STEM
Світ змінюється! Світ обертається навколо інновацій: нові ідеї, нові продукти, нові рішення існуючих проблем. Наука, технології, інженерія та математика є основою для інновацій.
Розвиток STEM-напрямків в освіті має вирішальне значення для розвитку суспільства.
Слово STEM означає: S – Science (природничі науки), T – Technology (технології в загальному розумінні, не лише комп’ютерні), E – Engineering (інжиніринг, проектування, дизайн), M – Mathematics (математика).
STEM-освіта за допомогою практичних занять демонструє дітям застосування науково-технічних знань у реальному житті. На кожному уроці вони розробляють, будують і вдосконалюють продукти сучасної індустрії. Вони створюють конкретний проєкт , у результаті чого власноруч створюють прототип реального продукту.
STEM-освіта сприяє розвитку навичок критичного мислення та розв’язуванню проблем, необхідних для подолання труднощів, з якими діти можуть зіткнутися в житті.
Завдання STEM-освіти в молодшій школі – створювати попередні умови для
розвитку інтересу в учнів до природничих і технічних дисциплін. Зацікавленість у виконанні роботи, отримання реального результату є основою розвитку інтересу учнів до навчання.
Учні 4-Б разом з класним керівником Калашниковою В.С. класу долучаються до впровадження STEM-освіти на практиці.
Протягом вересня –жовтня на уроках «Я досліджую світ» учні залучались до реалізації проєктів .
Під час вивчення теми «Космічна подорож Усесвітом» діти виконали проєкти : «Планети Сонячної системи», «Макет сонячної системи», «Мандрівка Всесвітом: ми пасажири космічного корабля «Планета Земля»».
Реалізація проєктів відбувалась з дотриманням технологічної карти.
Кінцевим продуктом проєктів стали макети планет, макети Сонячної системи, відеоролики та мультимедійні презентацї.
Уроки з впровадженням елементів STEM – розважальні й динамічні, що не дозволяє дітям нудьгувати. Вони не помічають, як проходить час на заняттях, а також зовсім не втомлюються. Створюючи макети, мости, будинки, вони виявляють все більший інтерес до науки й техніки.Використані джерела:
1 https://socrat.in.ua/wp-content/uploads/2019/12/Stem_print.pdf
2 https://naurok.com.ua/proektna-diyalnist-u-pochatkoviy-shkoli-263109.html
1) Презентація
3) ЯДС Проект Романенко Нікіта.