ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА!!! - Олешківський ліцей №2

ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА!!!

Історія Дня святого Валентина

Традиції відзначати День всіх закоханих — 14 лютого існує вже понад півтори тисячі років. І спочатку згадували про Святого Валентина було в контексті вшанування його мучеництва, без будь-якої прив’язки з заступництвом закоханих. Правда, існує кілька версій появи свята.

День святого Валентина: історія №1

За однією версією давньоримський імператор Клавдій II заборонив молодим людям призовного віку одружуватись, вважаючи, що так військові будуть більш віддано служити своїй країні. Але священик Валентин, усвідомлюючи всю несправедливість цього указу, всупереч суворим заборонам, ризикуючи життям, продовжував вінчати закохані пари. Правда, це тривало недовго, імператор дізнався про порушення закону і засудив священика до страти.
Перебуваючи у в’язниці, юний священик закохався в чарівну дочку наглядача. Дівчині також сподобався молодий чоловік, але повідомити про свої почуття вона не наважувалася. Про те, що хлопець небайдужий до неї, вона, на жаль, дізналася тільки після його смерті. У ніч на 14 лютого закоханий Валентин написав молодій дівчині красиве зізнання в любові, а вранці смертний вирок було виконано. На згадку про улюбленого у неї залишилося тільки лист.
Вважається, що саме з цього часу бере початок традиція писати в День святого Валентина любовні записки — «валентинки».

День святого Валентина: історія №2

Згідно з історичними даними, прототип Дня закоханих існував ще в Стародавньому Римі. Римляни, з метою підвищити народжуваність, приводили незвичайний фестиваль — Луперкалії.
14 лютого під час вшанування бога Фавна (Луперк — одне з його прізвиськ) і богині любові Юнони, покровительки жінок, материнства і шлюбу, всі незаміжні дівчата писали на пергаменті свої імена і опускали їх в загальний кошик. Потім молоді хлопці, покладаючись на щасливий випадок, наосліп вибирали собі подружку на найближчий рік. Так, кожен чоловік доглядав за тією дівчиною, ім’я якої він витягнув.
Продовжили цю традицію і в інших країнах. В середні віки звичай вибирати собі на рік подружку проявився і в Англії. Молоді люди, подібно древнім римлянам, витягали з урни записки з іменами дам. Між парами виникали відносини, вони ставали один для одного Валентином і Валентиною.
До слова, якщо заглянути в житія святих, можна побачити ще кілька святих на ім’я Валентин, тому всі власники цього імені можуть вибирати собі іменини найближчі до своєї датою народження з наступних дат: 27 квітня; 7 травня; 19 липня; 12 серпня; 11 жовтня.

День святого Валентина: історія №3

За третьою легендою, свого небесного покровителя свято любові знайшло в 496 році, коли Папа Римський проголосив 14 лютого Днем святого Валентина.
За однією версією Валентин був в’язнем, що потрапив до в’язниці за зцілення хворих за допомогою невідомої сили. Люди не забували свого рятівника і несли йому записки. Одного разу записка потрапила в руки охоронця, який, вирішив перевірити здібності юнака, попросив його зцілити свою сліпу дочку. Молодий лікар погодився і вилікував дівчину від недуги. Побачивши білий світ і красивого хлопця, юна особа одразу закохалася в свого рятівника.
Правда і ця історія має сумний фінал — 14 лютого закоханий юнак був страчений. Знаючи про те, що йому залишилося жити зовсім недовго, він написав своїй коханій і всім своїм близьким записки з зізнаннями в коханні. Це ще одна версія того, як зародилася традиція дарувати один одному валентинки.

 

Як святкують цей день у світі?

Різні країни своєрідно ставляться та відзначають цей день. Так, японці дарують один одному солодкі подарунки, датчани – засушені білі троянди, італійці роблять шоколадні презенти, англійці – вітальні листівки і м’які іграшки.

Хоча свято закоханих носить яскраво виражений романтичний характер, проте подарунки та традиції його святкування у різних країнах різняться. Наприклад, у Франції найкращим подарунком у цей день вважають ювелірні прикраси і коштовності, а в Данії – засушені білі квіти. В Італії свято називається солодким днем, тому італійці дарують один одному солодощі та торти, прикрашені голубами та сердечками.

Є така східна традиція для пар, які впевнені у надійності своїх стосунків: написати листа-зізнання, який надійде до адресата лише через рік. Якщо у поточному році очікується знаменна подія – переїзд, народження дитини, інші зміни, – в такому листі можна висловити свої почуття і поділитися очікуваннями про те, як пережите об’єднає вас ще більше.

У Голландії ж дівчата на 14 лютого можуть зробити пропозицію чоловіку: якщо той погодиться, має придбати нареченій шовкову сукню. А от у Саудівській Аравії святкування 14 лютого офіційно заборонено.

 

Цікавинки про 14 лютого

1. День Святого Валентина — це не тільки день закоханих. 14 лютого святкують Міжнародний день дарування книг, День комп’ютерника, початок Великого посту у західних християн, день заснування YouTube і День душевного здоров’я. У цей день німці прикрашають лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять Богослужіння.

2. Валентин — один з перших християнських проповідників. Він таємно вінчав військових, яким римський імператор Юлій Клавдій ІІ забороняв одружуватися. Тому що армія відчувала нестачу солдатів, а це заважало войовничому імператору втілити в життя свої плани. Після цього Валентина взяли під варту, а згодом і стратили 14 лютого.

3. Автор першої валентинки — французький герцог Карл Орлеанський, який в 1415 році сидів у в’язниці, в одиночній камері. Саме там він вирішив боротися з нудьгою шляхом написання любовних послань дружині. І до цього дня всі охочі можуть в цьому переконатися — записка зберігається в Британському музеї.

4. Найдорожча валентинка була зроблена на замовлення Аристотеля Онассіса і складалася вона з чистого золота, смарагдів і діамантів. Упаковка подарунка була не менш розкішною — Онассіс велів загорнути валентинку в норкову шубу. Так грецький мільярдер висловив свої почуття до коханої – оперної діві Марії Каллас. Вартість валентинки становила приблизно $300 000 за цінами 60-х років.

5. У ХIХ столітті психіатри прописували шоколад своїм пацієнтам, що страждають від нерозділеного кохання. Так Річард Калбурі придумав першу коробку шоколадних цукерок.

6. Найбільш всеохопна валентинка була створена на пішохідному переході в Ченду в Китаї. Це зізнання у коханні було адресовано всім жителям міста, а їх не багато не мало — 14 мільйонів, не рахуючи туристів.

7. За кількістю продажів валентинки стоять на другому місці за популярністю після різдвяних листівок. Найчастіше листівки для другої половинки купують жінки.

8. Більша частина валентинок анонімна, написана справа наліво або лівою рукою і не має зворотної адреси. Все це лише додає загадковості.

9. Виявляється, для тварин День святого Валентина теж свято. Щорічно в цей день понад дев’ять мільйонів чоловік купують подарунки для своїх домашніх улюбленців.

10. Кількість троянд, які ви даруєте коханій людині в День святого Валентина, також має особливе значення. У Тайвані чоловіки висловлюють свої почуття виключно за допомогою квітів і тільки троянд. Одна троянда означає знак уваги і привітання, дві троянди означають вибачення, 12 троянд — освідчення, 36 троянд — визнання істинної любові, а сто троянд — пропозиція руки і серця.

11. Незвичайний спосіб зізнатися в любові – подарувати помідор. Колись у Франції його називали «Помм деамур» — яблуко кохання. Таке прізвисько томат отримав неспроста, так як пристрасні французи вірили, що помідор вміє говорити мовою кохання. Томат завжди був символом людського серця. Є навіть деякі сорти, які за формою нагадують сердечко. Існує повір’я, що якщо з таких помідор приготувати салат і нагодувати їм свого коханого, то він втратить розум від кохання.

12. Саме в День святого Валентина відбувається найбільше пропозицій руки і серця.

13. У Саудівській Аравії святкування Дня закоханих знаходиться під суворою забороною, оскільки це пропагує сексуальну розбещеність. А за його святкування накладаються великі штрафи.

14. У Кореї люди без пари, які не отримали подарунка на День святого Валентина, йдуть до ресторану для одиноких і їдять там чорну локшину, щоб оплакати свою самотність.

15. У Голландії в цей день жінка може підійти до вподобаного чоловіка і запропонувати взяти її за дружину. Якщо чоловік відмовляє, то він повинен подарувати їй натомість шовкову сукню. А в Канаді за відмову своїй дівчині чоловікові можуть виписати штраф або посадити за ґрати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Solve : *
19 + 5 =