільних предметів – української мови та літератури, на запровадження факультативів, курсів за вибором, що розширюють світоглядне бачення, розвивають соціальні та громадянські компетентності – етика, українознавство.4
Гурткова робота у закладі спрямована на створення умов і можливостей для забезпечення варіативного допрофільного і профільного навчання, рівного доступу до якісної освіти. У 2020/2021 навчальному році працювало 12 гуртків, гуртковою роботою охоплено 200 здобувачів освіти, що складає 20% від загальної кількості учнів. Найбільший інтерес в учнів викликали заняття в таких гуртках, як: екологічний, художньо-естетичний, національно-патріотичнй, правовиховнй, технологічний, музеєзнавчий, мистецько-художній, здоров’язбережувальний. П’ятий рік поспіль керівники гуртків Гордєєва І.В., Божченко С.Д., Семиженко. В.Г., Надточий Л.А. проводять заняття за авторськими програмами. Було прикладено зусилля щодо охоплення учнів гуртковою роботою в позашкільних закладах освіти (ДЮСШ, СЮТ, ДЮСШ, музична школа), що дало можливість відсоток охоплення школярів позаурочними видами діяльності до 71%.
Додаткову інформацію можна отримати за посиланнями:
- Перші сходинки для майбутніх учнів 1 класів та їх батьків
- Вступна компанія
- Державна служба якості освіти
- Здоров`язбереження
- Зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази школи
Загальний фонд асигнувань школи у 2020 році складав 22366113, 00грн.; 90% асигнувань становили видатки на заробітну плату працівників, медикаменти, продукти харчування, відрядження, водопостачання й водовідведення, електроенергію, природнй газ, комірне тощо. У 2020 році адміністрацією школи було вжито заходів щодо проведення ремонту таких об’єктів:
- підлоги 2 поверху початкової школи – 80000,00 грн.,
- шкільного ґанку – 113000,00 грн.
Загалом, на поточний ремонт приміщень школи в минулому фінансовому році було витрачено – 18756,00 грн.
За кошти районного бюджету було придбано:
– протирочну машину в шкільну їдальню – 22000,00грн.;
– холодильник – 8000,00грн.;
– безконтактний інфрачервоний термометр – 2400,00грн.;
– світильники в коридори – 39000,00грн.;
– шкільну документацію – 6000,00грн.;
– вогнегасники – 7000,00грн.;
– швейні машини – 18000,00грн.;
З метою підготовки школи до нового 2021/2022 навчального року Олешківською міською радою профінансовано придбання миючих засобів, медикаментів, шкільної документації, будівельних матеріалів для поточного ремонту, кухонного посуду, крейди тощо. Передбачено придбання шафів для навчального приладдя в класні кімнати, де будуть навчатися першокласники; обладнання для шкільного харчоблоку; отримали комплекти LEGO, навчально-методичні посібники.
Вчасно здійснено замовлення на підручники. Забезпеченість підручниками на 2021/2022 н.р. становить:
1 кл. – 100%, 2 кл. – 100%, 3 кл. – 100%, 4 кл. – замовлення 100%;
5-кл.- 99%, 6 кл.- 98 %, 7 кл. – 86%, 8 кл.- 100%, 9 кл.- 100%;
10 кл.- 100%, 11 кл. – 100%.
Загальний відсоток забезпеченості учнів підручниками становить 98,5%.
Уперше здійснена лабораторна діагностика якості освітлення шкільних приміщень, якості води, повітря. Спільно з Управлінням освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Олешківської міської ради вживаються заходи щодо капітального ремонту будівлі закладу освіти, у тому числі системи опалення.
Більш докладну інформацію про фінансові асигнування і видатки в 2021 році можна отримати на веб-сайті школи в розділі «Єдина система відкритих бюджетів шкіл OPEN SCHOOL» та на веб-сайті школи за адресою: https://oleshkyschool2.com
З управлінськими рішеннями щодо організаційного початку нового навчального року можна ознайомитися на сайті школи у розділі « Готуємося до 2021/2022 навчального року».
Додаткову інформацію можна отримати за посиланнями:
2) OPEN SCHOOL
3)Готуємося до нового навчального року
- Залучення додаткових джерел фінансування закладу освіти
Залучення додаткових джерел фінансування закладу освіти здійснювалося відповідно до законодавства.
Ініціативними групами батьків були залучені кошти на організацію і проведення для учнів тематичних екскурсій історичними місцями Херсонщини, Миколаївщини, Одещини на загальну суму 76480,00 грн.: проведено 5 екскурсій, у яких брали участь 261 здобувачів освіти.
Школярі та батьки, працівники школи проводили акції щодо збору макулатури: на зароблені кошти в сумі 13000,00 грн. придбано кондиціонер.
У вересні – грудні 2020 року та у травні 2021 року керівництвом школи було проведено роботу з батьками щодо харчування дітей за батьківські кошти Зауважень з боку батьків щодо якості страв і продуктів не надходило. Спільно з головою ради школи Лебедєвою О.В. адміністрацією школи були враховані пропозиції щодо урізноманітнення страв двотижневого перспективного меню та введено 8 нових страв за проектом шеф-кухаря Є. Клопотенка. Загалом, за батьківські кошти у 2020/2021 навчальному році гарячим харчуванням були охоплені 438 учнів 1-11 класів ( 2019/2020 н.р. – 387 дітей).
Харчування учнів 1-4 класів, ГПД, 5-11 класів за батьківські кошти:
Вересень – 77007, 36 грн.
Жовтень – 57874, 54 грн.
Листопад – 76184, 82 грн.
Грудень – 72452, 80 грн.
Квітень 14 класів співфінансування – 15031, 28 грн.
Травень: 48919 грн.
Всього за 2020/2021 н.р. (за батьківські кошти) – 278169,80 грн.
Додаткову інформацію можна отримати за посиланнями:
1) OPEN SCHOOL
- Забезпечення навчального закладу кваліфікованими педагогічними кадрами
Станом на 01.06.2021 року у школі працюють 87 (м.н.р. -91) педагогічних працівників, з них мають повну вищу освіту – 86, професійно-технічну освіту – 1.
Викладають два предмети 7 учителів (м.н.р. – 10). Сумісників – 2 (м.н.р. – 3.)
Плинність кадрів у закладі відсутня.
Якісний склад педпрацівників такий:
– 1 учитель має науковий ступінь – кандидат педагогічних наук;
– 30 учителів мають педагогічне звання «Учитель-методист» (34%),
– 10 учителів – педагогічне звання «Старший учитель» (11%).
– 47 учителів (54%) мають вищу кваліфікаційну категорію;
– 11 (13%) – ІІ кваліфікаційну категорію;
– 9 (10%) – І кваліфікаційну категорію;
– 20 (23%) – кваліфікаційну категорію «Спеціаліст» – 20 (23%).
Якісний склад має щорічну позитивну динаміку зростання в межах 2%. Класи з інклюзивної форми навчання забезпечено асистентами вчителя (1-В, 2-Б, 4-Г, 5-Б класи).
Директором школи надано пропозиції Управлінню освіти щодо забезпечення у 2021/2022 н.р. усіх класи з інклюзивною формою навчання асистентами вчителя.
Організовано підвищення кваліфікації педагогічних працівників: 19 учителів пройшли відповідні курси на базі КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» (150 годин), на що було витрачено 30216,00 грн., (2019/2020 н.р. – 18 учителів, 27657, 00 грн.). 46 вчителів школи пройшли навчання і перевірку знань на платформах EdEra, Prometheus; 77 педагогів отримали сертифікати Мінцифри «Дія. Цифрова освіта». Крім того, 21 учитель брав участь у дистанційних курсах (30 годин), результати затверджено на засіданні педагогічної ради.
Додаткову інформацію можна отримати за посиланнями:
- КВНЗ “Херсонська академія неперервної освіти”
- Цикл онлайн-курсів «30 кроків до Нової української школи: навчаємо громадянина» (підвищення кваліфікації)
5.Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я учасників освітнього процесу
У 2020/2021 н.р. керівництвом школи разом із класними керівниками було організовано харчування для 125 учнів пільгової категорії, а саме:
– 44 дітей-сиріт (попередній навчальний рік – 39),
– 36 дітей воїнів АТО ( 32),
– 10 дітей за довідками УСЗН (25),
– 16 дітей із класів інклюзивної форми навчання (15).
Загальна сума коштів у поточному навчальному році склала – 355512,00 грн. (попередній навчальний рік – 179511,00 грн.)
Харчування в школі, асортимент продуктів харчування, сертифікати відповідності та якості відповідають вимогам чинного санітарного законодавства і контролюються директором персонально. Показник виконання норм харчування у квітні 2021 року становив 89%, у травні – 92%; : значно підвищилися норми споживання м’яса, риби масла вершкового, молочних продуктів. Організовано розроблення меню за новими нормами харчування, які будуть введені з 1 вересня 2021 року.
Адміністрацією школи проводиться ефективна робота щодо дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, безпеки життєдіяльності. Класні керівники 1-11 класів проводили зі здобувачами освіти та батьками бесіди, інструктажі з питання дотримання безпеки життєдіяльності та поведінки в громадських місцях, поведінки на воді, у лісі, вивчення правил дорожнього руху, електро- і пожежної безпеки, з попередження булінгу. Учням забороняється відвідувати військовий полігон та використовувати вибухонебезпечні пристрої. Усі здобувачі освіти та працівники школи пройшли навчання й перевірку знань щодо забезпечення безпеки на об’єкті підвищеної терористичної уразливості. Управління освіти організовано навчання керівників закладу освіти з охорони праці та протипожежної безпеки.
Профілактична робота з попередження дитячого травматизму – пріоритет роботи адміністрації школи. За результатами навчального року сталося 2 випадки дитячого травматизму в побуті (м.н.р. – 3 випадки травматизму під час дистанційного навчання); травмування працівників – 2 випадки, обидва трапилися в побуті. Усі факти нещасних випадків розслідуються в школі згідно з чинним законодавством. У школі налагоджена і контролюється персонально директором школи система чергування учителів і старшокласників, проведення інструктажів з питань безпеки життєдіяльності, охорони праці й техніки безпеки учасників освітнього процесу.
Система освітніх послуг закладу базується на принципі забезпечення рівного доступу до якісної освіти всіх учасників освітнього простору. Адміністрацією школи створені належні умови для забезпечення інклюзивної форми навчання та виховання дітей з особливими потребами. У 2020/2021 н.р. цією формою навчання було охоплено 16 здобувачів освіти (м.н.р – 14).
Із них у 1-му класі – 5 здобувачів освіти, в 3 класі – 2 здобувачів освіти, в 4-му класі-3, в 5-му класі – 2., в 6-му класі – 3, в 9-му класі – 1.
За індивідуальною формою навчається 1 учень (м.н.р – 2). Усі вчителі, які працюють в інклюзивних класах, пройшли навчання і перевірку знань за кошти школи та мають відповідні сертифікати. За сімейною формою навчання – 1 учениця.
Моральне та матеріальне стимулювання роботи здобувачів освіти та учителів знаходиться на постійному контролі керівника, заступників директора школи та голови профспілкової організації Степанської А.В.
За результатами навчального року 43 здобувачів освіти (м.н.р. -34) нагороджені Похвальними листами МОН України «За особливі досягнення у навчанні» та Похвальними грамотами МОН України «За особливі досягнення у вивчені окремих предметів» 17 здобувачів освіти (м.н.р. – 43).
Зауважимо, що з урахуванням всіх грамот, подяк, дипломів, які здобувачі освіти й учителі отримали протягом навчального року за перемоги в олімпіадах, конкурсах, спортивних змаганнях, тематичних акціях, їх кількість становитиме більше п’ятиста. Церемонія нагородження учителів, здобувачів освіти, батьків і працівників відбувається на загальношкільних заходах та святах, конференціях, вечорах тощо.
Управлінська діяльність була спрямована на сприяння роботі щодо попередження правопорушень серед учнів та підвищення ефективності роботи шкільної соціально-психологічної служби. Психолог школи Токаленко В.І. та соціальний педагог Чабанов С.В. станом на 01.01.2021 року сформували, оновлюють і контролюють банк даних дітей-сиріт та ПБП, з багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей з інвалідністю, дітей з сімей ліквідаторів аварії на ЧАЕС, дітей воїнів АТО/ООС, дітей переміщених сімей. Усі діти охоплені належним рівнем соціального захисту, забезпечені рівним доступом до якісної освіти, нагодовані й обігріті теплом та увагою вчителів.
Соціально-психологічною службою школи проводиться систематична профілактична робота з учасниками освітнього процесу з метою попередження правопорушень. Упродовж 2020/2021 н.р. соціально-психологічною службою була надана вичерпна фахова допомога й відповіді на всі запити і звернення. Запити, які надходили, стосувалися навчальної діяльності, попередження агресивної поведінки у дітей, проблем у взаєминах між батьками і дітьми, взаємин в учнівському колективі тощо.
Запитів і звернень упродовж навчального року надійшло від батьків – 578 (м.н.р. – 869), від педагогів – 680 (м.н.р. – 1082), від дітей – 983 (м.н.р. – 1414), співпраця з органами влади, неурядовими громадськими організаціями – 58 (м.н.р. – 67).
На обліку в кримінальній поліції вже другий рік поспіль не стоїть жоден здобувач освіти школи.
З метою профілактики насильства та агресивних форм поведінки в учнівському, батьківському і педагогічному середовищі, проведення просвітницької роботи щодо запобігання і протидії негативним наслідкам жорстокого поводження з дітьми, виявлення і припинення фактів жорстокого поводження або загрози його вчинення в школі і дома, в школі затверджений і діє План управлінських заходів, спрямований на протидію булінгу (цькуванню).
Адміністрація школи, учнівська, батьківська і педагогічна громада школи систематично проводять моніторинг нормативно-правового та інформаційного забезпечення протидії фактів булінгу, роботи з педагогічним колективом, роботи з учнями і батьками.
У І семестрі (листопад 2020 р.) працівниками СПС школи були проведені анонімні анкетування учнів, батьків і педагогів, в яких взяли участь 650 респондентів. Переважна більшість опитаних визначають роботу адміністрації школи щодо попередження булінгу та налагодження позитивної соціально-психологічної атмосфери в колективі задовільною. Загальний середній рівень показників моніторингу свідчить про сприятливий психологічний мікроклімат у колективі, відкритість у спілкуванні між суб’єктами освітнього простору закладу, щирість та свободу у висловлюванні власної точки зору.
Зазначене вище свідчить про ефективну право-виховну та профілактичну роботу керівника і адміністрації щодо попередження правопорушень у внутрішньошкільному освітньому середовищі.
Додаткову інформацію можна отримати за посиланнями:
- Залучення педагогічної та батьківської громадськості школи до управління її діяльністю. Співпраця з громадськими організаціями.
В КЗ «Олешківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням іноземних мов» керівник приймає управлінські рішення з урахуванням педагогічної та громадської думки. Керівники МО школи, голова Ради школи Лебедєва О.В., голова учнівського самоврядування Арбатська Христина, голова ПК школи Степанська А.В., заступники директора школи Димченко О.П., Левицька Л..В., Лопатюк В.В., Щербина Ж.Ф., Логвиновський В.А. є активними суб’єктами управлінського процесу з розроблення й ухвалення керівником виважених управлінських рішень.
Ніколи не припиняється співпраця керівника і адміністрації школи з громадськими організаціями міста, району й області – суб’єктами соціалізуючого простору Олешківської СШ І-ІІІ ступенів №2. Найбільш активними в цьому навчальному році були взаємини з Молодіжною радою Олешківської міської ради, Громадською організацією ветеранів м. Олешки, УкрНДІЛГА, Районною організацією УСВА, громадськими організаціями воїнів АТО, тощо.
Учасники освітнього процесу активно підтримують, формують і розвивають громадянську позицію учнів, готують їх до соціалізації в умовах сучасного громадянського суспільства України та Європи.
Учні школи увійшли до Молодіжної ради при Олешківській міській раді: Ціленко Олексій, Стасюк Карина, Столярова Катерина. Педагог організатор закладу. Козел Євген обраний заступником голови Молодіжної ради.
Додаткову інформацію можна отримати за посиланнями:
- Вітаємо щиро Євгена Козела з відповідальною і значною сторінкою діяльності
- Організація “Українська спілка ветеранів Афганістану міста Олешки” організувала спільну справу, виготовлення шпаківень, з учнями шкіл міста.
- До Всесвітнього тижня імунізації, який щорічно відзначається в останній тиждень квітня, ГО «Батьки за вакцинацію» проводить анонімне опитування
- 04.2021 р. на базі Олешківської СШ№2 проведено навчально-методичне заняття з допризовної підготовки учнів для вчителів предмету ‘Захист України’, фізичної культури, основ здоров’я, медичних сестер.
- Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян
з питань діяльності школи
У першому півріччі 2020/2021 навчального року керівник закладу та його заступники проводили систематичну роботу щодо розгляду звернень громадян згідно з затвердженим графіком прийому. Усього розглянуто –16 (1 письмових, 15 усних). За аналогічний період 2020 року –28 (3 письмових, 25 усних), на які надано вичерпні відповіді. Питання, які порушували громадяни стосувались організації освітнього процесу, звільнення здобувачів освіти для участі в культурно-масових та спортивно-масових заходах усіх рівнів, проходження студентами практики на базі школи, відновлення втрачених документів про освіту, дисципліни учнів, організації роботи ГПД тощо.
Упродовж ІІ семестру 2020/2021 року на адресу адміністрації школи була направлена одна скарга на незадовільну роботу вчителів школи щодо дистанційного навчання учнів. За результатами службового розслідування троє вчителів школи були притягнуті до дисциплінарної відповідальності.
Керівництвом школи спільно з Управлінням освіти протягом лютого-березня 2021 року було вжито заходів щодо організації очного навчання учнів початкової школи, змішаного та дистанційного навчання інших класів через відсутність опалення в закладі освіти. У квітні здійснено глибокий аналіз набутого досвіду, стану виконання навчальних програм, за результатом чого протягом перших двох тижнів червня було організовано групові та індивідуальні консультації для учнів.
Адміністрація школи в повному обсязі забезпечує реалізацію конституційних прав громадян на письмове та усне звернення згідно із Законом України «Про звернення громадян».
- Завдання на 2021 – 2022 навчальний рік
На підставі викладеного вище, ураховуючи чинне законодавство у сфері освіти, мету і завдання науково-методичної проблеми області «Компетентісний підхід та соціалізація особистості в умовах створення єдиного освітнього простору (2018-2023 р.р.)», напрями реалізації Перспективного плану розвитку школи на 2020-2025 роки; Програми внутрішнього моніторингу якості освіти, запити педагогічної та батьківської громадськості, нами визначено головну мету діяльності закладу освіти в 2021/2022 н.р. – зміцнення творчого потенціалу учасників освітнього процесу на основі конструктивної взаємодії суб’єктів соціалізуючого простору задля сталого розвитку закладу освіти.
Для практичної реалізації зазначеної вище мети зміст управлінської діяльності визначатимуть такі пріоритети:
Пріоритет 1
Забезпечення безпечного та комфортного освітнього середовища
Управлінські дії:
- Капітальний ремонт системи опалення закладу, термомодернізація покрівлі і фасаду школи.
- Приведення внутрішньої інфраструктури закладу освіти до вимог Санітарного регламенту закладу загальної середньої освіти.
- Організація харчування дітей відповідно до нового Порядку та норм харчування.
Пріоритет 2
Забезпечення сталих продуктивних змін в освітній діяльності
Управлінські дії:
- Системне впровадження електронних засобів навчання та засобів контролю за якістю освіти (е-щоденник, е-класний журнал).
- Створення шкільного прес-центру.
Пріоритет 3
Зміцнення творчого потенціалу вчителя
- Підвищення рівня цифрової грамотності педагогічних працівників.
- Мотивація вчителів початкових класів до проходження сертифікації.
- Підтримка професійних проєктів педагогів.
Висновок
Керівник та адміністрація КЗ «Олешківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням іноземних мов» Олешківської міської ради Херсонської області у повному обсязі, якісно й послідовно реалізує Конституцію України, Закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» та нормативно-правові акти у сфері освіти.
Організація освітньої діяльності відповідно до освітніх інтересів і потреб здобувачів освіти забезпечують належний рівень всебічного розвитку, виховання та соціалізації особистості, формування компетентностей, необхідних для успішної самореалізації суб’єктів освітнього процесу, їх активної участі в соціокультурному житті Олешківської громади, регіону, та держави загалом.
Висловлюю слова подяки шкільній громаді та Засновнику – міській раді, усім і кожному – за розуміння і конструктивне сприйняття проблем сучасної школи! Сподіваюсь на подальшу творчу співпрацю всіх суб’єктів освітнього простору, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування всіх рівнів на шляху практичного втілення Програми розвитку нашого закладу освіти в наступному 2021/2022 навчальному році.
Усі пропозиції, рекомендації, зауваження, побажання щодо підвищення рівня ефективності управлінської діяльності прошу надавати через письмове та усне звернення секретарю школи, або надсилати на електронну адресу школи: oleshky.school.2@gmail.com
Ми завжди відкриті до Вас!