Засідання педагогічної ради за темою: « НУШ в умовах воєнного стану: реалії, досвід, перспективи. Напрям STEM – освіти в НУШ» - Олешківський ліцей №2

Засідання педагогічної ради за темою: « НУШ в умовах воєнного стану: реалії, досвід, перспективи. Напрям STEM – освіти в НУШ»

Мета:  Аналіз досвіду впровадження НУШ в умовах воєнного стану. Визначення перспектив розвитку STEM-освіти в ліцеї. Розробка плану дій щодо вдосконалення освітнього процесу.

Для проведення засідання було створено експертну групу, яка   планувала роботу засідання, проводила опитування, організовувала дослідження визначеної проблеми, оформлювала інформаційні матеріали, працювала над аналізом результатів та створенням Плану дій. Було проведено засідання МО за єдиною темою педагогічної ради, на яких відбулося  обговорення в малих групах питань, які виносяться на засідання педагогічної ради. У кожної групи було своє завдання. Учителі  складали конкретні пропозиції щодо вдосконалення освітнього процесу. Спікери кожної групи ознайомили присутніх на педраді з результатами роботи та пропозиціями до Плану дій.

На засіданні педагогічної ради Щербина Ж.Ф., заступник директора з навчально-виховної роботи,  проаналізувала особливості впровадження НУШ в Олешківському ліцеї №2 в умовах воєнного стану в дистанційному форматі. Ознайомила з результатами опитування вчителів за темою: «Визначення професійних потреб і труднощів учителів в Новій українській школі» та цікавими відповідями учнів 7-х класів стосовно навчання. Визначила, що педагогічні працівники дуже вміло у процесі підготовки до проведення навчальних занять створюють власні навчальні презентації, електронний контент. Як вчителі сприймають нову українську школу і до чого вони готові, яке відношення наших учнів, як розвивається напрям STEM, а точніше  STEAM-освіти, який дуже пов’язаний з НУШ, а можливо,  можна поставити знак рівняння. Ії виступ доповнювався вчителями. Так, Калашникова В.С., спікер першої групи (МО початкових класів) зробила аналіз сильних і слабких сторін впровадження НУШ в закладі освіти.

Досвідом   організації навчального процесу за програмою НУШ в умовах дистанційного      навчання в 5-х класах ознайомила Сілянська А.В., учитель української мови та літератури.

В опитуванні учнів 7-х класів не було питання про оцінювання. Його діти не вирішують і не обговорюють, але для вчителів в цьому році це були важкі випробування. В рекомендаціях визначено основні критерії оцінювання, функції оцінювання, види оцінювання. Але на практиці було важко розібратися, особливо з визначенням в електронних журналах. І зараз ще остаються питання. Група вчителів МО української мови та літератури, зарубіжної літератури, історії, іноземних мов працювала за темою: «Система оцінювання в класах НУШ.» З результатами роботи ознайомила спікер групи Джос Г.О.

Розвиток критичного мислення є однією з ключових компетентностей, які формуються в учнів Нової української школи (НУШ). Це не просто запам’ятовування фактів, це- активний процес аналізу, оцінювання та інтерпретації інформації. Критичне мислення є необхідним інструментом для досягнення цієї мети. Як розвиває  критичне мислення в НУШ на уроках історії розповіла  Решетняк Л.О.

    Без опанування учнем умінь, навичок та  компетентностей, потрібних на ринку праці, важко розраховувати на професійні успіхи.

STEM-підхід до організації навчального процесу, при якому головна увага надається науці, технологіям, математиці та інженерії. В окремих програмах до цих дисциплін додається мистецтво (STEAM), література та читання (STREAM), музика (STEMM). Базові постулати STEM-освіти:

  • Практика. Учні виконують конкретні завдання, що дозволяє краще засвоїти теоретичний матеріал.
  • Дослідницький підхід. Працюючи в польових або лабораторних умовах, школярі наочно спостерігають, як відбуваються різні процеси.
  • Візуалізація. Використання засобів візуалізації допомагає навчитися чітко подавати ідеї, пропозиції та завдання.
  • Командна робота. Працюючи над проєктом разом, діти розвивають комунікаційні та організаційні навички.
  • Інженерія. Вивчення основ інженерії та природних причинно-наслідкових зв’язків необхідне для гармонійного розвитку людини майбутнього.

STEM-освіта допомагає ефективніше засвоювати матеріал, робить навчальний процес цікавішим.

Як використовує на своїх уроках елементи STEM-освіти розповіла Куденко А.А., учитель курсу «Познаємо природу» та біології. Ії виступ супроводжувався змістовною презентацією, на слайдах яких вона продемонструвала які елементи

STEM-освіти вона використовує. Крім того, за темою: «Обговорення можливостей розвитку STEM-освіти», працювали третя група, МО природничих та фізико-математичних дисциплін. Спікер групи Сумарокова В.О., учитель інформатики, ознайомила з результатами роботи групи та внесла пропозиції до плану дій. На підставі роботи груп у нас виник план дій стосовно теми нашої педагогічної ради, який був прийнятий на засіданні педагогічної ради.

74-од Про проведення педагогічної ради 24.12.2024_1

Педрада 2024-2025 Презентація

Виступ Сілянська АВ

Виступ Решетняк ЛО

Виступ пед рада Куденко

Category: Новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Solve : *
6 × 18 =