Олешківський ліцей №2 - - Page 104

1 – А “1000 днів мужності та незламності України”

12 листопада у 1-А класі відбулася Ранкова зустріч на тему “1000 днів мужності та незламності України”.

            Метою заходу було-ознайомити учнів із подіями, які демонструють силу та незламність українського народу, щоб діти усвідомили значення цих якостей для нашої країни.
Надихнути учнів пишатися досягненнями своєї держави та бути вдячними захисникам, які щоденно оберігають нашу свободу.
Пояснити дітям, як важливо підтримувати одне одного, бути єдиною нацією, щоб долати труднощі та боротися за спільні цінності.

Ранкова зустріч сприяла розвитку емоційної зрілості й патріотизму, що є важливим для виховання свідомих і активних громадян.

10 – В “Херсон – це ми, а ми – це Олешки!”

На сьогоднішній класній годині “Херсон – це ми, а ми – це Олешки!” 10-В клас разом із класним керівником Оленою Савєльєвою  зібралися, щоб вшанувати річницю визволення Херсона – подію, яка назавжди залишиться в наших серцях. Переглянуті відео нагадали, якою ціною здобувається свобода, а в обговореннях ми дійшли висновку, що кожен з нас має зробити свій внесок у перемогу.

Особливий символ підтримки – наші віртуальні фони в Zoom із кавунчиками, символом Херсона, додавали теплоти й єднання у цей момент. Херсон для нас – це не просто місто, це частина нашої душі. Ми віримо, що колись і наші Олешки повернуться додому, а український прапор замайорить над кожним містом на лівобережжі.

Олешківці, як і мільйони українців, незламні й готові боротися за нашу землю, за мирне майбутнє, за всю рідну Україну. Світ має знати, що разом ми здолаємо всі перешкоди і неодмінно переможемо!

4- Б “День синички”

12 листопада – День синички.
Ранкова зустріч присвячена цим жовто-блакитним пташкам пройшла 12 листопада у 4-Б класі.
Мета : розширити знання про синичок; навчити учнів добирати корм для годування пташок; виховувати любов до живої природи.
Діти дізнались що, зустрічається по всій Україні велика синиця, та сама, з жовтою грудкою, живе в різних куточках світу, навіть на півночі Африки.
В період гніздування самка цієї птиці здатна відкласти до 10-12 яєць
Всього в світі існує близько 65 різних видів синиць.
Свою назву вони отримали з-за характерного щебетання, яке, якщо прислухатися, звучить, як «сі-синь-сі».
Ці пташки на подив ненажерливі. Зазвичай вони полюють весь день безперервно, навіть їли вони вже ситі. Надлишки видобутку вони ховають в гнізді, щоб з’їсти їх пізніше.
Синиці поїдають практично будь-яких комах, навіть тих, якими інші птахи зазвичай не харчуються.
Вони здатні видавати близько 40 різних звуків.
Синиці охоче оселяються поруч з людиною, але в природі, далеко від цивілізації, вони воліють дубові гаї. У старих дубах часто бувають дупла і порожнечі, в яких вони облаштовують гнізда.
Вага тіла дорослої синиці рідко перевищує 20 грамів, а довжина — 15 сантиметрів. В цілому розмірами вони порівнянні зі звичайними горобцями
До наших днів зберігся указ короля Людовіка Баварського, датований 14-м століттям, в якому синиці іменуються корисними птахами, і полювання на них заборонено.
Синиці піддаються прирученню і не дуже бояться людей. При певному терпінні можна навіть погодувати диких птахів з руки в парку.
Учні із зацікавленістю поставились до нової інформації. Поділились своїм досвідом підгодовування пташок взимку. Вирішили долучитись до флешмобу започаткованому 1-А під гаслом “Допоможемо птахам разом!”

11 – Б Онлайн-зустріч до дня визволення Херсону

До другої річниці визволення Херсона в 11-Б класі відбулася онлайн-зустріч, яка об’єднала учнів у щирих спогадах і емоціях, що знову ожили на екранах. Діти ділилися тим, що відчували у той визначний день, говорили про свої надії на звільнення рідного міста Олешки, які поки залишаються мрією, але так близько підступають до серця.

На зустрічі згадали хроніку подій — від темних часів окупації до світлого дня визволення Херсона, відзначили ключові, переломні моменти цієї історії, які стали символами незламності. Учні висловили глибоку повагу й захоплення рухом спротиву та героїзмом хоробрих херсонців і наших військових, які, ризикуючи життям, звільнили місто та правобережну Херсонщину від загарбників.

Зустріч стала символом єднання, гордості та надії, об’єднавши кожного учасника навколо спільної мрії — побачити рідну землю вільною й мирною.

 

Зустріч представників громади Херсонської області з нагоди 2-ї річниці звільнення м.Херсон від російської окупації

11 листопада в м.Львів відбулася зустріч представників громади Херсонської області з нагоди 2-ї річниці звільнення м.Херсон від російської окупації.
В.о. Олешківського ліцею №2 Димченко Олена Павлівна та учениця 11-А класу Злупко Іванна взяли активну участь в цій зустрічі.
Учасники зустрічі мали нагоду подякувати нашим ЗСУ за сміливість та мужність у виборюванні незалежності та територіальної цілостності нашої держави , поспілкуватися та поділитися спогадами та проявити свої креативні здібності у майстер класі з виготовлення символіки Херсонської області.

Особливо вразив присутніх вірш українського поета ,музиканта ,бійця Збройних Сил України Миколи Сєрьги присвячений саме Херсону ,який розповіла Іванна.
Разом до ПЕРЕМОГИ!
Слава Україні!🇺🇦

Український поет, музикант і боєць Збройних Сил України Микола Сєрга написав вірш, присвячений Херсону…

Колись закінчиться страшний цей сон,
І знову розквітне Херсон,
І люди, красиві і вільні люди тоді запанують у ньому.
Стече безкорисна російська багнюка,
По трубах до себе, до пекла.
Сам Бог блискавицею, мов той шаблюкою, розколе чоло ворожело.
Херсон – Україна, і кожна дитина, і кожна родина нам братська.
Вже скоро триколор у полум’ї згине
Чекайте на шторм ізненацька.
Озброєні сили натягнуть на вила ворожу хижачу основу.
І буде любов’ю, покоєм та миром Херсонщина дихати знову.

https://www.facebook.com/share/v/MG1i7qErhYLtkmtd/

9 – Б ” Вертаємо своє”

Учні 9-Б класу мали змогу взяти участь у годині спілкування ” Вертаємо своє” приуроченій річниці визволення м. Херсон від окупантів. Діти переглянули відео, презентацію та закріпили свої знання, відповідаючи на запитання щодо теми.

Мета: ознайомити учнів з найважливішими подіями повномасштабної війни рф проти України на Херсонщині та визволення міста Херсон у листопаді 2022 року; виховувати патріотичні почуття, усвідомлення єдності власної долі з долею Батьківщини, розвивати почуття гордості за ЗСУ.

4 – Б “Нескорене місто – ХЕРСОН”

У 4-Б класі гімназії відбулася патріотична година спілкування під гаслом “Нескорене місто – Херсон”, присвячена історичним подіям листопада 2022 року, коли місто було звільнено від російської окупації.

Основна мета заходу — допомогти учням зрозуміти значення цих подій для України та вшанувати пам’ять героїв, які віддали свої життя за свободу Херсона.

Під час зустрічі учні дізналися про героїчну боротьбу захисників, що доклали надзвичайних зусиль для звільнення правобережної частини Херсонщини, зокрема й міста Херсон. Дітям було розказано про тяжкі випробування, які пережили місцеві жителі та важливість підтримки ЗСУ, які продовжують боротьбу за остаточне звільнення всіх окупованих територій.

Заключною частиною години стало звернення до майбутнього — віра в перемогу України та деокупацію лівого берега, зокрема міста Олешки, як символу непохитності та незламності українського духу. Учні разом вигукували: “Херсон вільний! Віримо в ЗСУ! Лівий берег чекає деокупації! Олешки — Україна!”

Захід виховував у дітей патріотизм, пошану до героїв та вдячність до захисників, а також підкреслив важливість пам’яті про ці події в житті кожного українця.

9 – А ” Місто гордості і слави”

11 листопада з учнями 9-А класу було проведено тематичну годину спілкування «Місто гордості і слави» , присвячену другій річниці визволення міста Херсон та правобережної Херсонщини від російської окупації.

Протягом заходу учні мали можливість переглянути відео подій того часу, пригадати як це було і знову відчути радісні емоції. Також учні насолодилися краєвидами довоєнного Херсону, відзначили хвилиною мовчання усіх хто загинув у боротьбі за визволення України та висловили свої побажання миру херсонцям, які зараз перебувають у місті під постійними обстрілами.

Наостанок усі учні висловили загальну мрію про визволення усієї території України від загарбників та бажання зустрітися у нашому рідному мирному місті Олешки після перемоги.

Зустріч з Мокренчук Оленою Вікторівною, учасницею бойових дій та звільнення Херсона, істориком, письменницею, журналісткою

11.11.2024 відбулась онлайн-зустріч з  Мокренчук Оленою Вікторівною, майором ЗСУ, учасницею бойових дій російсько-української війни з 2014 року і донині.

На даний час перебуває у складі ЗСУ на сході України (Слов’янський напрямок). Історик, письменник, журналіст. Автор книжок «Аліска, фронтова лисичка», «Афінка з «Куби»», «Герої моєї країни», «Вітер з Дикого поля», «Хронологія війни», а також співавтор у літературних збірках, автор численних публікацій у діючих ЗМІ. Член НСЖУ з 2004 року, НСПУ з 2018 року.

Служила з 2014 року у 72 окремій механізованій бригаді, де і познайомилася з Михайлом Васильовичем Драпатим, тоді ще майором, а також іншими видатними командирами ЗСУ, зокрема, Валерієм Гудзем, Олександром Охріменком та іншими.

В 2019-2024 роках була пресофіцером генерала Валерія Залужного, створила книжку про славетного генерала. З 2023 року, з подачі генерала Залужного, реалізує литературно-історичні проєкти “Герої моєї країни” та “Хронологія війни”. Як авторка дитячої книжки про війну “Аліска, фронтова лисичка”, яка отримала минулого року першу премію Міністерства оборони за краще висвітлення військової тематики для дітей, планує також написати книжку про широкомасштабне вторгнення рф, взявши за основу херсонські події.

Пані Олена разом зі стрільцем ПЗРК Русланом , який також  мав за честь брати участь у боротьбі за звільнення Херсонщини розповіли про своє захопленнями людьми з Херсонщини, поділились подробицями визволення міста зі свого військового погляду, презентували свої вірші та книги “Михайло Драпатий”,
“Андрій Соколов “, “Валерій Залужний”, “Афінка з “Куби””, “Аліска, фронтова лисичка”
Поділились анонсом наступного твору “Єнот з позивним “Херсонський”, друк  якого заплановано на березень 2025

Вітаємо учнів Олешківського ліцею №2 Олешківської міської ради з перемогою у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з географії у 2024/2025 навчальному році

Вітаємо учнів Олешківського ліцею №2 Олешківської міської ради з перемогою у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з географії у 2024/2025 навчальному році

Результати ІІ етапу олімпіади з географії.
І місце 9 кл.- Горбач Поліна.
І місце 10 кл. – Черних Віктор.
ІІ місце 8кл. – Цибульська Маргарита.

Велика подяка вчителю географії Петровій Світлані Анатоліївні за професіоналізм і високі показники.