Нерестенко Настя - Олешківський ліцей №2

Blog Archives

Молодша школа прикрашає класи!

Свято Нового року вже зовсім близько, отже потрібен відповідний настрій. Класні керівники молодшої школи заохотили дітей та їх батьків прикрасити робочі місця, щоб отримати ще більше насолоди від навчання. Діти разом з батьками у захваті, тому що класи тепер виглядають більш яскраво та гарно і мають святковий куточок!

Урок доброчесності в 5-А класі

Година спілкування “Сімейні цінності” для учнів 11 А,Б,В класів.

29 листопада відбулась спільна година спілкування “Сімейні цінності” для учнів 11 А,Б,В класів. Матеріали, що розглядалися, були спрямовані на демонстрацію значення цінностей людини, сім’ї, взаємовідносин між рідними, взаємопорозуміння та щасливого сімейного життя.
Учні переглядали відео, після чого було організовано його обговорення та робота в групах над ключовими питаннями, які були висвітлені у відеоматеріалі.
Над підготовкою такого творчого виховного заходу плідно попрацювали класні керівники 11-х класів.

Голодомор 1932 — 1933 рр.

 

Історична довідка про Голодомор на Херсонщині

Про те, що Голодомор на Херсонщині був 1932 — 1933 рр., свідчать численні дослідження істориків, зокрема працівників архівів, які стали відкривати таємниці страшної трагедії на початку 90-х років минулого століття.

Причиною Голодомору стала та сама сумнозвісна Постанова Ради народних комісарів УСРР «Про організацію хлібозаготівель в одноосібному секторі».


Постанова Ради народних комісарів УСРР 

Страшними і моторошними були протоколи численних допитів тих, кого звинувачували у крадіжках продуктів, так званому зриві хлібозаготівельних робіт тощо. Ми надаємо лише один розшифрований екземпляр протокола. Інші протоколи знаходяться на сайті «Мой город — Херсон». Їх цілком достатньо для того, аби уявити масштаби трагедії на Херсонщині.

Звертаємось, знову ж таки, до робіт науковців і виявляємо, що голод 1932 — 1933 рр. на Херсонщині відбувався вже за надзвичайно сприятливих погодних умов: опадів було значно більше за норму, не було тривалих посух, жорстоких суховіїв, пилових бурь. Отже, природних колапсів не було.


Хлібна картка у Херсоні 

Голодомор на Херсонщині 1932 — 1933 рр. замовчувався. Проте робота істориків, журналістів та інших небайдужих не минула дарма. За повідомленнями «Суспільне Херсон», в Херсонському обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Голодомори. Херсонський літопис. 1922-1923, 1932-1933, 1946-1947». Там можна побачити неймовірні речі, які доводять цинічність радянської влади у відношенні до українців, зокрема — херсонців: документ із записом «про вилучення книги реєстрації смертей за 1933 рік», кулінарна інсталяція — про те, чим харчувались наші предки, аби врятуватись від голоду, і чимало іншого.

 

Четвертий день тижня толерантності (синій день)

Колір сьогоднішнього дня – синій. Учні та вчителі школи вдягалися в усе синє, аби підтримати захід!

У дев’ятих класах практичний психолог провела годину спілкування на тему «Толерантність у сучасному світі». Учні розділялися на чотири групи, малювали герби толерантності так, як вони собі це уявляють та презентували іншим своє мистецтво. Роботи учнів виглядають яскраво та цікаво. Також учні зробили висновок: толерантна людина та, яка завжди допоможе, не зважаючи на статус та походження іншого. В підсумку, вони охарактеризували один одного. Кожен з учнів дев’ятих класів зрозумів, що потрібно вдосконалювати себе, щоб насправді відповідати всім ознакам толерантної людини .

 

Учні школи, педагоги-організатори та класні керівники провели флешмоб «А ти готовий?» для четвертих класів. На перервах після четвертого та п’ятого уроків діти вийшли на перший поверх і танцювали під гучну музику. Учениця старших класів демонструвала їм рухи, аби здобувачі освіти повторювали за нею. Дітям дуже сподобався захід! Усі посміхалися та насолоджувалися розминкою.

 

У 8-Б  провели години спілкування «Як виховувати в собі толерантне ставлення до інших», де пояснили значення гуманного ставлення один до одного та оточуючого середовища. Здобувачі освіти зробили висновки кожен для себе.

В 7-А теж пройшла цікава класна година “Толерантність єднає людей”

Цікавинки з 2-В

Сьогодні у 3-В класі пройшла година спілкування «Добрі справи прикрашають людину». Під час уроку в класі виросло під сонечком доброти « Дерево добрих справ». Діти переконалися, що кожна людина повинна поспішати робити добро і словом, і ділом.

Також цікава виховна година пройшла в 4-Г класі.

 

 

У школі розпочався тиждень толерантності!

Толерантність – повага права іншого бути таким, яким він є. У нашій школі ми виховуємо дітей ввічливими та розуміючими. Саме тому з 22 до 26 листопада відбудеться низка заходів, яка допоможе виростити зернину добра та прихильності один до одного.

Головні правила сьогоднішнього дня були: поводитися ввічливо, вдягнутися в усе зелене та обов’язково робити компліменти!

Під час першого дня тижня толерантності відбулися такі заходи:

На першому поверсі школи був виставлений план цього тижня. Класні керівники ознайомили своїх учнів з ним та закликали підтримати захід. Кожному дню був призначений колір, тож сьогодні чергові по школі вдяглися в зелений колір.

У вестибюлі бібліотекарі зробили інформаційну виставку до Дня Толерантності, кожен охочий може ознайомитися з нею в будь-який час.

У 5-А та 5-Б класах Чабанов С.В та класні керівники на класних годинах провели арт-тренінг «Якого кольору толерантність?». Діти активно брали участь та розвивали свої творчі здібності.

У 6-А класі на годині спілкування практичний психолог Цаларунга Ю.В. провела тренінг «Планета Толерантності». Здобувачі освіти весело проводили час: розділилися на групки для гри, робили багато компліментів один одному та вирішували цікаві завдання!

Вітаємо наших учителів та адміністрацію закладу з ДНЕМ УЧИТЕЛЯ!

Любі вчителі та адміністрація школи, здобувачі освіти вітають Вас із цим чудовим днем! Ви – наші квітки у чудовому саду. Нехай Ваше життя буде яскравим, як зірка, довгим, як дорога, та сповненим любові, як материнське серце. Бажаємо Вам щастя, незгаслого запалу, терпіння та натхнення у справі Вашого життя.

Дякуємо Вам за велику роботу, яку Ви робите з відкритим серцем і чистою душею. Ваша праця – справжнє коштовне каміння, ціна якого незмірно велика. Ви формуєте розумне, свідоме, інтелігентне суспільство. З Ваших рук учні пізнають граніт науки, з Вашою допомогою виростають майбутні лідери та чемпіони.

Із Днем Учителя, наші наймудріші!

 

 

Category: Новини

Хроніки екскурсій та навчальної практики – день дев’ятий

Закінчився 9 день екскурсій та навчальної практики. В цей день учні створювали цікаві проєкти, брали участь в інтерактивних іграх.

Але, головною подією дня став випускний в 9-их класах. Про цю подію читайте на нашому сайті окрему новину. А тепер переглянемо, що відбувалось сьогодні на екскурсіях та під час практики.

Учні 4-Б відвідали Миколаївський зоопарк, та отримали багато хороших вражень.

Учні 5-а із задоволенням виготовляли “танграм” та використали його для складання різноманітних фігурок.

Позмагалися в умінні скласти “п’ятнашки”, “головоломку Піфагора”, “Ханойську вежу” та інші цікаві логічні ігри.

Разом зі Єрмаковою С. С. прийшли до висновку, що така математика дуже цікава та корисна.

Учні 5-Б класу виконували багато логічних завдань, а після цього діти відправились на вулицю, де сказали до побачення школі, та відправились на канікули.

Учні 6-В класу сьогодні ознайомилися з породами деревини, які знаходяться на території школи. Дізналися будову березової фанери, з якої почали виготовляти сувеніри.

 

На англійській мові 6- Г відправився в мандрівку по країні граматики англійської мови. І відновили практичні навички в спілкуванні.

Учні 7-В вивчали основи медіаграмотності, етику спілкування в мережі Інтернет. Навчились відрізняти фейки від фактів, спробували вести свої блоги, та зробили блог класу.

 

Хроніки екскурсій та навчальної практики – день сьомий

Закінчився 7 день навчальних практик! Що ж сьогодні робили наші учні? Чи все вони встигли зробити? Зараз переглянемо!

У 2021 році кожна людина обов’язково повинна вміти працювати з комп’ютером. Ось і наш 5-В клас вчиться працювати з ним. Учні навчались робити векторні зображення в текстовому процесорі Word.

На інформатиці 5-Г пригадали як треба себе поводити під час спілкування в мережі Інтернет, а також створили пам’ятку “Безпечний Інтернет та етика спілкування”

А допомогали учням 5-го класу під час виконання пошуку, учні 7-В.Одна група 7-В занурилась в світ зарубіжної літератури, а друга група – була наставниками для молодших школярів на інформатиці.

Согодні учні 6-Б відвідали  міську бібліотеку. Під час бібліотечного уроку учні пригадали не тільки свої права, а також і обов’язки. Також для учнів провели цікаву бесіду, яка розширила їх мистецький кругозір

6-В клас прогулявся вулицями нашого міста, роздивляючись історичні пам’ятки. Після гарного проведення часу на вулиці вони відправилися до «Куточку природи», де їм показали, як виглядають поблизу тварини: лисиці, сови, журавлі, гуси. Діти були в захваті! Бурхливо обговорювали кожне опудало.


Учні 6-г класу продовжують працювати над проєктом «Правила дорожні знай!”

7-Б пізнавали наш цікавий світ та його фізичні закони. З цим їм допомагала Курносенко Олена Вікторівна, яка провела з ними практичну роботу, де діти та вчитель експериментально з’ясували умови, за яких тіло плаває і за яких тоне, тобто дії Архімедової сили та сили тяжіння.

Учні 8 – А на занятті з англійської мови стали учасниками великої проєктної роботи “Лондон”. Під час створення проєкту діти дізнались багато культурних особливостей Великобританії та розширили свій словниковий запас з англійської мови

Учні 8-В класу створювали заготовки для буклету “Дерево життя”. Під час практичного заняття учні розділились на невеличкі групи та опрацьовували свої завдання. У текстовому процесорі Word створювались матеріали для друку буклету. Діти склали притчі “Своя ноша”, “Цінність праці”, ” Притча про дружбу”, “Живе дерево”, в яких зазначалися принципи та цінності людського життя, які необхідно було б переосмислити.

Хроніки екскурсій та навчальної практики – день шостий.

Закінчився 6 день практики. Наші учні, як і завжди, продуктивно та активно попрацювали, отримавши гарні результати. Хтось-то насолоджувався природою, хтось-то розвивав свої навички малювання, а хтось-то завзято готується до іспитів. А також сьогодні в мандрівку до міста Одеси відправились 10-А та 10-Б. Почнемо сьогодні саме з екскурсії до Одеси.

Під час екскурсії учні відвідали історичні пам’ятки, та видатні місця Одеси: Пам’ятник загиблим морякам Чорноморського флоту; Парк ім. Шевченка Т.Г.; Порохову вежу (відому тим, що саме з неї перевезли на о. Сахалін  Соньку Золоту ручку); Парк Афіни; Музей цікавої науки, та отримали багато яскравих вражень.

 

 

Учні дуже вдячні своєму екскурсоводу Пагасяну Артуру за цікавий маршрут та історичні факти.

5-а клас на інформатиці успішно створював зображення в середовищі текстового процесора Word

Учні 5-Г класу відвідали багато місць, які мають велике значення в історії нашого міста, під час екскурсії «Стежинами рідного краю» у рамках проєкту «Історія Олешок. Минуле та сьогодення». Учитель пояснив школярам важливість історичних пам’яток, нашого минулого та як воно впливає на наше сучасне життя. Здобувачі освіти гарно провели час на свіжому повітрі.

6-Б клас сьогодні закріплює свої знання з біології за допомогою ігор. Вони розмальовують, зіставляють назву з картинкою, малюють. Все це проводилося у групах, тому діти вчилися працювати злагоджено та дружно. Кожен учень все більше і більше дізнається нового про наш світ, що тільки радує.

Учні 6-В класу плідно попрацювали над темою, яка є актуальною «Інформаційна безпека в мережі Інтернет» та зробили проєкт на дану тему.

Учні 6-г класу, дізнавалися про видатних українців, чиї винаходи змінили світ. Учні відвідали парк Піроцького – славетного полтавчанина, яких винайшов трамвай. Сьогодні підлітки дізналися багато нового про своїх співвітчизників.

7-А клас завітав до міськоі бібліотеки , де учні позмагалися за титул кращих знавців мистецтва Херсонщини.

7-В клас занурились в математичні розрахунки, та отримали дуже цікавий результат на перетині “x” та “y”.

7-Г відправились у подорож до Великобританії, виконуючи квест “Подорожуємо Великобританією”. Квест був дуже пізнавальний і допоміг учням пригадати деякі особливості англійської мови.

8-А дізнались сьогодні, як можна використати електронний документообіг у процесі навчання при “діджіталізації” країни. А також зробили цікавий прогноз на майбутнє. При переході на електронний документообіг, окрім позитиву по збереженню лісів, ми отримаємо і гірку нотку по витратам електроенергії, видобуток якої не завжди екологічно чистий.

8-Б на практиці займались розв’язуванням логічних задач, повторенням пройденого матеріалу та пошуком альтернативних шляхів вирішення поставлених задач. Також грали в цікаву гру “Відгадай слово”.

8-В занурились у світ хімічних сполук, проводили різні лабораторні роботи, виконували цікаві задачі, набували нових знань та повторювали пройдений матеріал.

10-В завзято готується до ЗНО з української мови. Учні вирішують багато тестів, пишуть твори та старанно гризуть граніт науки! Дуже добре, що поряд з ними є гарний учитель, який завжди пояснить і підкаже, коли щось незрозуміло. Ми знаємо, що наші школярі зможуть усе!