У яких приміщеннях учасники НМТ складатимуть тести - Олешківський ліцей №2

У яких приміщеннях учасники НМТ складатимуть тести

Джерело: https://osvita.ua/consultations/91366/?fbclid=IwAR1P9w3WmorSvzeWc958WwjKRijac4gWfGglgCNXSbMeiIvAxQeh09gWAvg

У 2024 році вступники до закладів вищої освіти мають скласти національний мультипредметний тест.

Іспити будуть проведені двома сесіями: основною та додатковою, які триватимуть з 14 травня до 19 липня.

Мультитест відбудеться в комп’ютерному форматі у спеціально створених тимчасових екзаменаційних центрах.

Такі центри будуть створені як в Україні, так і за її межами: у країнах Європи та деяких країнах світу.

Тимчасові екзаменаційні центри в Україні створюють на базі закладів освіти, які технічно можуть забезпечити проведення в них комп’ютерного онлайн-тестування та відповідають певним вимогам.

Екзаменаційні центри будуть розміщуватись в окремій будівлі або її частині, ізольованій на час проведення НМТ.

Межею центру є зовнішній периметр будівлі (її частини), у якій організовано його роботу, і за його межі учасник не має права виходити до завершення іспиту, у тому числі під час 20-хвилинної перерви між двома блоками мультитесту.

 

Вимоги до центру

Будівлі, споруди та приміщення, у яких будуть створені тимчасові екзаменаційні центри, повинні відповідати вимогам щодо доступності згідно з державними будівельними нормами та стандартами.

Також у приміщенні екзаменаційного центру або біля нього мають бути захисні споруди цивільного захисту (укриття), що можуть забезпечити одночасне перебування в них усіх учасників НМТ та працівників центру.

У приміщенні, де розміщено ТЕЦ, мають бути:

  • аудиторії з робочими місцями для учасників НМТ;
  • робоче місце відповідального за пункт проведення зовнішнього оцінювання, облаштоване ПК, під’єднаним до мережі Інтернет, принтером та за можливості сканером;
  • резервний(і) ПК, встановлений(і) зазвичай в останній аудиторії та під’єднаний(і) до мережі Інтернет, з позначкою «Резерв». Резервний ПК з позначкою «Резерв» може бути встановлено в кожній аудиторії;
  • робоче місце чергового медичного працівника;
  • приміщення для перебування учасників НМТ під час перерви.

Наповнюваність одного екзаменаційного центру під час іспиту становить від 30 до 60 учасників НМТ. Водночас за погодженням з Українським центром оцінювання якості освіти може бути створений екзаменаційний центр для проходження НМТ 29 або менше учасників іспиту.

Вимоги до аудиторії, де відбувається НМТ

У кожній аудиторії тимчасового екзаменаційного центру мають бути:

  • від 10 до 20 робочих місць для учасників НМТ, облаштованих ПК, під’єднаними до мережі Інтернет (допустимо 5–9 робочих місць або більше 20 робочих місць за погодженням з Українським центром);
  • робоче місце старшого інструктора, облаштоване ПК, під’єднаним до мережі Інтернет;
  • місце для інструктора;
  • місце для особистих речей учасників НМТ (стіл, стільці тощо).

За словами директора Українського центру оцінювання якості освіти, аудиторії екзаменаційних центрів, у яких проходитиме іспит, будуть обладнані камерами відеоспостереження.

Відповідальними за підготовку приміщень тимчасового екзаменаційного центру до проведення НМТ є керівник відповідного закладу освіти та відповідальний за центр.

Як дізнатись місце проходження тестування

Інформацію про те, у якому саме тимчасовому екзаменаційному центрі проходитиме тестування, кожен учасник отримає у своєму електронному кабінеті не пізніше, ніж за десять календарних днів до початку проведення основної сесії НМТ.

На цій інформаційній сторінці учасники НМТ зможуть дізнатися дізнатися не лише про місце, а й про дату і час проходження НМТ, які будуть зазначені в запрошенні для участі у тесті.

Учасники, які будуть складати мультитест в додаткову сесію, отримають запрошення не пізніше ніж за три календарні дні до початку проведення додаткової сесії.

Category: НМТ, Новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Solve : *
30 − 11 =